با ما همراه باشید

اقتصاد

جلب رضایت ساکنان کوی فلسطین برای ما مهم است

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه جلب رضایت ساکنان کوی فلسطین برای ما مهم است، افزود: در این خصوص نگرانی‌هایی وجود دارد که امیدواریم امام جماعت منطقه کوی فلسطین در این خصوص ساکنین را به خوبی توجیه کند.

منتشر شده

در

جلب رضایت ساکنان کوی فلسطین برای ما مهم است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در جلسه ستاد بازآفرینی شهری در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری در سال ۹۳ و پس از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق ناکارآمد شهری با مصوبه هیئت وزیران برای ایجاد هماهنگی بین دستگاهی، تعریف پروژه و هدف گذاری برای پروژه‌های بازآفرینی شهری، تشکیل شده است، اظهار داشت: این ستاد در کشور به ریاست رئیس جمهور و در استان‌ها هم با ریاست استانداران به عنوان روسای بازآفرینی استان‌ها، تشکیل می‌شود.

وی به مصوبه انتقال کوی فلسطین شهر زنجان در جلسه ماه گذشته ستاد بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: ۱۱۳ خانوار ساکن این منطقه باید جابه‌جا شوند که ۲۰ درصد معادل (۲۲ واحد) در پروژه M۲ کوی زنگان و ۸۰ درصد واحدها (۹۱ واحد) نیز در کوی زیتون پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه جلب رضایت ساکنان کوی فلسطین برای ما مهم است، افزود: در این خصوص نگرانی‌هایی وجود دارد که امیدواریم امام جماعت منطقه کوی فلسطین در این خصوص ساکنین را به خوبی توجیه کند.

بیات منش افزود: واحدهای مسکونی جایگزین برای اهالی محله فلسطین در قالب طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته و واحدهای مسکونی به تعداد لازم در پروژه‌های مسکن ملی در منطقه کوی فرهنگ (پروژه زیتون) و قسمت شرقی زنجان (کوی زنگان) در دست ساخت داریم.

وی بیان کرد: در شهرک شهدا هم دو قطعه زمین برای ۱۰ تا ۱۵ خانوار از ساکنین منطقه می‌توانیم مسکن احداث کنیم و نمی‌گذاریم حق مردم مورد اجحاف قرار گیرد و افرادی که سالخورده هستند و نمی‌توانند در مناطقی دور زندگی می‌کنند را می‌توان در این منطقه اسکان داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان‌ در ادامه با بیان اینکه ۴ شهر در استان زنجان دارای محلات ناکارآمد و سکونت گاه‌های غیر رسمی هستند، گفت: این محلات در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و قیدار قرار دارند که سیاست‌های بازآفرینی شهری در آن‌ها باید پیگیری شود.

بیات منش گفت: ستادهای شهرستانی هم در شهرهای هدف به ریاست فرمانداران شهرستانها و دبیری شهرداران و اعضای اداره کل اوقاف، شرکت‌های خدمات رسان و ثبت اسناد که در حوزه مدیریت شهری متولی هستند باید تشکیل شود.

وی ابراز داشت: فرمانداران شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده باید جلسات بازآفرینی شهری را به طور منظم برگزار کنند.

شهر زنجان ۸ سکونتگاه غیررسمی دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه ۸۰۰ هکتار از ۶ هزار هکتار مساحت شهر زنجان، جزء بافت ناکارآمد و فرسوده است، افزود: در شهر زنجان ۸ سکونتگاه غیررسمی وجود دارد.

بیات منش ادامه داد: منابع مختلفی برای بازآفرینی شهری در قانون پیش‌بینی شده و بخشی از این منابع، ردیف‌های اعتباری ملی است که سهم استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات به ۲ صورت تسهیلات بافت ناکارآمد شهری با ضوابط شهرسازی و تسهیلات بانکی برای نوسازی واحدهای مسکونی با ۹ درصد کارمزد در این مناطق در اختیار مالکان قرار می‌گیرد، گفت: بخش دیگری از منابع، اعتبارات دستگاه‌های متولی است که طبق مصوبات ستاد بازآفرینی شهری باید ۳۰ درصد از منابع پروژه‌های خود را به این بافت‌ها اختصاص دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: شهرداری‌ها نیز ۳۰ درصد از ارزش افزوده‌ای را که دولت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد را باید برای تعریف پروژه در مناطق ناکارآمد اختصاص دهند.

بیات منش با بیان اینکه بخش دیگری از اعتبارات از محل منابع داخلی شرکت بازآفرینی شهری بوده و بخشی هم از منابع نیز مربوط به اعتبارات قیر رایگان جهت آسفالت مناطق بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی است، افزود: طبق قانون بودجه، سالانه ۷ درصد از کل قیر کشور برای محلات ناکارآمد تخصیص می‌یابد و در این میان برای آسفالت معابر و کوچه‌های محلات بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی استفاده می‌شود.

وی افزود: پروژه‌هایی در ۴ شهرستان استان زنجان که بافت فرسوده و ناکارآمد شهری دارند تعریف شده و پیگیر هستیم تا با اعتبارات دولتی و با نظارت شهرداری اجرا شوند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

تیم سه گانه ی جوانان زنجان با اقتدار قهرمان مسابقات دواتلون ( دوگانه) اسپرینت قهرمانی کشور شد.

منتشر شده

در

توسط

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسابقات دواتلون قهرماني كشور آقايان ١٤٠١ صبح يكشنبه ١ خرداد ماه به ميزباني تبريز و در ورزشگاه يادگار امام اين شهر برگزار شد. که حاصل این مسابقات برای تیم زنجان کسب عنوان قهرمانی تیمی جوانان و عنوان سومی تیمی بزرگسالان و مقام دوم انفرادی رده ی جوانان بود.

‏‎اين مسابقات با شركت بيش از ٤٠ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ١٥ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده سني جوانان محمد ياسر سجاد از استان اصفهان به مقام قهرمانی رسید.

مهدي شافعيان ورزشکار آتیه دار زنجان در رده دوم کشور قرار گرفت .
فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري بر سكوي سوم ايستاد.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، زنجان به مقام قهرماني رسید ، پس از زنجان استان آذربايجان شرقي دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان غربي رسيد.

در بخش تيمي رده بزرگسالان اين مسابقات استان گلستان قهرمان شد و استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان نيز به ترتيب صاحب عناوين دوم و سوم شدند.

 

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

ادامه مطلب

اقتصاد

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

معاون مالی شرکت مخابرات در حاشیه نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران با بیان اینکه لازمه توسعه متوازن شرکت مخابرات ، کاهش حق السهم های مختلف و اجرای حاکمیت شرکتی است، اظهار داشت: طی ۱۲ سال گذشته گروه مخابرات ایران حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب حق رگولاتوری، سود سهام و سایر تکالیف قانونی به خزانه دولت واریز نموده است که در صورت تعدیل این مبلغ، وضعیت مخابرات کشور و حوزه ارتباطات در حال حاضر بسیار بهتر و توسعه یافته تر بود.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، دکتر زارع خانقاه ضمن اعلام مطلب فوق افزود: طبق قرارداد واگذاری به بخش خصوصی، وظیفه مخابرات حفظ وضعیت موجود بوده است و وظیفه دولت توسعه زیر ساخت ها از محل حق رگولاتوری در یافتی از اپراتورها و اکنون سوال اینجاست که مبلغ فوق در دولت های پیشین کجا و برای کدام توسعه زیر ساخت کشور خرج شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران که از ۳۱ اردیبهشت تا سوم خرداد در مرکز همایش‌های سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به لزوم اجرای خصوصی سازی واقعی در مخابرات و حذف قوانین دست و پاگیر اظهار داشت: خواسته اصلی مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش تمام شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر، کاهش حق السهم و موارد زاید دیگر، قبل از نابودی این صنایع و شرکت ها به یاری صنایع بزرگ خصوصی شده از جمله شرکت مخابرات ایران برسند.

دکتر زارع خانقاه در حاشیه نمایشگاه جانبی همایش و دیدار با مدیران ارشد حوزه سازمان خصوصی سازی و همچنین دیدار و گفتگو با دکتر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح وضعیت و موارد و مشکلات مخابرات اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران بعداز واگذاری به بخش خصوصی طبق تکالیف اجباری، مبالغی را تحت عنوان حق پروانه یا همان رگولاتوری به سازمان تنظیم مقررات پرداخت کرده که حق سازمان از واگذاری پروانه برای مخابرات ایران ۵ درصد درآمد کل برای مکالمات و ۸ درصد برای درآمد کل دیتا همچنین برای همراه ۲۸ الی ۳۱ درصد درآمد کل تعیین شد که طی این ۱۳ سال تماما پرداخت شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران ضمن تشکر از دیدگاه صحیح دکتر قالیباف در سخنرانی خود نسبت به لزوم اهمیت دادن به وضعیت شرکت های خصوصی شده اعلام کرد: مهم ترین خواسته مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش همه شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر به صنایع خصوصی شده کمک کرده ودر اجرای خصوصی سازی واقعی و تحقق حاکمیت شرکتی درست و صحیح به معنی واقعی کلمه یاری رسان تمام شرکت ها به خصوص شرکت مخابرات ایران به عنوان مهم ترین شرکت زیرساختی حوزه ارتباطات کشور باشد.

دکتر زارع افزود: در خصوص هزینه ها نیز با تصمیم گیری و اجبار وزارت ارتباطات هم کد سازی و تحمیل کارگزاران روستایی و سایر موارد باعث ضرر و زیان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی به مخابرات ایران گردیده است . همچنین برای تغییر هیات مدیره و اخذ تسهیلات و فعالیت های مشابه حتما باید سازمان خصوصی سازی مجوز دهد.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد اظهار داشت: اجرای حاکمیت شرکتی و خصوصی سازی واقعی در مخابرات با حذف قوانین دست و پاگیر دولتی و اجرای حاکمیت شرکتی محقق می شود که لازمه آن همکاری همه جانبه مجلس و دولت به ویژه در صنعت حساس و کلیدی مخابرات است.

در این همایش علاوه بر سران سه قوه، روسای اتاق‌ها و وزرای مرتبط در هیئت واگذاری و نمایندگان مجلس، مهمانانی از آمریکا، برزیل، لهستان و دیگر کشور‌ها حضور دارند که به ارائه مقاله می‌پردازند.

هدف از برگزاری این همایش، شناسایی چالش‌های واگذاری‌ها برای تهیه سند جامع خصوصی‌سازی است که می‌تواند به بهبود کیفیت دارایی‌های تجاری دولت بیانجامد.

در این همایش بین المللی سه روزه، عملکرد خصوصی سازی طی ۲۰ سال گذشته با حضور مجریان و دست اندرکاران خصوصی‌سازی در سطح وزرای مربوطه و شرکت‌های مادر تخصصی در حوزه‌های مختلف قوانین و روند‌های اثرگذار بر واگذاری‌های دولت نقد و بررسی قرار گرفت.
 
 

ادامه مطلب

اقتصاد

۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه دریافت مسکن در زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ۹۵ هزار نفر در استان زنجان برای دریافت مسکن در سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: طبق پالایش انجام شده ۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه هستند.

منتشر شده

در

توسط

۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه دریافت مسکن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات‌منش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های مرتبط با طرح اقدام ملی مسکن در استان اظهار داشت:بر اساس این قانون در طول چهار سال باید 4 میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود که از این میان سهم استان زنجان ۷۰ هزار واحد است که تکلیف شده است و باید در طول چهار سال به ثمر برسد.

وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن که در استان زنجان در حال اجرا بود، عنوان کرد: در آن زمان ۱۵ هزار نفر متقاضی مسکن بودند که تامین زمین برای اجرای این پروژه انجام شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به برش استانی استان زنجان از قانون جهش تولید مسکن، افزود: طبق آمار جمعیتی استان زنجان برش استانی این قانون برای استان زنجان ۵۰ هزار واحد بود که طبق برنامه ریزی هایی که در سطح کشور انجام شد ساخت ۷۱ هزار واحد مسکونی در طول چهار سال به استان زنجان ابلاغ شد.

بیات منش با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد از بین ۷۱ هزار واحد ابلاغ شده سهم روستاها است، ابراز کرد: ۱۲ هزار واحد نیز در این قانون برای بافت فرسوده و خود مالکی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در روستاها باید سالانه پنج هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن نوسازی شود، عنوان کرد: در سال گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در روستاها ساخته و تحویل روستاییان شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای ۳۸ هزار واحد مسکونی باید زمین تامین شود، ادامه داد: برای ۱۷ هزار واحد تامین زمین انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۵ هزار نفر در استان زنجان برای دریافت مسکن در سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: طبق پالایش انجام شده ۵۷ هزار نفر واجد شرایط اولیه هستند.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه برای حدود ۱۶ هزار واحد تامین زمین انجام شده است، اظهار کرد: کارها به تدریج شروع شده است و این نوید را می‌دهیم که در شهر قیدار احتمالاً شهر جدید احداث شود که قطعاً دیگر مشکلات اوقافی بودن زمین‌ها را نیز نخواهیم داشت و امیدواریم مراحل کار هرچه سریع‌تر طی شود و قطعاً این موضوع برای جذب سرمایه مردم آن شهر نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تکلیف ساخت و سازها برای چهار سال آینده مشخص است، افزود: انتظار داریم با احداث و واگذاری مسکن به متقاضیان شرایط تامین مسکن در استان بهبود یافته و قیمت‌ها متعادل‌تر شود که این موضوع به‌ نوبه خود باعث رونق اقتصادی شهرها نیز خواهد شد و بازار مسکن نیز برای مدتی به آرامش خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای هر واحد مسکونی در قانون جهش تولید مسکن ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود، افزود: احتمال افزایش این تسهیلات به ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان وجود دارد.

وی با بیان اینکه علیه پروژه ام ۶ جوسازی شده است، ابراز کرد: این پروژه یکی از پروژه های مقرون به صرفه و با کیفیت اداره کل راه و شهرسازی است.

بیات منش با اشاره به اینکه پروژه ام ۶ تا آخر آذر امسال آماده تحویل است، تاکید کرد: متقاضیانی که تمام پول مورد نیاز را واریز کرده اند می توانند آخر آذرماه واحد مسکونی خود را تحویل بگیرند.

 

ادامه مطلب

برترین ها