اجتماعی

حفظ منشور حقوق بیمار، مهم‌ترین مسئولیت سازمان نظام پزشکی است

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان گفت: این سازمان در وهله اول حافظ منشور حقوق بیمار و در وهله بعدی، حامی جامعه پزشکی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر محمد محرمی در آئین نکوداشت روز پزشک و داروساز، جایگاه اجتماعی، شغلی و حرفه‌ای جامعه پزشکان و داروسازان و سایر حِرَف مرتبط با حوزه سلامت را قابل تامل دانست و اظهار کرد: سیاست‌گذاران حوزه سلامت همواره باید حفظ و ارتقاء جایگاه این حوزه و دست‌اندرکاران و متولیان آن را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به جایگاه علمی دانشمندانی چون شیخ‌الرئیس‌ا‌بوعلی‌سینا و حکیم محمدبن‌زکریای‌رازی، تصریح کرد: سرآمد بودن ایران در حوزه سلامت مرهون وجود چنین اسطوره‌هایی است و ما نیز ادامه‌دهندگان راه آنان در عرصه علم پزشکی هستیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان روز داروساز را فرصتی برای یادآوری مجاهدت‌های علمی، فنی و عملیاتی این جامعه فرهیخته دانست و افزود: جامعه داروسازان همچون پزشکان همواره به صورت فداکارانه و مجاهدانه در همه‌ی عرصه‌ها به خصوص بحران کرونا حاضر بوده‌اند و با توانمندی‌های خود دوشادوش سایر حوزه‌ها فعالیت کرده‌اند.

وی به اجرای طرح دارویار در کشور اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح باید با نظارت و هماهنگی‌های لازم کنترل شود تا به طور مطلوب پیش رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا