اجتماعی

در تمامی کشورها ، تعلیم و تربیت با محوریت معلم از اهمیت ویژه ای برخوردار است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اسماعیلی با تبریک فرارسیدن هفته معلم اظهار داشت : بر ما وظیفه است که در طول سال همواره تکریم مقام والای معلمی را داشته باشیم اما این هفته فرصت مناسبی است که بیشتر به این امر توجه کنیم .

وی تصریح کرد : در تمامی کشورها ، تعلیم و تربیت با محوریت معلم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک تکلیف دینی، یک نگاه ویژه به حوزه آموزش و پرورش دارد .

اسماعیلی با اشاره به نقش معلمان در جریان انقلاب اسلامی و به ثمر رساندن و رشد و شکوفایی آن ابراز داشت : در دوران دفاع مقدس از استان زنجان 49 فرهنگی و 512 دانش آموز و نوجوان در راستای دفاع از ارزش های اسلامی و کشور به شهادت نائل شده اند .

اسماعیلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب  بیان کرد : معلمان ستون های اصلی تمدن سازی معرفی می شوند و  انسان امانت اوست و آینده ساز است ، تربیت دینی و اخلاقی و تمدن سازی اسلامی را می توان از وظایف خطیر برای معلمان متصور شدو دغدغه معلمی نیز  همواره در راستای رشد و تعالی دانش آموزان است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت : معلمان در کنار سایر خیرین  از مهم ترین ارکان خیرین در سیستم آموزش و پرورش هستند و معلم به عنوان عنصر اصلی تعلیم و تربیت نیازمند یاری تمامی اضلاع تربیتی است.

وی  با اشاره به شرایط سخت کار معلمان به ویژه در دوران کرونا ، بر تعامل سازنده خانه و مدرسه تاکید کرد و گفت : تاثیر خانواده در خروجی آموزش و پرورش بسیار مهم است و اولیا نقش سازنده تری در حوزه تعلیم و تربیت بر عهده گیرند .

اسماعیلی ، اهم برنامه های آموزش و پرورش در سطح استان را یادآور شد تصریح کرد : در سطح شهر زنجان و شهرستان خدابنده و ابهر با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که امیدواریم با همکاری تمامی مسئولین ذی ربط، برای سه سال آینده بخش عمده ای از نیاز فضای آموزشی را برطرف نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا