اجتماعی

دانشگاه آزاد اسلامی، موتور محرکه پیشرفت استان زنجان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز خودش را در مسیر توسعه و تحول به عنوان یک موسسه آموزش عالی مساله‌محور، کارآفرین، فناور و اجتماعی جلوه‌گر می‌کند.

وی با بیان اینکه تحول، نیازمند ابزار است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی ابزار لازم در تمام ابعاد برای تحول و پیشرفت را داراست.

این مقام مسئول تصریح کرد:نیروی انسانی توانمند، متخصص و متعهد در کنار سایر منابع مادی چرخ‌های تولید کشور را برای خودکفایی داخلی و قطع وابستگی به حرکت در می‌آورند.

فیروزفر با اشاره به برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از زیرساخت‌های قوی در سطح کشور و تمام شهرها افزود: در استان زنجان نیز با یک توسعه موزون، واحدها و مراکز دانشگاه آزاد را در سطح استان داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه زیرساخت‌های فیزیکی این دانشگاه، سرمایه عظیمی برای کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک سرمایه است که دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان دارای 450 عضو هیات‌علمی تمام‌وقت و همچنین 450 پرسنل تمام‌وقت است.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، اولین موسسه آموزش عالی بود که با شیوع ویروس کرونا نه تنها آموزش را تعطیل نکرد بلکه بلافاصله با ایجاد یک سیستم متمرکز کشوری، تمام کلاس‌ها را به صورت آنلاین ارائه کرد و حتی در نوروز 99 کلاس‌های جبرانی مربوط به آغاز ترم قبل را نیز ارائه کرد و توانست یکی از پیشروان ارائه باکیفیت کلاس‌های مجازی در سطح کشور باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکپارچه‌سازی اطلاعات با استقرار سیستم آموزشیار به صورت کشوری، یک داشبورد مدیریتی در اختیار دانشگاه است که مدیریت دانشگاه را کارآمد کرده و کل دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یک سیستم درآمده است خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش نیز سیستم پژوهشیار، عناوین پایان‌نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه آخرین همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در دوران کرونا نیز واکسیناسیون دانشگاهیان در محل دانشگاه آزاد اسلامی زنجان است که طی 10 روز گذشته آغاز شده است تصریح کرد: غیر از دانشگاه‌های زنجان و علوم پایه، محل واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارمندان بقیه دانشگاه‌ها در این دانشگاه تعیین شده است.

وی عنوان کرد: واکسیناسیون 90 درصد اعضای هیات علمی انجام شده و واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سپس مقطع کارشناسی نیز تا پایان هفته جاری، آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان رشته‌های با آزمون از 15 مرداد آغاز شده است، اظهار داشت: از 16 مرداد نیز ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آغاز شده است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: مهارت‌ورزی و کارآفرینی به عنوان گزینه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای به‌روز شدن سیاست‌های دانشگاه و همگام شدن با توسعه و تحول جهانی مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در فاز اول 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب با گذراندن دوره‌های لازم، موفق به کسب امتیاز و مستقر در صنایع و بنگاه‌های اقتصادی شدند، گفت: در فاز دوم نیز 32 نفر از بین 50 دانشجوی داوطلب، گزینش شده و در حال استقرار در واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی هستند.

وی با بیان اینکه در فاز سوم نیز 50 داوزلب، مراحل کارورزی و گذراندن دوره‌های لازم هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم که تا پایان سال جاری 600 دانشجوی استقراریافته در بنگاه‌های اقتصادی داشته باشیم.

فیروزفر با بیان اینکه این طرح، تامین‌کننده یکی از نیازهای اساسی جامعه به‌ویژه جوانان است، اظهار کرد: آنچه باعث یاس جوانان شده بود، عدم آشنایی با محیط کار و عدم کسب مهارت‌های لازم برای اشتغال بود که با معرفی این طرح، یاس و ناامیدی ناشی از عدم اعتماد به آینده از بین می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاسیس دانشکده مهارتی و رشته‌های مهارتی جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی گفت: خروجی این دانشکده، دانشجوی مهارت‌دیده و مهارت‌ورزیده و آماده اشتغال در بازار کسب و کار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه مدارس سما در سال گذشته افتاده است، گفت: مدارس سما استان زنجان در سال گذشته با 4 پله رشد در سطح کشور در رتبه پنجم ایستاده و تقاضا برای ورود به این مدارس در سال جاری افزایش یافته به‌گونه‌ای که ظرفیت ثبت‌نام در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول دخترانه و پسرانه تکمیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در رابطه با تأسیس اولین مدرسه الگوی کشوری در زنجان نیز یادآور شد: اولین مدرسه الگوی کشور با هدف تامین نیازهای یک دانش‌آموز تأسیس می‌شود که منطبق با سند تحول بنیادین آموزش است.

فیروزفر خاطرنشان کرد: در این مدرسه یک دانش‌آموز در یک زمینه هنری کامل مهارت پیدا کرده و دانش‌آموزان به صورت مستمر پایش روانی می‌شوند که مهرماه امسال در قالب بوستان‌های علوی و فاطمی افتتاح خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا