اجتماعی

خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای تمامی ایرانیان مایه افتخار و مباهات هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز خالقی فرماندار زنجان در حاشیه دیدار با خانواده معظم و معزز شهید محسن زلفخانی که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج صورت یافت، ضمن اشاره به جایگاه ویژه شهدا و ایثارگران در مسیر شکل گیری و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از آنان به عنوان برجسته ترین افراد تاریخ انقلاب اسلامی یاد نموده و افزود: شهدا و ایثارگران در دامان مادرانی تربیت یافته اند که نماد غیرت زنان ایرانی می باشند.

فرماندار زنجان والدین شهدا را ناب ترین الگو برای سایر پدر و مادرهای کشور ایران دانسته و ضمن آرزوی شفاعت شهدا در روز حساب، گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای تمامی ایرانیان مایه افتخار و مباهات هستند.

خالقی با اشاره به اینکه شهدا و ایثارگران توانستند با جانفشانی های بی مثال، نام خود را در تاریخ ایران اسلامی به نیکی ماندگار نمایند، ادامه داد: بایستی به والدین شهدایی که قادر به تربیت چنین افراد شاخصی در عرصه ایثار و شهادت شدند، تبریک گفته و همواره از نحوه تعلیم و تربیت آنان آموخت.

این مسئول تاکیداً از متولیان بنیاد شهید شهرستان خواست تا در راستای شناسایی و رفع مشکلات خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران تلاش شبانه روزی داشته و در این باره مقر عالی دولت را نیز به عنوان یکی از اماکن خدمتگزار دولتی برای خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران برشمرد.

شهید محسن زلفخانی فرزند ناصر متولد اول فروردین سال 1346 بوده که در بیست و نهم تیر سال 1364 به عنوان یک بسیجی دلاور به مقام والای شهادت نائل گشته است.

این بسیجی شهید در جزیره مجنون بر اثر اصابت ترکش دعوت حق را لبیک گفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا