اجتماعی

حمایت از صنعت چاپ برای توسعه فرهنگی جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد ربیع احمدخانی در دیدار با فعالان صنعت چاپ استان گفت: چاپ از صنایع مهمی است که در حوزه های مختلف مانند فرهنگی و … نقش مکمل دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: صنعت چاپ با فرهنگ جاری جامعه در ارتباط است و  برای توسعه فرهنگی منطقه باید از این صنعت  حمایت شود.

وی افزود: چاپ به عنوان صنعتی که در فضای صنایع و فرا صنایع و حوزه محصولات و خدمات نقش‌های قابل توجهی داشته و دارد، امروز تنها به عنوان یک صنعت مطرح نیست بلکه به عنوان یک فراصنعت مطرح است.
احمدخانی با بیان اینکه صنعت چاپ تنها به عنوان یک حوزه اقتصادی مطرح نیست بلکه در فضای جهانی و بین‌المللی به عنوان یک حوزه مولد اقتصاد ارزش افزوده بالا مطرح است، عنوان کرد: صنعت چاپ در کشور ما نیز به عنوان حوزه‌ای که دارای فضای اشتغال قابل توجه است اهمیت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: صنعت چاپ به عنوان یک صنعت، یک عامل تاثیرگذار در حوزه اقتصاد و هم به دلیل مناسباتی که با عرصه فرهنگ داشته و دارد باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و روز ملی صنعت چاپ فرصتی است هم برای اینکه اهالی چاپ گرد هم بیایند و عملا فرصت‌ها، تهدیدها و آسیب‌های موجود را رصد کنند.

وی با اشاره به فعالیت مطلوب فعالان صنعت چاپ استان گفت: باید تلاش شود با همکاری اتحادیه دوره‌های آموزشی مربوط برگزار شود تا بتوانیم در این زمینه به روز باشیم تا حوزه فعالانه به رقابت بپردازیم.

احمدخانی با اشاره به اینکه بنا بود که برنامه مفصلی در ارتباط با صنعت چاپ برگزار شود، تصریح کرد:به علت شرایط کرونایی این امر میسر نشد.

در پایان این جلسه فعالان صنعت چاپ استان به بیان مشکلات خود به ویژه در شرایط کرونایی پرداختند و خواستار رسیدگی به آن از طریق مسولان شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا