حوادث

دستگیری عامل سوء استفاده از سامانه داروخانه در زنجان

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: عامل دسترسی غیرمجاز و سوءاستفاده از سامانه آنلاین یکی از داروخانه‌های زنجان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ موسوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از پزشکان زنجانی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به سامانه آنلاین داروخانه و سواستفاده از سامانه فوق، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در بازجویی‌های اولیه، متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، اما پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا، به جرم خود اعتراف و بیان کرد که قبلا در داروخانه مذکور به عنوان کاربر مشغول کار بوده که پس از اطمینان از عدم تغییر رمز عبور، با ورود به سامانه داروخانه اقدام به حذف تعدادی از اسناد مربوط به داروخانه کرد.

رئیس پلیس فتا استان زنجان با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضایی و سیر مراحل قانونی، بیان کرد: کاربران در مشاغل حساس و نیازمند به سامانه‌های رایانه‌ای، می‌بایست سطوح دسترسی کاربران به اطلاعات طبقه‌بندی محدود و رمز‌های ورود به‌صورت پیچیده انتخاب و در فواصل مختلف نسبت به تغییر آن اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا