اجتماعی

جشنواره آش راهکاری برای ترویج غذاهای سالم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر زنجان گفت: «جشنواره آش راهکاری برای ترویج غذاهای سالم است و بیش‌ازپیش قابلیت‌های گردشگری استان را معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، انسیه ابوبصیری در جلسه هماهنگی برنامه‌های فرهنگی برای برگزاری پانزدهمین دوره ملی جشنواره آش ایرانی و شانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی اظهار داشت: استان زنجان دارای قدمت تاریخی، تنوع غذایی و صنایع‌دستی مختلف است که با معرفی آن می‌توان گامی مؤثر در شناسایی این فرهنگ غنی به مردم برداشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر زنجان افزود: سنت‌ها و آداب‌ورسوم هر منطقه ظرفیت‌های متمایزی برای توسعه فرهنگی هنری، اجتماعی و اقتصادی آن منطقه فراهم می‌آورد و در صورتی‌که شناسایی و تقویت شود. زمینه‌های رشد و بالندگی آن منطقه و ارتقای مادی و معنوی زندگی مردم را فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره آش به‌ عنوان یک رویداد غذایی مهم که موجب هویت دهی به زنجان شده است، اضافه کرد: یکی از زیباترین، اقتصادی‌ترین و پرطرفدارترین شیوه‌های گردشگری، گردشگری غذا است و توجه به سبک زندگی اسلامی – ایرانی و به‌ویژه ترویج غذاهای سنتی و سالم در جامعه باید یک اصل باشد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: با توجه به قدمتی که جشنواره آش دارد، مشخص است که با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه خواهد شد و در حوزه فرهنگی، هم اقدامات خوبی باید از سوی سازمان فرهنگی شهرداری به‌عنوان متولی اجرا شود و باید شاهد رضایت شهروندان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا