اجتماعی

توزیع بیش از یک‌هزار تن برنج و گوشت میان هیات‌های مذهبی زنجان

استاندار زنجان گفت: بیش از یک هزار و ۱۵ تن برنج و گوشت میان هیات های عزاداری این استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در همایش  مسئولان هیات های مذهبی و  مداحان و شاعران آیینی زنجان که در محل سالن همایش حسینیه  اعظم زنجان برگزارشد، به توزیع بخشی از اقلام مورد نیاز هیات های مذهبی با قیمت پایینتر از بازار اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور حمایت از هیئت های مذهبی در راستای حفظ فرهنگ پخت و توزیع  نذری، بخشی از اقلام مورد نیاز هیات های متقاضی، شامل برنج، گوشت قرمز  و گوشت مرغ، با  قیمت پایین تر از بازار، در میان آنها توزیع می شود.

 وی میزان این اقلام را یک هزار و ۱۵ تن اعلام کرد و اظهار داشت: این اقلام شامل ۶۵۰ تن برنج،  ۶۵ تن گوشت قرمز و ۳۰۰ تن گوشت مرغ است که در میان هیات های مذهبی متقاضی برای  پخت نذری توزیع می شود.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به مطالبات مداحان و شاعران آیینی زنجان در خصوص رفع مشکلات معیشتی و تامین حداقل‌های لازم برای زندگی گفت: در خصوص خواسته ها و مشکلات مداحان و شاعران آیینی، در بخش های مختلف از جمله مسکن،  معیشت، بیمه، وام ضروری و … از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

افشارچی در خصوص اختصاص محلی به عنوان کانون مداحان و شاعران آیینی  به منظور استقرار آنها برای تبادل نظر و برگزاری کلاس های فرهنگی و مذهبی بین مداحان و شاعران هم قول مساعد در حد وسع و توان استان داد و افزود: در این خصوص نیز در حد توان کمک می‌کنیم.

وی همچنین به آمادگی برای کمک‌ به هیات هایی که خواهان برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) در فضای باز هستند اشاره کرد و افزود: در خدمتگزاری برای کمک به  این هیات‌ها که فضای مدارس را می‌خواهند، اعلام آمادگی می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا