اجتماعی

دستان خَیری به ساخت بیمارستان شهرستان خرمدره کمک کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، پدر شهیدان ایوب و حسین مقدم از شهدای والامقام شهرستان خرمدره در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه با اهدای 500 میلیون ریال در ساخت بیمارستان جدیدالاحداث ۲۲۶ تختخوابی نور ولایت شهرستان خرمدره ایثار را دوباره معنا بخشید و نام خود را در جمع خیرین ایثارگر ثبت و ماندگار کرد.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خرمدره در این خصوص اظهار کرد: خانواده‌‌های شاهد و ایثارگر سال‌های بعد از دوران دفاع مقدس با خدمات خیرانه خود شعار “ایثار ادامه دارد…” را در عمل به اثبات رسانده‌اند و هر بار به نوعی راه شهدا را در جامعه جاری و ساری کرده‌اند.

رضا کلانتری تصریح کرد: با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و به‌تبع آن ایثار اجتماعی شاهد افزایش بیش‌ازپیش این‌گونه اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه در بین مردم خواهیم بود.

لازم به ذکر است شهید والامقام ایوب مقدم چهارم فروردین ماه سال ۱۳۴۳‏، در روستای انجلیین از توابع شهرستان خرمدره چشم به جهان گشود.

پدرش رهبر، کشاورزی می‌کرد و مادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. و به جوشکاری مشغول شد.

از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پانزدهم آبان ماه سال ۱۳۶۱، با سمت خدمه خمپاره انداز در موسیان توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به قلب، شهد شیرین شهادت را سرکشید. پیکر او را در شهرستان زادگاهش به خاک سپردند.

شهید حسین مقدم نیز دهم شهریورماه سال ۱۳۵۰‏، در روستای انجلین از توابع شهرستان خرمدره دیده به جهان گشود. پدرش رهبر، کشاورزی می‌کرد و مادرش فاطمه نام داشت. در حد دوره راهنمایی درس خواند.

پاسدار وظیفه بود. سی و یکم تیرماه سال ۱۳۶۸، با سمت بیسیم‌چی در بانه بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش آن به سر و صورت، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکرش را در گلزار شهدای شهرستان زادگاهش به خاک سپردند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا