با ما همراه باشید

اجتماعی

دانشگاه آزاد اسلامی، موتور محرکه پیشرفت استان زنجان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این دانشگاه، موتور محرکه پیشرفت و توسعه استان است، گفت: وجود رشته‌های فراوان، یکی از دلایل این امر است که پذیرش در اکثر رشته‌ها نیز به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و تحصیل در کنار خانواده را برای متقضیان فراهم کرده است.

منتشر شده

در

دانشگاه آزاد اسلامی، موتور محرکه پیشرفت استان زنجان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز خودش را در مسیر توسعه و تحول به عنوان یک موسسه آموزش عالی مساله‌محور، کارآفرین، فناور و اجتماعی جلوه‌گر می‌کند.

وی با بیان اینکه تحول، نیازمند ابزار است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی ابزار لازم در تمام ابعاد برای تحول و پیشرفت را داراست.

این مقام مسئول تصریح کرد:نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد در کنار سایر منابع مادی چرخ‌های تولید کشور را برای خودکفایی داخلی و قطع وابستگی به حرکت در می‌آورند.

فیروزفر با اشاره به برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از زیرساخت‌های قوی در سطح کشور و تمام شهرها افزود: در استان زنجان نیز با یک توسعه موزون، واحدها و مراکز دانشگاه آزاد را در سطح استان داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه زیرساخت‌های فیزیکی این دانشگاه، سرمایه عظیمی برای کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک سرمایه است که دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان دارای 450 عضو هیات‌علمی تمام‌وقت و همچنین 450 پرسنل تمام‌وقت است.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، اولین موسسه آموزش عالی بود که با شیوع ویروس کرونا نه تنها آموزش را تعطیل نکرد بلکه بلافاصله با ایجاد یک سیستم متمرکز کشوری، تمام کلاس‌ها را به صورت آنلاین ارائه کرد و حتی در نوروز 99 کلاس‌های جبرانی مربوط به آغاز ترم قبل را نیز ارائه کرد و توانست یکی از پیشروان ارائه باکیفیت کلاس‌های مجازی در سطح کشور باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکپارچه‌سازی اطلاعات با استقرار سیستم آموزشیار به صورت کشوری، یک داشبورد مدیریتی در اختیار دانشگاه است که مدیریت دانشگاه را کارآمد کرده و کل دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یک سیستم درآمده است خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش نیز سیستم پژوهشیار، عناوین پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه آخرین همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در دوران کرونا نیز واکسیناسیون دانشگاهیان در محل دانشگاه آزاد اسلامی زنجان است که طی 10 روز گذشته آغاز شده است تصریح کرد: غیر از دانشگاه‌های زنجان و علوم پایه، محل واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارمندان بقیه دانشگاه‌ها در این دانشگاه تعیین شده است.

وی عنوان کرد: واکسیناسیون 90 درصد اعضای هیات علمی انجام شده و واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سپس مقطع کارشناسی نیز تا پایان هفته جاری، آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان رشته‌های با آزمون از 15 مرداد آغاز شده است، اظهار داشت: از 16 مرداد نیز ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آغاز شده است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: مهارت‌ورزی و کارآفرینی به عنوان گزینه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای به‌روز شدن سیاست‌های دانشگاه و همگام شدن با توسعه و تحول جهانی مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در فاز اول 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب با گذراندن دوره‌های لازم، موفق به کسب امتیاز و مستقر در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی شدند، گفت: در فاز دوم نیز 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب، گزینش شده و در حال استقرار در واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی هستند.

وی با بیان اینکه در فاز سوم نیز 50 داوزلب، مراحل کارورزی و گذراندن دوره‌های لازم هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که تا پایان سال جاری 600 دانشجوی استقراریافته در بنگاه‌های اقتصادی داشته باشیم.

فیروزفر با بیان اینکه این طرح، تامین‌کننده یکی از نیازهای اساسی جامعه به‌ویژه جوانان است، اظهار کرد: آنچه باعث یاس جوانان شده بود، عدم آشنایی با محیط کار و عدم کسب مهارت‌های لازم برای اشتغال بود که با معرفی این طرح، یاس و ناامیدی ناشی از عدم اعتماد به آینده از بین می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاسیس دانشکده مهارتی و رشته‌های مهارتی جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی گفت: خروجی این دانشکده، دانشجوی مهارت‌دیده و مهارت‌ورزیده و آماده اشتغال در بازار کسب و کار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه مدارس سما در سال گذشته افتاده است، گفت: مدارس سما استان زنجان در سال گذشته با 4 پله رشد در سطح کشور در رتبه پنجم ایستاده و تقاضا برای ورود به این مدارس در سال جاری افزایش یافته به‌گونه‌ای که ظرفیت ثبت‌نام در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول دخترانه و پسرانه تکمیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در رابطه با تأسیس اولین مدرسه الگوی کشوری در زنجان نیز یادآور شد: اولین مدرسه الگوی کشور با هدف تامین نیازهای یک دانش‌آموز تأسیس می‌شود که منطبق با سند تحول بنیادین آموزش است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: در این مدرسه یک دانش‌آموز در یک زمینه هنری کامل مهارت پیدا کرده و دانش‌آموزان به صورت مستمر پایش روانی می‌شوند که مهرماه امسال در قالب بوستان‌های علوی و فاطمی افتتاح خواهد شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با اشاره به ضرورت ارتقاء و بهره گیری از توان و تجربه نیروهای فعال و کیفی هر سازمان، اظهار داشت: نیروی انسانی بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین دارایی یک سازمان است و مدیران هر مجموعه‌ای باید برای حفظ و ارتقاء این دارایی مهم برنامه داشته باشند.

منتشر شده

در

توسط

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی با اشاره به ماموریت اصلی و نقش پشتیبانی معاونت توسعه استانداری از سایر واحدها، اظهار داشت: این معاونت با پشتیبانی مالی، اداری، تجهیزاتی و آموزشی متناسب با ظرفیتهای کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء کارایی و قابلیت های فردی و گروهی کارکنان برای ایفای نقش بهتر و توانمندسازی استانداری در حرکت به سمت اهداف ترسیم شده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان، پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه را از مهمترین چالش های موجود برشمرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر کل کشور و مشکلات معیشتی مردم، مهمترین چالش موجود پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه است که بایستی با پیگیری مستمر و تلاش شبانه روزی، راهکارهای مؤثری را برای بهبود کیفیت زندگی همکاران پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع نامناسب نیروی انسانی، کمبود فضای اداری و فرسودگی تجهیزات اداری از دیگر مشکلات موجود هست که باید فکری برای آنها کرد.

وی قدیمی بودن زیرساختها و عدم توسعه کمی و کیفی در سال‌های اخیر را یکی از مشکلات نرم افزاری استانداری و بسیاری از واحدهای اداری استان دانست و گفت: تهیه برنامه‌های جامع اداری و ایجاد نرم‌افزارهای جدید برای بهبود و تسریع در انجام فرایندها در کنار توجه به اصلاح فرایندهای ناکارآمد، مهم‌ترین برنامه معاونت برای توسعه دولت الکترونیک در داخل استانداری خواهد بود و در سطح استان نیز توسعه زیرساخت‌های دسترسی پرسرعت مردم به شبکه ملی اطلاعات و همچنین تکمیل زنجیره‌های خدمات الکترونیک بین دستگاهی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم با همکاری بخش خصوصی مورد توجه و اهتمام ویژه قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی متخصص استان که توان بالقوه خوبی برای ایفای نقش در توسعه استان دارند، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت ها و توانمندی‌های خوب استان است، گفت: ما در ساختاری اداری کشور متأسفانه از پیشرفتهای بزرگ فناوری اطلاعات استفاده لازم را نمی‌کنیم و در این حوزه از قابلیتها و ظرفیتهای خودمان عقب‌مانده‌ایم، لذا استفاده بیشتر و مؤثرتر از ابزار فناوری اطلاعات در کارهای داخلی ادارات، خدمات بین دستگاهی و در نهایت ارائه خدمات دولتی به مردم، موجب افزایش شتاب توسعه استان خواهد شد.

معاون استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده صحیح از منابع انسانی و تجربه و توان نیروهای کیفی و فعال هر مجموعه، با توجه به انگیزه و علاقمندی کارکنان، اظهار داشت: استفاده از نیروها در پست‌های غیرتخصصی آنها، انتصاب بر اساس توصیه و سفارش و یا مغایر با علاقه‌مندی شخصی افراد باعث شده تا برخی از همکاران امکان عرضه تمامی توانمندی‌هایشان را نداشته باشند، بنابراین بررسی دقیق و کامل تمامی درخواست‌های جابه‌جایی نیروی انسانی و توانمندی‌های همه همکاران در استانداری و فرمانداری‌ها و جابه‌جایی بهینه نیروها بر اساس نیاز همه واحدها و برای ارتقاء کیفیت خدمات کل مجموعه، جزو اولین برنامه‌های کاری این معاونت قرار گرفته و در سطح استان نیز تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت شورای اداری و سایر کارگروه‌های مربوطه، برنامه‌های توسعه ای مشابهی طراحی و اجرا شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

صدور 2هشدار نارنجی در زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

منتشر شده

در

توسط

صدور 2هشدار نارنجی توسط هواشناسی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا رحمن‌نیا از صدور ۲ هشدار هواشناسی در استان زنجان خبر داد و اظهار داشت: هشدارهای زرد و نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت‌های گسترده در سطح استان صادر شد.

وی افزود: بر اساس هشدار شماره ۳۲، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم‌ارتفاع به ویژه در شهرستان طارم پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: اثر این مخاطره در شهرستان‌های ابهر، ماهنشان، طارم، خدابنده، ایجرود، خرم‌دره، زنجان، و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در تردد است.

رحمن‌نیا با اشاره به هشدار شماره ۳۳ هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: این هشدار  به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت‌های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز (۳۰ دی) تا پایان همین روز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان یادآور شد: وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن از مخاطرات ایت هشدار بوده و احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

وی عنوان کرد: توصیه می‌شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.

این مسئول از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان‌های نیمه‌تمام خودداری کنند.

رحمن‌نیا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد و سجاس با منفی ۲۳ درجه سردترین و چورزق هم با ۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین بود.

ادامه مطلب

اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های هلال احمر از شهرستان های طارم و زنجان در عملیاتی سخت و نفس گیر برای 250 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

منتشر شده

در

توسط

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک شدید در جاده زنجان – طارم نخستین تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان طارم در ساعت 14 ظهر روز گذشته جهت امدادرسانی به خودروهای گرفتار در این مسیر اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با شدت گرفتن کولاک و گرفتار شدن شمار زیادی از خودروها در کولاک برف 2 تیم عملیاتی دیگر از هلال احمر طارم و 9 تیم نیز از شهرستان زنجان جهت امداد رسانی به جاده شریانی زنجان – طارم اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این خودروها با 300 سرنشین در این شرایط جوی سخت گرفتار شده بودند که 12 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به بستن زنجیر چرخ، رهاسازی به خودروها کردند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای این تعداد در راه ماندگان خرما، نان و بیسکویت توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعدادی از امدادگران هلال احمر جهت اسکان اضطراری اقدام به انتقال سرنشینان با آمبولانس به قهوه خانه بادامستان می کردند و تیم های دیگری نیز اقدام به بستن زنجیر چرخ و رهاسازی خودروها می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعدادی از امداگران نیز سرنشینان را به سه راهی طارم منتقل سپس از طریق مینی بوس های هلال احمر به حسینیه اعظم زنجان هدایت و اسکان اضطراری یافتند.

موسوی یادآوری کرد: تعدادی دیگری از سرنشین این خودروهای گرفتار را نیز در قهوه خانه گردنه بادامستان اسکان دادیم.

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی تیم های هلال احمر در این مسیر ارتباطی از ساعت 14 ظهر روز چهارشنبه/29 دی/ تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه داشت که پس از 12 ساعت به پایان رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها با هماهنگی های انجام شده سپاه انصارالمهدی(عج) استان نیز 12 دستگاه خودروی کمک دار برای انتقال درراه ماندگان به حسینیه اعظم به کمک هلال احمر آمدند.

موسوی ادامه داد: با هماهنگی مدیریت بحران استانداری زنجان نفربرهای تیپ 216 زرهی زنجان آماده باش شدند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها برای امدارسانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فوریت های پزشکی در جاده زنجان – طارم پایگاه فعالی دارد این تیم ها نیز خدمات درمانی و مراقبت از زنان باردار، افراد سالخورده و کودکان را انجام دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این عملیات های سخت و نفس گیر با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نیروی انتظامی و پلیس راه استان انجام شد.

گفتنی است عملیات امدادرسانی و انتقال سرنشینان گرفتار در برف و کولاک جاده شریانی زنجان – طارم با حضور و مدیریت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مسیر ارتباطی انجام شد.

 

ادامه مطلب

برترین ها