با ما همراه باشید

اجتماعی

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در نخستین روز از هفته هلال احمر تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد.

منتشر شده

در

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین امضای این تفاهم نامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: خرسندیم که در اولین روز از هفته هلال احمر ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در خدمت میهمانانی از سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان هستیم و این مهم را به فال نیک می‌گیریم.

وی تاکید کرد: ۲ تشکل و نهاد خیلی مهم سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تشکل مردم محور در سطح کشور و دنیا از طرفی نیز جمعیت هلال احمر بخشی از صلیب سرخ جهانی است که بزرگترین سازمان بشر دوستانه در سطح دنیاست و این موضوع بسیار مهم و ارزشمند است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اهداف خیلی خوب و متعالی در این تفاهم نامه لحاظ شده است تا بتوانیم با کمک و همکاری بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در راه رسیدن به این اهداف مهم تلاش نماییم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

موسوی با بیان اینکه آموزش هفت هزار نفر در برنامه هدف این تفاهم نامه لحاظ شده است، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر استان زنجان سال گذشته حدود همین تعداد آموزش برای همکاران و مردم استان ارائه داد.

وی یادآوری کرد: ارائه آموزش برای هفت هزار نفر در قالب تفاهم نامه، قدمی بزرگ برای ارتقای آمادگی مردم و نیروهای امدادی وعملیاتی است و این مهم به افزایش تاب‌آوری جامعه و کاهش آسیب پذیری ناشی از حوادث در جامعه کمک خواهد کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های هلال احمر هیچ وقت تعطیل بردار نیست، گفت: با تمام توان و قوا در خدمت هستیم تا امسال و سال های آینده نیز این آموزش‌ها را ادامه دهیم و آموزش و بازآموزی ها نیز انجام می شود و سازماندهی تیم‌ها که در توافقنامه لحاظ شده که موضوع بسیار مهمی به شمار می رود نیز محقق شود.

موسوی ادامه داد: تیم‌های بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در همه حوادث رزمایش‌ها، مانورها و حوادث در کنار اعضای هلال احمر بوده‌اند و با هماهنگی و مشارکت هم برای مردم خدمت کرده ایم.

وی تاکید کرد: سازماندهی کمک خواهد کرد تا در کوتاهترین زمان تیم‌های آموزش دیده بتوانند در لحظات طلایی که برای حوادث مدنظر است وارد عمل شده و آموزش‌هایی را عملیاتی کنند چرا که با آموزش‌ها اثربخشی لازم در امدادرسانی ها مشاهده می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: آموزش ها در موضوع امداد و نجات موجب ارائه کمک در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت و کمترین آسیب به حادثه‌دیدگان می شود تا افراد متاثر از حوادث به زندگی خود برگردند.

موسوی به جمع آوری کمک های مردمی اشاره کرد و افزود: در جمعیت هلال احمر این کمک ها پیش بینی شده و مردم فهیم و نوعدوست ما در حوادث کمک خوبی می‌کنند و این کمک ها خودجوش است.

وی ادامه داد: همیشه دغدغه ما این بوده تا بتوانیم این موضوع را سازماندهی کنیم، این قدم مهمی در کنار سایر سازمان‌های مردم نهاد داوطلبانه و مردم محور است تا بتوانیم راهکاری برای آن ببینیم و کمک در لحظه، زمان مناسب و با کیفیت مناسب به دست آسیب دیده واقعی برسد چرا که این مساله موضوع مهم لجستیک محسوب می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همکاران ما در بخش آموزش و امداد و نجات و حتی در سطح شعب آموزش را ارائه می دهند این به شعب نیز اعلام شده تا با واحدهای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) در شهرستان ها همکاری کنند تا به اهداف این تفاهم‌نامه برسیم.

موسوی افزود: اهداف متعالی دیگری در تفاهم‌نامه لحاظ شده که با هماهنگی و ارزیابی مجدد به آن اهداف می‌رسیم، بر اساس ارزیابی می‌توانیم به مشکلات و موانع پیش روی آموزش ها رسیده و آن را مرتفع کنیم و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دوره ها برگزار شود.

وی یادآوری کرد: آموزش در بستر مجازی فراهم شده و می توانیم در این بستر نیز آموزش‌ها را ارائه دهیم و اگر جامعه هدف سپاه بتوانند از این فضا استفاده کنند از فضای مجازی برای ارائه آموزش استفاده می شود در غیر این صورت و با فروکش کردن بیماری کرونا می‌توانیم با اعزام مربیان به واحدهای مربوطه سپاه انصارالمهدی(عج) این آموزش‌ها را به صورت حضوری ارائه دهیم و علاوه بر این نیز از دوره های عملی آموزش ها نیز بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: گام به گام آموزش ها ارزیابی می شود تا بتوانیم با سرعت مناسبی در خدمت مردم به ویژه اعضای بسیج سازندگی سپاه باشیم.

بسیج سازندگی سپاه در کنار هلال احمر قرار دارد

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در ادامه ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: بسیج سازندگی گفت 17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی توسط مقام معظم رهبری است.

عباس با‌بایی ابراز امیدواری کرد، هلال احمر در رسالت و آرمان بزرگی که دارد موفق باشد و کشور ما همواره حادثه‌خیز بوده و بروز سوانح مختلف اعم از سیل، زلزله و سوانح دیگر را تجربه کرده است.

وی اظهارداشت: بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در بیماری‌ها نیز در خدمت مردم است و کارنامه درخشانی در دوران طلایی جنگ دارد و بسیجیان به نحو احسن از سرزمین، آرمان و دین خود دفاع کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: بسیج سازندگی در حوادث، امداد و نجات و پشتیبانی همواره در کنار هلال احمر قرار دارد.

بابایی تاکید کرد: یکی از این همکاری و مشارکت ها در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که حضور بسیج و هلال احمر توانست روند شیب شیوع بیماری را قبل از موج چهارم کندتر کند.

وی افزود: همیاری، هم افزایی و نوعدوستی که در بسیج به واسطه این نگاه که در آن حاکم است و هم بر هلال احمر که امتحان خود را پس داده و امیدواریم پس از این نیز همکاری‌های ما بیشتر از وضع موجود باشد و این تعامل و مشارکت ها در سایر شکروها به اندازه ایران نیست.

گفتنی است، در پایان این آیین کلاس های آموزشی آغاز و از کلاس آموزشی پراتیک نیز بازدید شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

کرونا موزه‌های سه شهر استان زنجان را به تعطیلی کشاند

معاون میراث‌فرهنگی استان زنجان از تعطیلی موزه‌های سه شهرستان ابهر، خدابنده و زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کرونا موزه‌های سه شهر استان زنجان را به تعطیلی کشاند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا محمدپور اظهار کرد: طبق مصوبه 2 مرداد ماه ستاد مقابله با کرونا استان، موزه‌های شهرهای قرمز مانند موزه رختشوی‌خانه و مردان نمکی در شهرستان زنجان، موزه پیر احمد زهرنوش در شهرستان ابهر و غارکتله خور در شهرستان خدابنده تعطیل شد.

معاون میراث‌فرهنگی استان زنجان تصریح کرد: با شیوع کرونا موزه‌های استان زنجان به‌صورت مجازی و در اینستاگرام آثار خود را برای علاقه‌مندان به نمایش می‌گذارند.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های زنجان، ابهر و خدابنده به لحاظ وضعیت کرونا جزو مراکز قرمز هستند. مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را به جد رعایت کنند تا میزان ابتلا به ویروس کرونا به حداقل برسد.

محمدپور با تأکید بر لزوم جلوگیری از عادی‌سازی بیماری کرونا در جامعه، خاطرنشان کرد: رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی باید به‌عنوان یک اصل مهم و اساسی موردتوجه قرار گیرد و همه باید رعایت موارد بهداشتی را رعایت کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

جوانان و نوجوانان قربانیان اختلال های رفتاری در فضای مجازی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت:فضای مجازی اختلال‌های رفتاری برای جوانان، نوجوانان و کودکان ایجاد کرده و کنترل فضا و تربیت فرزندان برای والدین سخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

جوانان و نوجوانان قربانیان اختلال های رفتاری در فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام مختار کرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی باید بر اساس نیاز جامعه برنامه‌ریزی داشته باشند اظهار داشت:خدمات زیادی از سوی نظام و کارگزاران انجام می‌شود اما به اطلاع مردم نمی‌رسد اگر از فرهنگ وقف به درستی استفاده کنیم، بسیاری از مشکلات جامعه به‌ویژه در بخش اجتماعی حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی مسائل اجتماعی دارند، تصریح کرد: ما در برخی حوزه‌های وقف بسیار خوب کار کردیم و اتفاقات خوبی افتاد اما در برخی از موضوعات کم کاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه بزرگترین دانشگاه‌های دنیا وقفی است و کشورهای مختلف در قالب خیریه از این ظرفیت استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: مبلغان دین و فرهنگ وقف نیز تلاش بسیاری در ترویج این فرهنگ و ظرفیت‌های بالقوه آن در بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی انجام می‌دهند و باید این تلاش‌ها در کنار مجموعه‌های دیگر تقویت شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: مجموعه درآمد موقوفه ها و نذور بقاع متبرکه استان در سال گذشته، ۲۲ میلیارد تومان بود.

حجت الاسلام کرمی به محل مصرف درآمد موقوفه ها اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از زمینه های مصرف درآمدها حفظ خود موقوفه ها است.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان بیش از ۶۰ درصد موقوفات در حوزه روضه و عزاداری برای ائمه معصومین (ع) است، گفت: خیرات و مبرات و مسائل آموزشی و بهداشتی امروز نیاز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح «ولایت علوی، اکمال دین» در دهه امامت و ولایت خبر داد و گفت: سازمان اوقاف طرح‌های مختلفی در حوزه فرهنگی دارد که به استان‌ها ابلاغ می‌شود و استان‌ها با توجه به امکانات، ظرفیت و فرهنگ آن را بومی‌سازی می‌کنند. برای ایام دهه ولایت و امامت نیز در استان زنجان برنامه‌هایی همچون نورافشانی در شب عید غدیر، مشارکت در برگزاری راهپمایی خودرویی،تجلیل از ۱۱۰ نفر از سادات، برگزاری جشن در ۱۰ امامزاده شاخص، سخنرانی حجت‌الاسلام حسین انصاریان در حسینیه اعظم زنجان و پرپایی ۳۵ ایستگاه صلواتی و توزیع ۳۵۰۰ بسته تبرک در بین مردم تدارک دیده شده است.

کرمی «نشاط معنوی» را از دیگر طرح‌های فرهنگی این سازمان خواند و گفت: این طرح در قالب برنامه‌های تابستانه اوقات فراغت، نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها در بقاع متبرکه در حال اجراست و در آن‌ها مشاوره و آموزش‌هایی توسط مبلغان در خصوص استفاده از فضای مجازی، سبک زندگی، همسرداری، فرزندپروری و ازدواج به شکل حضوری و مجازی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی اختلال‌های رفتاری برای جوانان، نوجوانان و کودکان ایجاد کرده و کنترل فضا و تربیت فرزندان برای والدین سخت شده است، تصریح کرد: با فناوری نمی‌توان جنگید و آن را محدود کرد بلکه فضای مجازی باید مدیریت شود و راه حل آن کسب مهارت و ارتقای توانمندی برای استفاده مفید از این امکانات است.

این مقام مسئول افزود: اوقاف به دنبال این است که مسکن ارزان قیمت برای فقرا بسازد و امسال با بنیاد مسکن تفاهم نامه منعقد کردیم و یک پروژه ۵۰ واحدی در طارم آغازشده که در ۶ فاز اجرایی خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه یک پروژه دیگر درخت کاری زیتون به مساحت ۳۰۰ هکتار است که در حال اجراست، تصریح کرد: این پروژه به خاطر کمبود اعتبار معطل مانده بود که جلسات متعددی برای آن تشکیل شد و الان مجوز ادامه پروژه گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: بقاع متبرکه هیچگونه بودجه دولتی نمی گیرند و همه امور آنها از طریق نذورات و مشارکت های مردمی انجام می شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری آیین‌های محرم در فضاهای باز

استاندار زنجان گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مراسم محرم، باید با توجه به شرایط کرونایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فقط در فضاهای باز برگزار شود.

منتشر شده

در

توسط

برگزاری آیین‌های محرم در فضاهای باز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

فتح‌الله حقیقی در دیدار با شماری از مداحان استان با اشاره به اینکه در هر تجمعی امکان افزایش ابتلا به کرونا و در میان مبتلایان هم احتمال افزایش مرگ و میر وجود دارد، افزود: لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه در آیین های محرم،  همچنان مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی با تاکید بر اینکه در عزاداری‌ها و برنامه های محرم، چشم‌وهمچشمی‌ها کنار گذاشته شود، چون این نوع حرکات، جان مردم را به خطر می‌اندازد اظهار داشت: از مداحان درخواست داریم مساعدت کنند تا در ۲ سه هفته آینده، میزان استقبال از واکسن را افزایش دهیم تا بتوانیم به سبب آن، مشکلات را هم کاهش دهیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید همه باهم کمک کنیم تا رعایت پروتکل‌ها به حد اعلا برسد، افزود: همچنان که زنجان در سالهای گذشته در موارد بسیاری الگوی کشوری بوده است، در محرم امسال هم، باید در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نمونه و زبانزد شود. 

حقیقی با اشاره به اینکه تعداد تست‌های بالا موجب تسریع در شناسایی مبتلایان و درمان سریع و نیز جلوگیری از گسترش ویروس  می‌شود، گفت: سازمان بهداشت جهانی و نیز ستاد ملی کرونا از استان زنجان به دلیل کسب رتبه اول در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کنترل کرونا، تجلیل کرده است. 

هر کاری که از دستم برآید صادقانه برای مداحان انجام می دهم

وی گفت: اینکه مداحان از حداقل امکانات برخوردار نیستند دردآور است و ای کاش مدیران خیلی پیش از این، مسائل و دغدغه های جامعه مداحان را اطلاع رسانی می کردند تا چاره اندیشی می شد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه به دلیل اعتقاد قلبی به ائمه و معصومین، علاقه مندم که مداحان را یاری کنم، افزود: حقیقت این است که از زمان حضور در استان، درگیری با مشکلات موجود که ریشه آنها هم به سالهای گذشته برمی‌گردد، همه وقت ما را پر کرد و این مجال پرداختن به برخی دیگر از مسائل را از ما گرفت.

وی با بیان اینکه زمانی که وارد استان شدم مسائلی وجود داشت که اگر درصدد رفع آنها برنمی آمدم، مسائل جدی استان، برجای می ماند و موجب عذاب وجدان می‌شد، گفت: مسائلی مانند حل مشکل پسماند روی و فروش آن به نفع مردم، پیگیری و تسهیل در روند اجرای ۲خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین، افزایش حجم سرمایه گذاری استان و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان در سطح ملی از جمله آنها بود.

استاندار زنجان ساخت ۳۰ قسمت از سریال شهید شهریاری در زنجان با هدف نشان دادن ظرفیت بالای استان در سطح کشور و داشتن افرادی شاخصی مانند شهید شهریاری، ساماندهی وضعیت باغ‌شهرها، فراهم کردن زمینه برگزاری کنگره بزرگداشت ۳۵۳۵ شهید استان و.. را از دیگر پروژه های مطرح و مهم عنوان کرد و افزود: این اقدامات حقیقتا فرصت زیادی از ما گرفت که دیدار با ۵۷ مقام ملی، برای رایزنی در خصوص این طرح‌ها، تنها بخشی از موارد زمان‌بر بودن آنها است.

 این مسئول با اشاره به اینکه کمک به جامعه مداحی باعث افتخار من است، گفت: من به عنوان استاندار، افتخار می کنم اگر بتوانم باری از دوش شما برداشته و گامی در راستای کاهش مشکلات شما بردارم.

وی ضمن ابراز شرمندگی از جامعه مداحان استان به خاطر مشکلات آنها، از تشکیل جلسه تسهیل و رفع مشکلات مداحان در حد توان خود با حضور نمایندگان جامعه مداحان استان و مدیران دستگاه‌های ذیربط خبرداد و افزود: در کوتاه‌ترین زمان ممکن،  نشستی با حضور معاونین و  مدیران برخی از دستگاه‌های استان از جمله، تبلیغات اسلامی،  سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی، راه و شهرسازی و .. تشکیل و پیشنهادهای عملی و البته در حد توان من مطرح و راهکارهای عملی هم ارائه شود.

استاندار زنجان تاکید کرد: هر کاری که از دستم  برآید صادقانه برای مداحان انجام می دهم.

ادامه مطلب

برترین ها