اجتماعی

دستور فوری فرماندار زنجان در راستای آماده باش تجهیزات دستگاههای خدمات رسان

فرماندار زنجان دستور داد: با توجه به درپیش بودن ایام سرد سال، دستگاههای خدمات رسان مکلفند نسبت به آمادگی کامل و به روز رسانی ماشین آلات و تجهیزات در اختیار خود اقدام فوری بعمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی فرماندار زنجان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان زنجان با اشاره به در پیش بودن ایام سرد سال و احتمال بارش نزولات جوی و برودت هوا، به دستگاههای خدمات رسان اعم از راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداریها و … دستور داد تا با فوریت نسبت به آمادگی کامل و به روز رسانی ماشین آلات و تجهیزات در اختیار خود اقدام نمایند.

خالقی با بیان اینکه اصول مدیریت بحران مبتنی بر اقدامات و تدابیر پیشگیرانه ی قبل از وقوع حوادث می باشد، افزود:  غفلت انسانها از اینگونه تدابیر باعث می شود تا آیات الهی به عنوان بلایای طبیعی بر روی زمین جلوه نمایند.

فرماندار زنجان ضمن اشاره به پیشرفت های بشر در زمینه فناوریهای مربوط به پیش بینی شرایط جوی و آب و هوایی، گفت: با بهره گیری از آمار و اطلاعات برآمده از این ابزارها، می توان با برخی از تهدیدات ناشی از جاری شدن سیلابها مقابله کرد.

این مسئول یکی از مهمترین آسیب های انسانی را تصرف سیلابها و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها دانسته و افزود: احداث بناها غیر مقاوم و یا در مسیر سیلابها می توانند به هنگام بروز حوادث، باعث خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری شوند که مسئولان مربوطه بایستی در این زمینه هوشیاری کامل و اقدام بموقع داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان زنجان ضمن تاکید بر اینکه تمامی پروژه های عمرانی بایستی پیوست پدافند غیر عامل داشته باشند، تاکید نمود: نباید امورات مدیریت بحران را به پس از وقوع حوادث موکول کنیم بلکه بایستی با استفاده ی بموقع از قوانین و دستورالعمل ها، با بسیاری از مخاطرات مقابله کنیم.

خالقی فرماندار زنجان از متولیان شرکت غله و خدمات بازرگانی زنجان خواست تا با توجه به در پیش بودن ایام سرد سال تمهیدات پیشگیرانه ای در راستای دوگانه سوز کردن سوخت نانوائیها  داشته باشند.

این مسئول همچنین به مسئولان آموزش و پرورش شهرستان دستور داد تا نسبت به آمادگی سیستم های گرمایشی مدارس شهرستان اقدام بموقع و موثری داشته باشند.

فرماندار زنجان یکی از آسیب های شهر زنجان را وجود بافت های فرسوده در برخی از نقاط دانسته و در این باره از ادارات کل پدافند غیر عامل و مدیریت بحران استان خواست تا قبل از وقوع حوادث و ایجاد مشکل در اینگونه مناطق که می توانند خسارات چشمگیری داشته باشند، اقدام لازم بعمل آورند.

خالقی به ضرورت مدیریت بهینه آبهای زیرسطحی در شهر زنجان اشاره داشته و تاکید کرد: در کنار راهکارهای موقت برای حل مشکل بالا آمدن آبهای زیرسطحی در مناطق مرکزی و جنوبی شهر زنجان، متولیان مربوطه بایستی به فکر راه حل های دائمی باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا