اجتماعی

راهیابی پنج زنجانی و یک گروه تواشیح به مرحله کشوری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

مسئول اداره قرآنی اوقاف زنجان گفت: بنابر اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ، پنج نفر از قرآنیان زنجان و یک گروه تواشیح خواهران از زنجان به مرحله کشوری چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام سید موسی موسوی تبریزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:این نفرات از میان برگزیدگان استانی مسابقات که شهریورماه امسال در محل حسینیه اعظم زنجان برگزار شد و گذراندن مرحله نیمه نهایی و کسب حدنصاب لازم از سوی مرکز قرآنی سازمان اوقاف انتخاب و معرفی شده اند.

وی افزود: در بخش خواهران( رقیه حسنلو در رشته قرائت ترتیل ، رقیه حسین خانلو
در رشته حفظ 20 جزء و گروه تواشیح خواهران نور الزهرا(س) در رشته همخوانی و در بخش برادران علی غلام آزاد در رشته حفظ کل ، حسین ابیضی مقدم در رشته حفظ 20 جزء و  فریبرز اسکندری در رشته اذان) به مرحله نهایی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه یافتند.

مسئول اداره قرآنی اوقاف زنجان تصریح کرد: مسابقات رشته های اذان، دعا خوانی ،مدیحه سرایی و همخوانی از 19 تا 23 آذرماه جاری در استان قزوین و مسابقات رشته ای حفظ و قرائت ترتیل و تحقیق نیز از 22 تا 28 دی ماه امسال در استان خوزستان برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت : امسال بیش از 600 نفر از سراسر استان در مسابقات مرحله شهرستانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف شرکت کرده بودند که 120 نفر از آنان به مرحله استانی راه یافتند و هم اکنون 5 نفر از برگزیدگان به همراه یک گروه تواشیح نمایندگان زنجان در مرحله کشوری مسابقات هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا