اقتصاد

جشنواره ملی پانتومیم، بین المللی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کاظم نظری در آیین اختتامیه جشنواره ملی پانتومیم که در فرهنگسرای امام خمینی (ره) شهر زنجان برگزار شد با بیان اینکه ما در پی برگزاری جشنواره های تخصصی همچون جشنواره پانتومیم هستیم، افزود: برای سال آینده در خصوص این جشنواره همت ویژه ای خواهیم کرد چون پانتومیم واقعا هنر فاخری است.

وی اظهار داشت: امیدواریم سال سال آینده جشنواره ملی پانتومیم با عنوان جشنواره بین المللی به میزبانی زنجان برگزار شود.

نظری با بیان اینکه نخستین جشنواره پانتومیم ایران یک جشنواره حرفه ای بود، افزود: کارگاه های آموزشی و نقد آثار که در خلال این جشنواره برگزار شد، برنامه های مفیدی بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این مراسم با بیان اینکه تلاش ها برای برگزاری این جشنواره، آغازی برای بین المللی شدن آن خواهد شد، افزود: دنیا وارد فضای جدیدی شده و تکنولوژی و هنر لحظه به لحظه در حال بروز شدن است و ما باید سهم خودمان را از این موضوع داشته باشیم.

امرالله حسنی به مظلومیت رشته پانتومیم اشاره کرد و اظهار داشت: پانتومیم هر روز تخصصی تر می شود و باید این هنر موثر را به بین مردم ببریم چرا که هنری که به درد مردم نخورد، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این جنگ رسانه ای که درگیر آن هستیم به طور قطع هنر خیلی به کار می آید و می تواند جوابگوی نیازهای ما باشد.

گفتنی است در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پانتومیم لوح تقدیر، تندیس و جایزه نقدی هیات داوران به نمایش «آه لیدی مکبث» به کارگردانی سهیلا میرزاخانی از استان مرکزی و دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی هیات داوران به نمایش «اکسیژن پوک» به کارگردانی سید میلاد آل عبایی از استان هرمزگان تعلق گرفت.

همچنین لوح تقدیر و جایزه نقدی هیات داروان به نمایش های «ME» (می) به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از استان کردستان و نمایش «بازیچه و زندگی» به کارگردانی بهزاد اسکندری اهداشد.

همچنین لوح تقدیر، تندیس و جایزه نقدی هیات منتقدان جشنواره نیز به نمایش «اکسیژن پوک» رسید.

به گفته دبیر نخستین جشنواره ملی پانتومیم ۱۱ اثر از بین ۴۱ اثر متقاضی حضور در این جشنواره، به مرحله نهایی و رقابتی این جشنواره راه یافتند.

نخستین جشنواره ملی پانتومیم ایران ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت به میزبانی زنجان و در فرهنگسرای امام خمینی این شهر برگزار شد.

علیرضا ناصحی، یاسر خاسب و یونس ولی پور داوری آثار نخستین جشنواره ملی پانتومیم ایران را بر عهده داشتند.

مصطفی محمودی، امین اشرفی و علی آقاجانلو نیز به عنوان داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم ایران بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا