با ما همراه باشید

اجتماعی

توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع حرکت افتخارآمیزی است

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت:توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع؛ حرکت افتخارآمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جای جای ایران اسلامی هستیم.

منتشر شده

در

توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع حرکت افتخارآمیزی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در بازدید رئیس و اعضای هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان از پروژه گازرسانی به روستاهای شیت، ولیدر، جورزگان و زاجگان از توابع شهرستان طارم؛ مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از بهره مندی ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۸۰ درصد خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

موسی احمدلو گفت: شهرستان طارم دارای ۲ شهر آببر و چورزق است که هر ۲ شهر به بهره برداری رسیده و ۱۰۰ درصد خانوار شهری این شهرستان بهره‌مند از گاز طبیعی است.

وی با بیان اینکه تعداد روستاهای دارای سکنه این شهرستان نیز ۹۷ روستا است که ۵۳ روستا بهره‌مند از گاز بوده و عملیات گازرسانی در ۹ روستا ادامه دارد؛ افزود: در حال حاضر نرخ خانوار روستاهای بهره مند از گاز شهرستان طارم ۸۰ درصد است که با بهره برداری از این ۹ روستا؛ ۲/۸۸ درصد خانوار روستایی طارم به شبکه گاز کشور متصل می شوند. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه جمعیت۴۶ هزار و ۵۸۷ نفری شهرستان طارم معادل ۴.۴ درصد از جمعیت کل استان است؛ اظهار کرد: در مجموع ۸۴.۳ درصد از خانوارهای شهری و روستایی شهرستان طارم از گاز استفاده می کنند.

احمدلو تصریح داشت: شرکت گاز استان زنجان با اجرای ۱۸ کیلومتر خطوط انتقال گاز، اجرای بیش از ۴۷۱ کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز و نصب ۱۰ هزار و ۸۷۷ علمک در این شهرستان؛ به ۳ هزار و ۸۴۹ مصرف کننده شهری خانگی، ۱۰ هزار و ۵۹۹ مصرف کننده روستایی، ۳۳۸ مصرف کننده تجاری و ۱۶ مصرف کننده صنعتی خدمات ارائه می کند.

وی با بیان اینکه توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع حرکت افتخارآمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جای جای ایران اسلامی هستیم افزود: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته، زیرساخت های لازم برای توسعه گازرسانی به ویژه در روستاها فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: پس از مطرح شده پروژه بزرگ گازرسانی به روستاهای کشور از محل بند ق تبصره ۲ قانون بودجه؛ بررسی تعداد روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند، انتخاب روش های گازرسانی به آنها، مدت زمان در نظر گرفته شده برای انجام عملیات گازرسانی و مقدار اعتبار مورد نیاز برای تحقق این پروژ ها به عنوان مهمترین الویت های گاز زنجان مورد پیگیری و اجرا قرار گرفته است.

احمدلو با بیان اینکه اشتراک‌پذیری گاز توسط هم استانی های عزیز همواره از اولویت های کاری و دغدغه‌های مهم شرکت گاز استان بوده و هست؛ افزود: تلاش شده است تا با فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰  خانوار واجد شرایط و روستاهای بالای ۱۰۰ نفر جمعیت؛ نسبت به ایجاد آسایش، رفاه اجتماعی، اشتغال‌زایی، ایمنی بیشتر و توسعه پایدار در استان انجام وظیفه نماییم.

وی در خصوص طرح گازرسانی به روستاهای شیت، ولیدر، جورزگان و زاجگان از توابع شهرستان طارم ابراز داشت: متاسفانه به دلیل شرایط مکانی این روستاها که در مناطق صعب العبور طارم واقع شده است مشکلات زیادی در مسیر گازرسانی وجود دارد که با توجه به تعهدی که نسبت به هموطنان خود داریم و با پیگیری های انجام شده موفق به اختصاص بودجه لازم برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها شده ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مشکلات موجود برای گازرسانی به این روستاها اشاره کرد و گفت: وجود معارضین روستایی در مسیر اجرای پروژه، وجود معادن متعدد در مسیر و سایر عوارض طبیعی و انسان ساز از جمله مشکلات پیش رو برای گازرسانی به این مناطق صعب العبور است.

احمدلو تصریح کرد: نصب ۶۷۴ انشعاب، اجرای ۲۶ کیلومتر لوله گذاری با ۴ کیلومتر خط تغذیه و ۲۲ کیلومتر لوله گذاری شبکه و راه اندازی یک ایستگاه تقلیل فشار؛ برنامه گاز زنجان برای گازرسانی به این روستاهاست تا ۵۹۰ خانوار روستایی شهرستان طارم بهره مند از گاز طبیعی شوند.

وی تصریح داشت: با پیگیری های متعدد و هماهنگی لازم با مدیران استانی و شهرستانی  در صدد رفع مشکلات موجود هستیم و تلاش می کنیم طبق برنامه پیش بینی شده تا شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ شاهد بهره برداری از این روستاها باشیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۲ هزار مورد غربالگری های ژنتیک، بینایی و شنوایی و مداخله به هنگام، توسط بهزیستی صورت گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رزاق منافی اظهار داشت: در این میان بیش از ۹ هزار ۵۰۰ نفر  از کودکان ۳ تا ۶ سال در مناطق شهری و روستایی غربالگری بینایی، حدود یک هزار و ۸۰۰کودک زیر یک سال غربالگری شنوایی و ۳۶۰ خانواده تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان غربالگری ژنتیک شده اند.

وی اظهار داشت: طرح غربالگری بینایی (تنبلی چشم) کودکان سه تا ۶ سال نیزبا رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در ۳ درمانگاه مرکز بهداشت و  ۱۶ مرکز مثبت زندگی اجرا می شود و تاکنون ۲۹۰ کودک به سطح دو معاینات (اپتومتریست) ارجاع شده اند.

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳ مرکز شنوایی سنجی با استفاده از دستگاه های AABR,OAE  و یک مرکز شنوایی سنجی تشخیصی در غربالگری شنوایی نوزادان فعالیت دارند و ۴۶۴ نوزاد به مرحله AABR  ارجاع شده اند و ۵ نفر نیز به مرحله تشخیصی ارجاع داده شده اند که در صورت لزوم با اقدامات طبی و توانبخشی، تحت درمان و بازتوانی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه غربالگری ژنتیک در یک مرکز دولتی و یک مرکز غیردولتی در شهرستان زنجان صورت می‌پذیرد، افزود: مشاوره‌های ژنتیک بهزیستی برای قبل از ازدواج، پیش از بارداری و حین بارداری است. همچنین در مواردی برنامه‌های غربالگری ژنتیک برای خانواده‌های با ریسک بالا از نظر بیماری‌های ژنتیکی صورت می‌گیرد که در آن، احتمال تولد نوزاد دارای معلولیت سنجیده می‌شود.

منافی با بیان اینکه علاوه بر مشاوره‌های ژنتیک، کمک هزینه لازم برای انجام این آزمایشات که پر هزینه هستند به خانواده‌های نیازمند پرداخت می شود، ادامه داد:  از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۰ پرونده ژنتیک در شهرستان زنجان تشکیل شده است و برای ۳۲ زوج نیز ۱۳۰ میلیون تومان کمک هزینه انجام آزمایشات غربالگری پرداخت شده است.

وی یاد آورشد: به خانواده‌هایی که سن ازدواج در آنها بالا رفته، زنانی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و خانواده‌هایی که تولد فرزند معلول در آنها بیشتر است، مشاوره‌های ژنتیک ارائه می‌شود؛ ما با انجام مشاوره و آزمایشات ژنتیک به این خانواده‌ها کمک می‌کنیم و اطمینان خاطر می‌دهیم که فرزند شما سلامت خواهد بود تا آنها برای فرزندآوری انگیزه پیدا کنند

وی با تاکید بر اینکه تولد نوزادان معلول، علاوه بر بار اقتصادی بر خانواده و جامعه، منجر به فشارهای عاطفی بر خانواده می شود، گفت: خانواده های بسیاری داریم که تولد نوزاد معلول، به جدایی والدین منتهی شده و شالوده خانواده از هم پاشیده است و یا تمایل به فرزندآوری به دلیل ترس از معلولیت، از بین رفته است.

ادامه مطلب

اجتماعی

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان ​با اشاره به هدف پیشبرد تأمین ایمنی شهروندان از استانداردسازی بیش از 65درصد از جایگاه‌های عرضه سوخت پاک (سی‌ان‌جی)، خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی  اظهار داشت: بر اساس آخرین مراجعات و اطلاعات بازرسی ادواری از جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی در خصوص همکاری و تعامل همه جانبه با سازمان ملی استاندارد، منطقه زنجان جزء یکی از مناطق پیشتاز در این امر مهم است.

حبیبی  افزود: بازرسی ادواری جایگاه‌های سی‌ان‌جی بر اساس دستورالعمل و روش‌های اجرایی‌، شامل بازرسی فنی کلیه تجهیزات جایگاه‌های سی‌ان‌جی از جمله بازرسی مجموعه میترینگ، کمپرسور (سامانه فشرده‌سازی)، دیسپنسر (سامانه توزیع‌کننده)، تابلوهای برق، حریم‌های ایمنی و مخازن ذخیره گاز طبیعی فشرده مطابق با استانداردهای موجود، با نظارت اداره استاندارد به صورت سالانه انجام می‌شود.

مدیر منطقه ازنجان  اظهار داشت: با توجه به افزایش خودروهای دوگانه‌سوز و نیاز به توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی در این استان، تعداد 40 جایگاه عرضه سی‌ان‌جی مشغول ارائه خدمات به شهروندان بوده که از این تعداد، 16 باب تک منظوره و 24باب دو منظوره هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و بازگشایی مدارس، روزانه بطور میانگین 500 هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در زنجان  مصرف می‌شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

دویست و پنجمین خانه هلال زنجان در راشا کاسپین افتتاح شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از راه اندازی دویست و پنجمین خانه هلال استان در کارخانه کاغذ سازی راشا کاپسین خبرداد و گفت: این خانه هلال با هدف توسعه خدمات عام المنفعه و آموزش های امدادی آغاز به کار کرد.

منتشر شده

در

توسط

دویست و پنجمین خانه هلال زنجان در راشا کاسپین افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن قدردانی از همراهی مدیریت کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین زنجان اظهار داشت: يكی از اهداف راه اندازی خانه های هلال ترويج فرهنگ كمک به همنوع، توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث، مساعدت به تسكين آلام بشری و گسترش آموزش های مورد نیاز است.

وی بر تاثیر و اهمیت آموزش ها تاکید کرد و افزود: به حتم بهره مندی از آموزش های امدادی در زندگی همه افراد موثر است و در شرایط وقوع حادثه نیز آموزش های از قبل آموخته می تواند تاثیر قابل توجهی در مدیریت حوادث داشته باشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: درصدد ارائه آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کارکنان کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین در این استان هستیم و در فاز بعدی نیز برای خانواده های آنها این دوره های آموزش برگزار می شود تا دانش و سطح آگاهی آنان در این حوزه افزایش یابد.
موسوی خاطرنشان کرد: ارائه این آموزش برای کارکنان کارخانه ها، شرکت های تولیدی و دستگاه های اجرایی می تواند جمعیت هلال احمر را در مواقع بحران یاری کرده و از وجود این نیروها استفاده کند.
وی افزود: انتظار داریم نیروهای کارخانه راشا کاسپین در حوادث و بلایا در خصوص جمع آوری کمک های مردمی هلال احمر را یاری کنند.

آماده همکاری با هلال احمر هستیم

مدیر عامل کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین گفت: تاب آوری و ایمنی نیروها مقوله مهمی به شمار می رود که با بهره مندی از آموزش های امدادی هلال احمر این مقوله ارتقا می یابد.

سعید امیدی اظهار داشت: بهره مندی از آموزش های امدادی منجر به مدیریت حوادث، جلوگیری از حوادث جانی و مالی و ارتقای تاب آوری میان نیروها می شود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه راشا کاسپین در کنار هلال احمر و آماده همکاری هستیم.

ادامه مطلب

برترین ها