اجتماعی

در مقابل مسائلی که باب میل ما نیست به راحتی باید بتوانیم «نه» بگوییم

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در مقابل مسائلی که باب میل ما نیست به راحتی باید بتوانیم «نه» بگوییم چرا که انسان به آسانی در برابر هر چیزی تسلیم نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طرح یاریگران زندگی همزمان با هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس ، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل بهزیستی استان، در کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی زنجان آغاز بکار نمود.

علی اسماعیلی تصریح کرد :انجام کار درست همیشه آسان نیست و سختی‌هایی دارد اما برای رسیدن به هدف مورد نظر و افتخار به آن  باید در برابر سختی‌ها صبر و بردباری کرد.

وی خطاب به دانش‌آموزان اظهار کرد: آینده کشور به دست شما ساخته می‌شود و چند سال بعد با تحصیل علم و تلاش‌هایی که می‌کنید ، به‌عنوان یک فرد آگاه به زمان و موثر در جامعه ایفای نقش خواهید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مسیر زندگی از شروع تا رسیدن به هدف مورد نظر دارای شرایط  و مسائل خاصی است، ابراز کرد: با شرایط، مسائل، اقتضائات و نیازهای زندگی کنار بیایید تا بتوانید هم در طول مسیر دچار مشکل نشوید و هم به آینده بهتر، کامل‌تر و روشن دست یابید.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ممکن است در مسیر زندگی با موانع و مشکلاتی روبه‌رو شویم اما هدف این است که مسیر زندگی را به‌خوبی، سالم و با رفع نیازها طی کنیم.

وی با اشاره به برخی خطرات و تهدیداتی ممکن است در طول مسیر زندگی پیش آید، گفت: اولین اقدام در برابر مشکلات این است که اخلاق و رفتار خوب در جامعه داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه اقدام بعدی این است که یاد بگیریم تا چگونه با دیگران برخورد کرده و ارتباط برقرار کنیم، اظهار کرد: انتخاب دوست و نوع برخورد با طرف مقابل و افراد پیرامون خیلی مهم است که در این زمینه باید دقت کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه در کنترل هیجانات و احساسات نیازمند راهنمایی بزرگترها از جمله والدین، معلمان، اساتید و مربیان هستیم، افزود: همه چیز را بلافاصله و به راحتی نمی‌توان تایید یا رد کرد بلکه باید تحقیق و فکر کرده و از تجارب و راهنمایی بزرگترها استفاده کنیم تا مشکلات به راحتی حل شوند.

وی تصریح کرد: در مقابل مسائلی که باب میل ما نیست به راحتی باید بتوانیم «نه» بگوییم چرا که انسان به آسانی در برابر هر چیزی تسلیم نمی‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: کار درست همیشه آسان نیست و انجام برخی کارهای درست برای رسیدن به هدف، بسیار سخت است و با صبر، تحمل و بردباری باید بتوان آن را به نتیجه رساند تا در آینده بتوانیم به هدفی که انتخاب کرده‌ایم افتخار کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا