اجتماعی

دوره های قبلی تشدید کرونا آسیب شناسی شوند

فرماندار زنجان گفت: با گذر از دوره های تشدیدکرونا طی سنوات اخیر امروزه تجارب ارزنده ای بدست آمده که بایستی متولیان حوزه بهداشت و درمان با آسیب شناسی دوره های قبلی، آمادگی قابل قبولی را در راستای مقابله با مخاطرات سویه های جدید اُمیکرون به ثمر بنشانند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی در جلسه ستاد مقابله با مخاطرات کرونا ویروس در شهرستان زنجان با اشاره به جهانی بودن مسأله واگیری سویه های جدید اُمکیرون بویژه در کشورهای شرق آسیا،اظهار داشت: با گذر از هفت دوره تشدید کرونا طی سنوات اخیر امروزه تجارب ارزنده ای بدست آمده که بایستی متولیان حوزه بهداشت و درمان با آسیب شناسی دوره های قبلی، آمادگی قابل قبولی را در راستای مقابله با مخاطرات سویه های جدید اُمیکرون به ثمر بنشانند.

خالقی با بیان اینکه آمارها و اطلاعات موجود در قالب نمودارها و جداول بایستی تحلیل شده و به وهله کارایی برسند، تاکید کرد: نتایج بررسی داده های آماری در زمینه میزان واکسیناسیون در مناطق شهری و روستایی بایستی تحلیل شده تا نقشه مسیر مشخص در راستای بالا بردن میزان واکسیناسیون ترسیم گردد.

این مسئول ضمن تاکید بر هم افزایی از سوی دهیاریها و بهره گیری از ظرفیت شوراهای اسلامی روستاها در راستای افزایش آمار واکسیناسیون، گفت: مقابله با پدیده هایی چون ویروس کرونا نیاز به یک عزم فرابخشی داشته و همواره با تعامل و همبستگی مضاعف می توان از چنین گردنه هایی عبور کرد.

فرماندار زنجان به نظارت کامل بر رعایت موازین بهداشتی در اماکن عمومی نظیر مدارس تاکید داشته و ادامه داد: با افزایش میزان آمادگی های قبلی می توان از مخاطرات ناشی از شیوع مجدد ویروس کرونا کاست.

نماینده عالی دولت در شهرستان زنجان به آگاهی بخشی عقلانی عموم جامعه بدور از هرگونه تشویش اذهان عموم نسبت به چگونگی مقابله با واگیری ویروس کرونا اشاره داشته و افزود: می توان با بهره گیری از قدرت اثربخشی رسانه در زمینه دانش اجتماعی، به یک آمادگی همگانی در راستای عبور موفقیت آمیز از دوره های تشدید ویروس های خطرساز رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا