با ما همراه باشید

اجتماعی

دانشگاه آزاد اسلامی، موتور محرکه پیشرفت استان زنجان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این دانشگاه، موتور محرکه پیشرفت و توسعه استان است، گفت: وجود رشته‌های فراوان، یکی از دلایل این امر است که پذیرش در اکثر رشته‌ها نیز به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و تحصیل در کنار خانواده را برای متقضیان فراهم کرده است.

منتشر شده

در

دانشگاه آزاد اسلامی، موتور محرکه پیشرفت استان زنجان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز خودش را در مسیر توسعه و تحول به عنوان یک موسسه آموزش عالی مساله‌محور، کارآفرین، فناور و اجتماعی جلوه‌گر می‌کند.

وی با بیان اینکه تحول، نیازمند ابزار است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی ابزار لازم در تمام ابعاد برای تحول و پیشرفت را داراست.

این مقام مسئول تصریح کرد:نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد در کنار سایر منابع مادی چرخ‌های تولید کشور را برای خودکفایی داخلی و قطع وابستگی به حرکت در می‌آورند.

فیروزفر با اشاره به برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از زیرساخت‌های قوی در سطح کشور و تمام شهرها افزود: در استان زنجان نیز با یک توسعه موزون، واحدها و مراکز دانشگاه آزاد را در سطح استان داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه زیرساخت‌های فیزیکی این دانشگاه، سرمایه عظیمی برای کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک سرمایه است که دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان دارای 450 عضو هیات‌علمی تمام‌وقت و همچنین 450 پرسنل تمام‌وقت است.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، اولین موسسه آموزش عالی بود که با شیوع ویروس کرونا نه تنها آموزش را تعطیل نکرد بلکه بلافاصله با ایجاد یک سیستم متمرکز کشوری، تمام کلاس‌ها را به صورت آنلاین ارائه کرد و حتی در نوروز 99 کلاس‌های جبرانی مربوط به آغاز ترم قبل را نیز ارائه کرد و توانست یکی از پیشروان ارائه باکیفیت کلاس‌های مجازی در سطح کشور باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکپارچه‌سازی اطلاعات با استقرار سیستم آموزشیار به صورت کشوری، یک داشبورد مدیریتی در اختیار دانشگاه است که مدیریت دانشگاه را کارآمد کرده و کل دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یک سیستم درآمده است خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش نیز سیستم پژوهشیار، عناوین پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه آخرین همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در دوران کرونا نیز واکسیناسیون دانشگاهیان در محل دانشگاه آزاد اسلامی زنجان است که طی 10 روز گذشته آغاز شده است تصریح کرد: غیر از دانشگاه‌های زنجان و علوم پایه، محل واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارمندان بقیه دانشگاه‌ها در این دانشگاه تعیین شده است.

وی عنوان کرد: واکسیناسیون 90 درصد اعضای هیات علمی انجام شده و واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سپس مقطع کارشناسی نیز تا پایان هفته جاری، آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان رشته‌های با آزمون از 15 مرداد آغاز شده است، اظهار داشت: از 16 مرداد نیز ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آغاز شده است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: مهارت‌ورزی و کارآفرینی به عنوان گزینه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای به‌روز شدن سیاست‌های دانشگاه و همگام شدن با توسعه و تحول جهانی مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در فاز اول 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب با گذراندن دوره‌های لازم، موفق به کسب امتیاز و مستقر در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی شدند، گفت: در فاز دوم نیز 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب، گزینش شده و در حال استقرار در واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی هستند.

وی با بیان اینکه در فاز سوم نیز 50 داوزلب، مراحل کارورزی و گذراندن دوره‌های لازم هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که تا پایان سال جاری 600 دانشجوی استقراریافته در بنگاه‌های اقتصادی داشته باشیم.

فیروزفر با بیان اینکه این طرح، تامین‌کننده یکی از نیازهای اساسی جامعه به‌ویژه جوانان است، اظهار کرد: آنچه باعث یاس جوانان شده بود، عدم آشنایی با محیط کار و عدم کسب مهارت‌های لازم برای اشتغال بود که با معرفی این طرح، یاس و ناامیدی ناشی از عدم اعتماد به آینده از بین می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاسیس دانشکده مهارتی و رشته‌های مهارتی جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی گفت: خروجی این دانشکده، دانشجوی مهارت‌دیده و مهارت‌ورزیده و آماده اشتغال در بازار کسب و کار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه مدارس سما در سال گذشته افتاده است، گفت: مدارس سما استان زنجان در سال گذشته با 4 پله رشد در سطح کشور در رتبه پنجم ایستاده و تقاضا برای ورود به این مدارس در سال جاری افزایش یافته به‌گونه‌ای که ظرفیت ثبت‌نام در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول دخترانه و پسرانه تکمیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در رابطه با تأسیس اولین مدرسه الگوی کشوری در زنجان نیز یادآور شد: اولین مدرسه الگوی کشور با هدف تامین نیازهای یک دانش‌آموز تأسیس می‌شود که منطبق با سند تحول بنیادین آموزش است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: در این مدرسه یک دانش‌آموز در یک زمینه هنری کامل مهارت پیدا کرده و دانش‌آموزان به صورت مستمر پایش روانی می‌شوند که مهرماه امسال در قالب بوستان‌های علوی و فاطمی افتتاح خواهد شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف طی ۲ روز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار و نفرات برگزیده آن معرفی شدند.

منتشر شده

در

توسط

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در مرحله استانی مسابقات قرآنی در استان زنجان در مجموع ۱۲۰ نفر برگزیده مرحله شهرستانی بالای ۱۸ سال حضور داشتند که ۵۷ نفر از آنان برادر و ۶۳ نفر خواهر بودند.

مرحله شهرستانی مسابقات اوقاف زنجان در ماه های تیر و مرداد سال جاری در شهرستانهای مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

مقام نخست  را در بخش بانوان و رشته حفظ کل رقیه مرادلو کسب نمود، زینب غنی‌لو به رتبه دوم دست یافت و ثریا آقامحمدی سوم شد.

در رشته حفظ ۵ جزء شهلا نصیری، مریم عزتی‌فرد و آرزو قاضی‌لو به ترتیب نفرات اول و سوم شناخته شدند و هیئت داوران خدیجه شهبازی، معصومه زلفخانی و مینا عظیمی را به عنوان نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۲۰ جزء معرفی کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز نرگس سپهری موفق به کسب مقام اول شد و لیلی عبدی جایگاه دوم را تصاحب کرد و معصومه پیرمحمدی عنوان سوم را به دست آورد.

در رشته قرائت تحقیق معصومه کاج، معصومه دانایی و فاطمه رحیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. در رشته قرائت ترتیل نیز مریم فضلی، رقیه حسنلو و نسیبه علیمحمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش آقایان علی غلام‌آزاد، محمدامین نجفی و مصطفی محمدی توانستند در رشته حفظ کل عناوین اول تا سوم را از آن خود کنند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء حمید جهانشاهلو اول و داود حسین‌پناه دوم شدند و فردی در این بخش حائز مقام سوم نشد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، داوران مهدی نوری، علیرضا زینعلی و مسعود محمودآبادی را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیدند.

در رشته حفظ ۵ جزء نیز همزه‌علی فرهادی رتبه اول را کسب کرد و محمد میزائی‌خانی به مقام دومی دست یافت اما رتبه سوم از آن کسی نشد.

در رشته قرائت تحقیق مهدی کرمی جایگاه نخست را به دست آورد، علیرضا عتیق‌زاده دوم شد و یوسف قنبری مقام سوم را کسب کرد. در رشته قرائت ترتیل علی قنبری رتبه اول را از آن خود کرد و رتبه‌های دوم و سوم به سعید دویران و سید مهدی موسوی رسید. در رشته اذان نیز حسین قبادی، یحیی داداشی و سجاد ملکی به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است بیشترین تعداد شرکت کننده در رشته های دعاخوانی و تحقیق و ترتیل و در رتبه های بعد در رشته های حفظ قرآن کریم بود. 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برخی از آثار تولیدی این کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره را معرفی و تشریح کرد.

منتشر شده

در

توسط

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا نوری اظهار کرد: مسئولیت کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گذاشته شده و کانون نیز در این راستا با برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها اقدام به تولیدات مختلف کرده است.

وی با اشاره به چاپ و نشر 9 عنوان کتاب که مجموعه آثار و تالیفات اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون استان برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است، خاطرنشان کرد: این کتاب‌ها با همکاری نویسندگانی از اعضای انجمن ادبی سپیدار شامل خانم‌ها مریم بیات‌تبار، فاطمه قشمی و معصومه اکبری در بخش داستان و لیلا عبدی و فاطمه سلیمانی در بخش شعر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: عناوین این کتاب‌ها نیز شامل پاورچین، اتاق آخر، نذری، یک راز سخت، عکس 2 نفره، محله آشتی‌کنان، به وقت خوشه‌های سمی، درخت پرتغال و این سایه عزیز است.

نوری، مستند بلندپرچین را از دیگر تولیدات کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بیان کرد و گفت: بلندپرچین، روستای شهیدپرور شهرستان ماهنشان است که بیشترین شهید را در بین روستاهای استان، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار کرد: علیرضا نوری به عنوان کارگردان و تصویربردار و داریوش نوروزی‌زاده نیز تدوین و صداگذار این مستند هستند.

نوری با اشاره به نماهنگ دفاع مقدس با عنوان «مروارید» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون خاطرنشان کرد: این نماهنگ به یاد شهدای غواص دریادل به عنوان مرغابیان سرخ امام زمان(عج) تولید شده است.
وی افزود: علیرضا نوری به عنوان کارگردان، تصویربردار و خواننده، عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز و محمدرضا چراغعلی نیز به عنوان آهنگساز و داریوش نوروزی‌زاده نیز به عنوان تدوینگر در این اثر، ایفای نقش کرده‌اند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: تراک موسیقی «شهر عشق» نیز از دیگر تولیدات کانون برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است که عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز، امیرقدیانی به عنوان آهنگ و تنظیم و علیرضا نوری نیز به عنوان خواننده این اثر هستند.

نوری خاطرنشان کرد: مجری طرح و مدیر تولید هر 3 اثر مستند بلندپرچین، نماهنگ مروارید و تراک موسیقی شعر عشق به ترتیب سید شمس‌الدین موسوی و عبداله جعفری هستند.

وی با اشاره به تراک موسیقی «فردای روشن» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون اظهار کرد: ترانه این اثر بر عهده رضا نیکوکار، آهنگساز و تنظیم سعید پورعلی به همراه اجرای گروه سرود کرال آفرینش کانون بوده و مجری طرح نیز علیرضا نوری است.

این مسئول یادآور شد: مجموعه قصه‌های برگزیده با عنوان «ستاره‌های بی‌غروب» نیز از دیگر تولیدات کانون به مناسبت گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان در قالب فراخوان مسابقه قصه‌گویی مجازی زندگی شهدا و فرماندهان شهید استان زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از کشف و ضبط اشیاء تاریخی در شهرستان خدابنده خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسینعلی فضلی اظهار داشتت: در راستای حراست از میراث‌فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، با رصد اطلاعاتی و امنیتی مأموران آگاهی شهرستان خدابنده پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و قاچاق آثار و اشیاء باستانی توسط خودرویی در مسیر جاده همدان به قیدار با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، خودرو را شناسایی و در عملیاتی منسجم و ضربتی آن را متوقف و اشیای تاریخی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل 15 کیلوگرم سنگ یاقوت سبز و قرمز، یک پیه‌سوز سفالی مایل به سرخ، یک قطعه سکه به رنگ طلائی، یک قطعه سکه نقره‌ای‌رنگ و 43 قطعه دانه تسبیح در ماشی کشف شد؛ که به‌زودی کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی آنها را تعیین قدمت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه بلافاصله سرنشین خودرو دستگیر شد و پرونده خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی تحویل داده شد.

فضلی خاطرنشان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، برای متخلفان مجازات حبس و جریمه نقدی به همراه دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها