با ما همراه باشید

اجتماعی

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در نخستین روز از هفته هلال احمر تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد.

منتشر شده

در

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین امضای این تفاهم نامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: خرسندیم که در اولین روز از هفته هلال احمر ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در خدمت میهمانانی از سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان هستیم و این مهم را به فال نیک می‌گیریم.

وی تاکید کرد: ۲ تشکل و نهاد خیلی مهم سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تشکل مردم محور در سطح کشور و دنیا از طرفی نیز جمعیت هلال احمر بخشی از صلیب سرخ جهانی است که بزرگترین سازمان بشر دوستانه در سطح دنیاست و این موضوع بسیار مهم و ارزشمند است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اهداف خیلی خوب و متعالی در این تفاهم نامه لحاظ شده است تا بتوانیم با کمک و همکاری بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در راه رسیدن به این اهداف مهم تلاش نماییم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

موسوی با بیان اینکه آموزش هفت هزار نفر در برنامه هدف این تفاهم نامه لحاظ شده است، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر استان زنجان سال گذشته حدود همین تعداد آموزش برای همکاران و مردم استان ارائه داد.

وی یادآوری کرد: ارائه آموزش برای هفت هزار نفر در قالب تفاهم نامه، قدمی بزرگ برای ارتقای آمادگی مردم و نیروهای امدادی وعملیاتی است و این مهم به افزایش تاب‌آوری جامعه و کاهش آسیب پذیری ناشی از حوادث در جامعه کمک خواهد کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های هلال احمر هیچ وقت تعطیل بردار نیست، گفت: با تمام توان و قوا در خدمت هستیم تا امسال و سال های آینده نیز این آموزش‌ها را ادامه دهیم و آموزش و بازآموزی ها نیز انجام می شود و سازماندهی تیم‌ها که در توافقنامه لحاظ شده که موضوع بسیار مهمی به شمار می رود نیز محقق شود.

موسوی ادامه داد: تیم‌های بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در همه حوادث رزمایش‌ها، مانورها و حوادث در کنار اعضای هلال احمر بوده‌اند و با هماهنگی و مشارکت هم برای مردم خدمت کرده ایم.

وی تاکید کرد: سازماندهی کمک خواهد کرد تا در کوتاهترین زمان تیم‌های آموزش دیده بتوانند در لحظات طلایی که برای حوادث مدنظر است وارد عمل شده و آموزش‌هایی را عملیاتی کنند چرا که با آموزش‌ها اثربخشی لازم در امدادرسانی ها مشاهده می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: آموزش ها در موضوع امداد و نجات موجب ارائه کمک در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت و کمترین آسیب به حادثه‌دیدگان می شود تا افراد متاثر از حوادث به زندگی خود برگردند.

موسوی به جمع آوری کمک های مردمی اشاره کرد و افزود: در جمعیت هلال احمر این کمک ها پیش بینی شده و مردم فهیم و نوعدوست ما در حوادث کمک خوبی می‌کنند و این کمک ها خودجوش است.

وی ادامه داد: همیشه دغدغه ما این بوده تا بتوانیم این موضوع را سازماندهی کنیم، این قدم مهمی در کنار سایر سازمان‌های مردم نهاد داوطلبانه و مردم محور است تا بتوانیم راهکاری برای آن ببینیم و کمک در لحظه، زمان مناسب و با کیفیت مناسب به دست آسیب دیده واقعی برسد چرا که این مساله موضوع مهم لجستیک محسوب می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همکاران ما در بخش آموزش و امداد و نجات و حتی در سطح شعب آموزش را ارائه می دهند این به شعب نیز اعلام شده تا با واحدهای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) در شهرستان ها همکاری کنند تا به اهداف این تفاهم‌نامه برسیم.

موسوی افزود: اهداف متعالی دیگری در تفاهم‌نامه لحاظ شده که با هماهنگی و ارزیابی مجدد به آن اهداف می‌رسیم، بر اساس ارزیابی می‌توانیم به مشکلات و موانع پیش روی آموزش ها رسیده و آن را مرتفع کنیم و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دوره ها برگزار شود.

وی یادآوری کرد: آموزش در بستر مجازی فراهم شده و می توانیم در این بستر نیز آموزش‌ها را ارائه دهیم و اگر جامعه هدف سپاه بتوانند از این فضا استفاده کنند از فضای مجازی برای ارائه آموزش استفاده می شود در غیر این صورت و با فروکش کردن بیماری کرونا می‌توانیم با اعزام مربیان به واحدهای مربوطه سپاه انصارالمهدی(عج) این آموزش‌ها را به صورت حضوری ارائه دهیم و علاوه بر این نیز از دوره های عملی آموزش ها نیز بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: گام به گام آموزش ها ارزیابی می شود تا بتوانیم با سرعت مناسبی در خدمت مردم به ویژه اعضای بسیج سازندگی سپاه باشیم.

بسیج سازندگی سپاه در کنار هلال احمر قرار دارد

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در ادامه ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: بسیج سازندگی گفت 17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی توسط مقام معظم رهبری است.

عباس با‌بایی ابراز امیدواری کرد، هلال احمر در رسالت و آرمان بزرگی که دارد موفق باشد و کشور ما همواره حادثه‌خیز بوده و بروز سوانح مختلف اعم از سیل، زلزله و سوانح دیگر را تجربه کرده است.

وی اظهارداشت: بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در بیماری‌ها نیز در خدمت مردم است و کارنامه درخشانی در دوران طلایی جنگ دارد و بسیجیان به نحو احسن از سرزمین، آرمان و دین خود دفاع کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: بسیج سازندگی در حوادث، امداد و نجات و پشتیبانی همواره در کنار هلال احمر قرار دارد.

بابایی تاکید کرد: یکی از این همکاری و مشارکت ها در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که حضور بسیج و هلال احمر توانست روند شیب شیوع بیماری را قبل از موج چهارم کندتر کند.

وی افزود: همیاری، هم افزایی و نوعدوستی که در بسیج به واسطه این نگاه که در آن حاکم است و هم بر هلال احمر که امتحان خود را پس داده و امیدواریم پس از این نیز همکاری‌های ما بیشتر از وضع موجود باشد و این تعامل و مشارکت ها در سایر شکروها به اندازه ایران نیست.

گفتنی است، در پایان این آیین کلاس های آموزشی آغاز و از کلاس آموزشی پراتیک نیز بازدید شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، همزمان با روز جهانی تنوغ زیستی ، بر ضرورت حفاظت همگانی از تنوع زیستی استان زنجان تاکید کرد.

منتشر شده

در

توسط

لزوم حفاظت همگانی از تنوع زیستی بالای استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا یافتیان طی پیامی ضمن تبریک ” روز جهانی تنوع زیستی ” اظهار داشت : هر ساله و بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، روز ۲۲ می مصادف با اول خرداد بعنوان روز جهانی تنوع زیستی اعلام و گرامی داشته می شود که همگان باید در حفظ این موهبت الهی، خود را موظف دانسته و کوشا باشند.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون الحاق مورخ ۶ خرداد ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان و ابلاغیه ریاست جمهوری به عضویت این کنوانسیون درآمده و طبق این مصوبه، سازمان حفاظت محیط زیست به‌عنوان مرجع ملی کنوانسیون در ایران تعیین شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: رویکرد حفاظتی بایستی علمی و بروز باشد که در این خصوص کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان آماده هرگونه راهنمایی و مساعدت هم استانی های گرامی در مواقع مواجه با این تنوع زیستی (اعم از حیات وحش، درختان و گیاهان و …) می باشند، شماره تماس ۱۵۴۰ پل ارتباطی مردم و این اداره کل می باشد.

ادامه مطلب

اجتماعی

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان گفت:با توجه به لزوم مشاركت واقعي و معنادار شهروندان در فرآيندهاي فرهنگي و اجتماعي و برنامه ريزي بهتر براي فعال شدن محلات، شوراي اجتماعي محلات زنجان به زودي تشكيل مي شود.

منتشر شده

در

توسط

شوراي اجتماعي محلات زنجان با محوريت مساجد راه اندازي مي شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،غلامرضا نظري اظهار داشت: با توجه به اخذ مصوبه اوليه از شوراي اسلامي شهر زنجان، طرح شوراي اجتماعي محلات بصورت آزمايشي با محوريت مساجد و با حضور افراد تاثيرگذار هر محله تشكيل خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان با بيان اين مطلب كه آيين نامه اوليه ارائه شده در شوراي اسلامي شهر مورد بررسي قرار گرفته است تصریح کرد: با فعال شدن اين شوراها مي توان نقش بيشتري براي محلات در مديريت شهري قائل شد.

وی با بيان اينكه پيش بيني شده تا قرارگاه اجتماعي در شهرداري تشكيل شود اعلام كرد: طي روزهاي آينده شوراي اسلامي شهر زنجان نسبت به تعيين رويكردها و اهداف كلان فرهنگي اقدام خواهد كرد تا در ذيل آن سازمان نسبت به برنامه ريزي براي فعاليت هاي آتي اقدام كند.

وي افزود : برگزاري رالي خانوادگي در روز ولادت امام ر ضا (ع)، برگزاري ويژه برنامه روز دختر در پارك بانوان، برگزاري گسترده طرح يكشنبه هاي كودكي در پارك هاي شهر برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي به اقدامات اوليه براي اصلاح اساسنامه و تدوين نقش فرهنگي شهر زنجان اشاره كرد و گفت : برگزاري كارگاه ها و جلسات مشاوره در سطح مساجد با عنوان سه شنبه هاي مشاوره، آماده سازي پيش نويس طرح اشتغال اجتماعي بعنوان يك طرح عملياتي در جهت كاهش آسيب هاي اجتماعي از ساير برنامه هاي در دست اقدام سازمان مي باشد.

وي به برنامه هاي سازمان در حوزه ورزشي نيز اشاره كرد و گفت : در حال مذاكره براي استفاده از ظرفيت دستگاه هاي دولتي در خصوص امكان استفاده از سالن هاي ورزشي براي پويايي ورزشي محلات هستيم و در كنار آن بزودي 8 ايستگاه ورزشي صبحگاهي و عصرگاهي در پارك هاي سطح شهر، برگزاري دومين دوره مسابقات جام پرچم در تيرماه و ادامه فعاليت پارك هاي تخصصي ورزشي و چندين همايش ورزشي از ساير اقدامات پيش رو است.

نظري در پايان به برنامه ريزي براي توليد محصولات فرهنگي اشاره كرد و گفت : با توجه به تجربه سال گذشته در خصوص توليد 2 مجموعه 10 قسمتي موشن گرافي، موضوعات موبوطه به آموزش شهروندي احصا شده است و طي فراخواني از كليه فعلان اين حوزه بويژه شركت هاي دانش بنيان دعوت خواهد شد تا محصولات فرهنگي بيشتري در سال 1401در سازمان توليد شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

منتشر شده

در

توسط

90 مردم زنجان یارانه معیشتی را دریافت کرده اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طیب جعفری،در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح شیوه پرداخت یارانه‌ها اظهار داشت: دهک‌بندی‌ افراد بر اساس میزان دارایی مثل خودروهایی که خریده‌اند، حساب بانکی و خرج و مخارج آن‌ها تعیین شده بود و بر همین اساس هم یارانه پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: با این حال افرادی که به هر نحوه به دهک‌بندی خود اعتراض داشتند، می‎‌توانستند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند تا از یارانه برخودار شوند.

وی به شرایط استان زنجان در بحث یارانه هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار حدود 90 درصد مردم زنجان یارانه معیشتی را گرفته‌اند، اما پیش بینی‌ ما این است که رقم بیشتر از این باشد، چون به حساب معترضان هم این مبالغ واریز شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر تامین حداقل معیشت کارگران برای توزیع ثروت در جامعه، ادامه داد: حمایت از زندگی مردم جامعه تاثیر مستقیم بر رشد و توسعه اقتصادی دارد.

جعفری با اشاره به حفظ و حمایت از اشتغال در حوزه روابط کار تصریح کرد: در طول سال  در استان زنجان، بالغ بر 4 هزار پرونده بررسی و رفع اختلاف می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نظارت و صیانت بر حق و حقوق کارگران واحد‌های تولید از طریق این مجموعه را حائز اهمیت عنوان کرد و اظهار داشت: در این بازه نیز اداره کل کار زنجان همه تلاش خود را انجام می‌دهد.

جعفری با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: این قانون به دنبال آن است که امتیازات، مشوق‌ها و تسهیلگری‌هایی انجام دهد که در نتیجه آن شاهد افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه پنجره یا فرصت جمعیتی، محور جهش اقتصادی کشور است، اظهار داشت: این پنجره از سال 1380 و با عبور جمعیت 14 تا 65 سال از 50 درصد جمعیت کشور، باز شده و جمعیت در سن کار به حداکثر خود رسیده که شتاب رشد اقتصادی را افزایش می‌دهند و پنجره جمعیتی احتمالاً تا سال 1430 ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه با ورود به سال 1430 تعداد افراد سالمند در کشور افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: اگر از این پنجره و بازه زمانی به خوبی استفاده کنیم، رشد اقتصادی مطلوب را در کشور تجربه خواهیم کرد وگرنه این فرصت را از دست خواهیم داد.

جعفری با بیان اینکه هر کاری که در مورد معیشت کارگران انجام شود، هزینه نیست یلکه سرمایه‌گذاری است که اثر اقتصادی دارد، افزود: کمک به معیشت کارگران، آینده کشور از لحاظ حفظ مشارکت اقتصادی موجود را تضمین می‌کند.

وی با بیان اینکه وظایف ما جنبه خدماتی دارد، گفت: واحد روابط کار، مسئولیت صیانت از نیروی کار و حفظ ساختار سه‌جانبه‌گرایی حوزه کارگری و کارفرمایی را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بیش از 4 هزار پرونده در طول سال در حوزه کارگری و کارفرمایی در هیات‌های حل اختلاف، بررسی و حل می‌شود، خاطرنشان کرد: آرای هیات‌های حل اختلاف، طبق قانون بوده و قابلیت اجرایی دارند  همچنین سالانه 8 هزار بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه مسائل رفاهی، بهداشت محیط کارگری و مسائل فرهنگی در این حوزه پیگیری می‌شود، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا بازرسی‌ها هوشمندتر و هدفمندتر باشد.

وی با اشاره به حوزه تعاون افزود: تعاون، بهترین مجرا و فرصت برای ایجاد درآمد و توزیع عادلانه ثروت است و در صورتی که به درستی عمل شود، می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت کمک کند که به دنبال توسعه کیفی و نظارت بر تعاونی‌ها هستیم.

جعفری با بیان اینکه حوزه امور اجتماعی نیز مسائلی ماند ورزش کارگری، توسعه ظرفیت‌ها در این بخش و مسائل فرهنگی و اجتماعی کارگران را پیگیری می‌کند، ادامه داد: برای مثال؛ اعتیاد در محیط‌های کارگری، یکی از آسیب‌هایی است که با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان پیگیری می‌شود و استان زنجان، کمترین میزان این آسیب را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه این دستگاه، متولی هیچکدام از بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات در اشتغال نیست اما متولی پیوست اشتغال طرح‌های اقتصادی است، گفت: سامانه کشوری رصد اشتغال هرگونه فعالیت اقتصادی استان‌ها که منجر به اشتغال می‌شود را رصد می‌کند و در این زمینه، اشتغال خُرد را جدی‌تر از گذشته دنبال می‌کنیم تا نیاز کوتاه‌مدت به فرصت‌های شغلی را تامین کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی نوین، گفت: حمایت از این کسب و کارها حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

برترین ها