با ما همراه باشید

اجتماعی

تکمیل واکسیناسیون تنها سپر کنونی مقابله با سویه جدید کرونا

استاندار زنجان گفت: در زمان حاضر تنها سپر مقابله یا سویه های مختلف کرونا به ویژه ” اُمیکرون” واکسیناسیون است هر چند این امکان وجود دارد که طی ماه‌ها یا سال‌های آینده دارو و درمان تکمیل‌تری برای کرونا تولید شود، اما راه حل کنونی توجه به تزریق به موقع و کامل واکسن کرونا است.

منتشر شده

در

تکمیل واکسیناسیون تنها سپر کنونی مقابله با سویه جدید کرونا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه حوزه های مختلفی در کنترل سویه جدید کرونا ” اُمیکرون” نقش آفرین هستند، اظهار داشت: در این ارتباط مردم، ستاد کرونا، دستگاه‌های اجرایی متولی، دانشگاه علوم پزشکی و در نهایت بسیج ارکان اساسی این مهم را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با کارهای انجام گرفته و تسریع در واکسیناسیون، کشوری که تا چند وقت پیش، رنگ قرمز کرونایی به خود گرفته بود، به رنگ آبی تغییر کرد در واقع این روند، آرامشی را در کشور به ویژه بخش اقتصاد ایجاد کرده است.

افشارچی با تاکید بر اینکه آرامش کنونی، ناشی از واکسیناسیون گسترده در سطح کشور است، اظهار داشت: بر این مبنا باید به سمت تکمیل واکسیناسیون و تزریق دُزهای دوم و سوم حرکت کرد که بررسی ها نشان می دهد در صورتی که ۷۵ درصد جمعیت کل استان واکسینه شوند، هنوز ۲۲۰ هزار نفر می توانند در آستانه مرگ باشند که نسبت به امر تزریق واکسن اقدام نکرده اند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه با در نظر گرفتن واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال استان نیز ۸۵ هزار نفر در معرض خطر هستند که حتی می تواند به قیمت جان آنان تمام شود، گفت: در صورت واکسن زدن و ابتلا به کرونا به ویژه سویه جدید، خطر مرگ ناشی از این ویروس کاهش می یابد بر همین اساس از هم استانی درخواست می شود واکسیناسیون کرونا را فارغ از نوع واکسن های در دسترس، جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه برخی ها برای تزریق دُز سوم به دنبال مارک خاصی از واکسن هستند، اظهار داشت: تمامی واکسن های تزریقی به ویژه واکسن های داخلی از جمله پاستور به میزان ۹۶ درصد در درگیری با بیماری موثر بوده و به این موضوع باید توجه داشت.

افشارچی با بیان اینکه در زمان حاضر واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد و در این خصوص مشکلی نداریم، افزود: از هم استانی ها درخواست می شود واکسیناسیون خود را تکمیل کنند و امیدواریم اهداف تعیین شده در این حوزه محقق شود.

استاندار زنجان با توجه به بروز سویه جدید اُمیکرون در کشور و استان بر لزوم رعایت بیش از بیش پروتکل های بهداشتی کرونایی تاکید کرد و گفت: هم استانی ها نیز این مهم را در حد مقدورات مورد توجه قرار دهند و از حضور در مکان های شلوغ و گردهمایی ها اجتناب کنند.

وی با اشاره به موضوع مسافرت ها به ویژه سفرهای خارجی اضافه کرد: در زمان حاضر سویه جدید اُمیکرون در کشورهای اروپایی اوج بیشتر گرفته است و حتی مرگ و میرهای کرونایی همچنان در آمریکا و انگلستان رخ می دهد و در این میان حتی مرگ یک شهروند نیز دردناک بوده و برای پیشگیری رعایت پروتکل‌های کرونایی امری مهم و ضروری است.

استاندار زنجان با بیان اینکه رفتارمان را باید با نوع جدید ویروس کرونا منطبق کنیم به دقت موارد نیز از سوی دستگاههای متولی امر رصد شود، گفت: راه مقابله با این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی و دیگری تسریع در واکسیناسیون است.

وی همچنین توجه جدی به مقوله مهم قرنطینه بیماران را خواستار شد و گفت: وقتی سیستم بهداشتی متوجه موارد می شود، بطور قطع مساله قرنطینه باید جدی گرفته شود و از طرفی آگاهی و اطلاع رسانی نیز اهمیت زیادی دارد.

افشارچی از تمامی دستگاههای دولتی به ویژه بخش خصوصی خواست، نسبت به موارد مشکوک کرونایی با توجه به سویه جدید، حساس باشند و بلافاصله نسبت به اقدامات لازم مبادرت کنند و از همه مهم تر نظارتهای لازم تا بهبودی کامل انجام شود.

استاندار زنجان گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان نیز به رعایت پروتکل های اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی کرونا حساسیت داشته باشد و موارد را بطور کامل انجام دهد.

افشارچی ابراز امیدواری کرد، با توجه به اینکه واکسیناسیون در کشورمان با فاصله چند ماه از مجامع بین المللی انجام گرفته تا حدی می توان گفت آنتی بادی بدن بالاتر است که همراهی مردم و رعایت پروتکل ها می تواند این مهم را بیش از گذشته ارتقا دهد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها