اقتصاد

دوره ابتدایی زیربنای تغییر و تحول در آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اسماعیلی در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار داشت: اهمیت مدارس غیر دولتی بر هیچ کس پوشیده نیست. در مدارس غیر دولتی نگاه خاصی حاکم است و مخاطبان نیز به دنبال نتایج متفاوت هستند.

وی گفت: انتظارمان این است شما متولیان امر تعلیم و تربیت در این مدارس نسبت به تحقق اهداف آموزش و پرورش و مخاطبان اهتمام لازم داشته باشید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه ۸.۷ درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی حضور دارند، افزود: بخش عمده این مدارس غیردولتی در حوزه ابتدایی است.

وی خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد تغییر و تحولی در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد پایه و زیربنای آن دوره ابتدایی است و همکاران ما در دوره ابتدایی جزو فداکار ترین نیروها بوده و ماموریت خطیری دارند.

این مسئول بیان داشت: تمامی معلمان مدارس دولتی و غیردولتی جز خانواده بزرگ تعلیم و تربیت کشور هستند و تفاوتی از لحاظ رتبه ای بین همکاران مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد.

اسماعیلی با بیان اهمیت برگزاری دوره های مختلف برای معلمان، تصریح کرد: یک معلم حرفه ای موقعیت های تربیتی مختلف را تشخیص میدهد، نوع تعامل با مخاطبان برای تاثیر بیشتر را میداند، اهداف و آرمان ها را شناخته و دنبال می کند لذا ضرورت دارد با برگزاری چنین دوره ها به سمت حرفه ای شدن پیش برویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر به جهت برگزاری این دوره، گفت: برگزاری چنین دوره‌هایی ما را به آینده امیدوار تر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: متولیان مدارس و مراکز غیردولتی بایستی نسبت به نگهداشت معلمان در این مدارس نیز اهتمام ویژه داشته باشند.

اسماعیلی در پایان گفت: شما معلمان مدارس غیر دولتی با مشکلاتی مواجه هستید و ما نیز پیگیر مسائل و مشکلات شما هستیم تا انشالله با مرتفع شدن بخشی از آنها شاهد اتفاقات مثبتی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا