اجتماعی

حوزه فرهنگ را نمی‌توانیم تعطیل کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه وضعیت از نظر بودجه مطلوب نیست اما مشکل در همه جا هم پول نیست و در برنامه‌ها باید دقت کنیم چرا که در خیلی جاها مشکل، عدم برنامه‌ریزی است ،گفت: اقتصاد فرهنگ را در بعضی موارد بلد نیستیم اما حوزه فرهنگ را نمی‌توانیم تعطیل کنیم .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امرالله حسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فرارسیدن 14 تیر، روز قلم اظهار داشت:بزرگداشت روز قلم فردا با حضور اهالی قلم در قالب کارگاه آموزش خبرنگاری در فرهنگسرای امام خمینی زنجان برگزار می‌شود..

وی افزود: از اصحاب رسانه به عنوان نخبگان جامعه انتظار می‌رود به‌صورت تحقیقی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات وارد شده و ظرفیت‌های استان و میزان استفاده از آن شناسایی شود و در این زمینه، مطالبه‌گر باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه نبود امید در جامعه به منزله مرگ آن جامعه است، تصریح کرد: وضعیت حال حاضر جامعه در کنار نقد نیازمند پیشنهاد است و باید برای جذب سرمایه‌گذار به استان امیدآفرینی کرد و لازم است تا بستر لازم برای حضور سرمایه گذار در استان را فراهم کرد.

حسنی گفت: سعی کردیم پس از رفع شرایط شیوع کرونا، حالت یخ زدگی در بخش فرهنگ و هنر را با برگزاری جشنواره ها و رویدادها ذوب کنیم.

این مقام مسئول تصریح: جشنواره مطبوعات استان زنجان امسال نیز مانند سال‌های گذشته برگزار می‌شود و انتظار داریم تا اصحاب رسانه، حضور پرشورتر در این جشنواره داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه بزرگداشت حکیم سهروردی اوایل مرداد سال جاری برگزار می‌شود، عنوان کرد: 5 برنامه در حوزه بزرگداشت حکیم سهروردی برگزار خواهد شد که 2 برنامه، خارج از کشور و در کشورهای هندوستان و سوریه خواهد بود که طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود و 3 برنامه در داخل کشور خواهد بود.

حسنی با بیان اینکه 2 برنامه داخلی در تهران و یک برنامه نیز در زنجان خواهد بود، اظهار داشت: برنامه مربوط به استان زنجان دوم مرداد خواهد بود و یکی از برنامه‌های تهران در 6 مرداد با حضور نخبگان و اهالی فلسفه و فعالان این حوزه در تالار وحدت و دیگری توسط انجمن مفاخر کشور به‌صورت نشست تخصصی خواهد بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بودجه‌های فرهنگی کم و ناقص است ولی با همین برنامه‌ها باید کاری انجام دهیم، افزود: در حوزه مد و لباس، کارگروهی به نام مد و لباس تشکیل شده که بعد از چند سال تعطیلی، دوباره راه‌اندازی شد که در این راستا دو کار را دنبال خواهیم کرد. ابتدا اجرای قوانین‌ و دستورالعمل‌ها و سپس جاری ساختن فرهنگ مد و لباس متناسب با فرهنگ مدنظر خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی خبرنگاران،خاطر نشان کرد: برخی از روزنامه‌های استان از طریق یارانه منبع درآمدی دارند ولی برخی از هفته‌نامه‌ها و … دچار مشکل شده‌اند که در حال انجام اقداماتی در این زمینه هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه وضعیت از نظر بودجه مطلوب نیست اما مشکل در همه جا هم پول نیست و در برنامه‌ها باید دقت کنیم چرا که در خیلی جاها مشکل، عدم برنامه‌ریزی است ،گفت: اقتصاد فرهنگ را در بعضی موارد بلد نیستیم اما حوزه فرهنگ را نمی‌توانیم تعطیل کنیم .

وی عنوان کرد: در استان زنجان 119 نفر عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این تعداد 87 نفر از شهر زنجان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا