با ما همراه باشید

اجتماعی

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در نخستین روز از هفته هلال احمر تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد.

منتشر شده

در

تفاهم نامه آموزشی مابین جمعیت هلال احمر استان زنجان و بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان امضا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در آیین امضای این تفاهم نامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان افزود: خرسندیم که در اولین روز از هفته هلال احمر ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در خدمت میهمانانی از سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان هستیم و این مهم را به فال نیک می‌گیریم.

وی تاکید کرد: ۲ تشکل و نهاد خیلی مهم سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تشکل مردم محور در سطح کشور و دنیا از طرفی نیز جمعیت هلال احمر بخشی از صلیب سرخ جهانی است که بزرگترین سازمان بشر دوستانه در سطح دنیاست و این موضوع بسیار مهم و ارزشمند است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اهداف خیلی خوب و متعالی در این تفاهم نامه لحاظ شده است تا بتوانیم با کمک و همکاری بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در راه رسیدن به این اهداف مهم تلاش نماییم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

موسوی با بیان اینکه آموزش هفت هزار نفر در برنامه هدف این تفاهم نامه لحاظ شده است، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر استان زنجان سال گذشته حدود همین تعداد آموزش برای همکاران و مردم استان ارائه داد.

وی یادآوری کرد: ارائه آموزش برای هفت هزار نفر در قالب تفاهم نامه، قدمی بزرگ برای ارتقای آمادگی مردم و نیروهای امدادی وعملیاتی است و این مهم به افزایش تاب‌آوری جامعه و کاهش آسیب پذیری ناشی از حوادث در جامعه کمک خواهد کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های هلال احمر هیچ وقت تعطیل بردار نیست، گفت: با تمام توان و قوا در خدمت هستیم تا امسال و سال های آینده نیز این آموزش‌ها را ادامه دهیم و آموزش و بازآموزی ها نیز انجام می شود و سازماندهی تیم‌ها که در توافقنامه لحاظ شده که موضوع بسیار مهمی به شمار می رود نیز محقق شود.

موسوی ادامه داد: تیم‌های بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان در همه حوادث رزمایش‌ها، مانورها و حوادث در کنار اعضای هلال احمر بوده‌اند و با هماهنگی و مشارکت هم برای مردم خدمت کرده ایم.

وی تاکید کرد: سازماندهی کمک خواهد کرد تا در کوتاهترین زمان تیم‌های آموزش دیده بتوانند در لحظات طلایی که برای حوادث مدنظر است وارد عمل شده و آموزش‌هایی را عملیاتی کنند چرا که با آموزش‌ها اثربخشی لازم در امدادرسانی ها مشاهده می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: آموزش ها در موضوع امداد و نجات موجب ارائه کمک در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت و کمترین آسیب به حادثه‌دیدگان می شود تا افراد متاثر از حوادث به زندگی خود برگردند.

موسوی به جمع آوری کمک های مردمی اشاره کرد و افزود: در جمعیت هلال احمر این کمک ها پیش بینی شده و مردم فهیم و نوعدوست ما در حوادث کمک خوبی می‌کنند و این کمک ها خودجوش است.

وی ادامه داد: همیشه دغدغه ما این بوده تا بتوانیم این موضوع را سازماندهی کنیم، این قدم مهمی در کنار سایر سازمان‌های مردم نهاد داوطلبانه و مردم محور است تا بتوانیم راهکاری برای آن ببینیم و کمک در لحظه، زمان مناسب و با کیفیت مناسب به دست آسیب دیده واقعی برسد چرا که این مساله موضوع مهم لجستیک محسوب می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همکاران ما در بخش آموزش و امداد و نجات و حتی در سطح شعب آموزش را ارائه می دهند این به شعب نیز اعلام شده تا با واحدهای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) در شهرستان ها همکاری کنند تا به اهداف این تفاهم‌نامه برسیم.

موسوی افزود: اهداف متعالی دیگری در تفاهم‌نامه لحاظ شده که با هماهنگی و ارزیابی مجدد به آن اهداف می‌رسیم، بر اساس ارزیابی می‌توانیم به مشکلات و موانع پیش روی آموزش ها رسیده و آن را مرتفع کنیم و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دوره ها برگزار شود.

وی یادآوری کرد: آموزش در بستر مجازی فراهم شده و می توانیم در این بستر نیز آموزش‌ها را ارائه دهیم و اگر جامعه هدف سپاه بتوانند از این فضا استفاده کنند از فضای مجازی برای ارائه آموزش استفاده می شود در غیر این صورت و با فروکش کردن بیماری کرونا می‌توانیم با اعزام مربیان به واحدهای مربوطه سپاه انصارالمهدی(عج) این آموزش‌ها را به صورت حضوری ارائه دهیم و علاوه بر این نیز از دوره های عملی آموزش ها نیز بهره‌مند خواهند شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: گام به گام آموزش ها ارزیابی می شود تا بتوانیم با سرعت مناسبی در خدمت مردم به ویژه اعضای بسیج سازندگی سپاه باشیم.

بسیج سازندگی سپاه در کنار هلال احمر قرار دارد

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در ادامه ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: بسیج سازندگی گفت 17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی توسط مقام معظم رهبری است.

عباس با‌بایی ابراز امیدواری کرد، هلال احمر در رسالت و آرمان بزرگی که دارد موفق باشد و کشور ما همواره حادثه‌خیز بوده و بروز سوانح مختلف اعم از سیل، زلزله و سوانح دیگر را تجربه کرده است.

وی اظهارداشت: بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در بیماری‌ها نیز در خدمت مردم است و کارنامه درخشانی در دوران طلایی جنگ دارد و بسیجیان به نحو احسن از سرزمین، آرمان و دین خود دفاع کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: بسیج سازندگی در حوادث، امداد و نجات و پشتیبانی همواره در کنار هلال احمر قرار دارد.

بابایی تاکید کرد: یکی از این همکاری و مشارکت ها در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که حضور بسیج و هلال احمر توانست روند شیب شیوع بیماری را قبل از موج چهارم کندتر کند.

وی افزود: همیاری، هم افزایی و نوعدوستی که در بسیج به واسطه این نگاه که در آن حاکم است و هم بر هلال احمر که امتحان خود را پس داده و امیدواریم پس از این نیز همکاری‌های ما بیشتر از وضع موجود باشد و این تعامل و مشارکت ها در سایر شکروها به اندازه ایران نیست.

گفتنی است، در پایان این آیین کلاس های آموزشی آغاز و از کلاس آموزشی پراتیک نیز بازدید شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، به آمار واقعه ولادت استان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت : تعداد۱۰ هزار و ۱۵۵ واقعه ولادت در هشت ماهه امسال و تعداد یک هزار و ۲۲۷ مورد ولادت در آبان ماه سالجاری ثبت شده است.

منتشر شده

در

توسط

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی ضمن تشریح آمار  وقایع حیاتی ثبت شده استان طی هشت ماهه امسال، تعداد ولادت به تفکیک در نقاط شهری و روستایی را اعلام کرد و اظهار داشت: در نقاط شهری سه هزارو ۴۷۵ پسر و سه هزارو ۲۷۹دخترمتولد شده اند.

وی این آمار را در نقاط روستایی، یک هزار و ۷۷۵ پسر و تعداد یک هزار و ۶۲۶ مورد دختر بیان کرد.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان همچنین، میانگین سنی مادران در ثبت ولادت هشت ماه ۱۴۰۰ را ۲۹.۵ سال عنوان کرد و افزود: بیشترین گروه سنی مادران در ثبت  ولادت ۳۰ تا ۳۴ سال بود.

شفیعی در ادامه با اشاره به فراوانی نام‌های انتخاب شده برای فرزندان از سوی خانواده ها افزود: در این مدت پنج نام اول منتخب در استان برای دختران  به ترتیب فاطمه، زهرا، رستا، حلما و سلنا  پیشتاز بوده و اسامی  امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و علی در میان نوزادان پسر، گوی سبقت را از دیگر نام‌ها ربوده اند

 به گفته وی نسبت جنسی ولادت ثبت شده در استان  طی این مدت به ازای هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان  البته به ولادت های حاصل از چندقلو زایی  در استان، در این مدت هم اشاره کرد و گفت: دوقلوزایی ۱۸۸ مورد، سه‌قلو ۶ مورد و چهارقلو هم یک مورد ثبت شده است.

 شفیعی در ادامه گریزی هم به عملکرد ثبت احوال استان در بخش صدور کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح تا پایان آبان ۱۴۰۰ زد و افزود: تعداد واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی ۸۶۰ هزارو ۳۹  نفر و درصد تحقق ۹۳.۳۱ درصد بوده است.

 وی تعداد جمعیت باقیمانده را ۵۷ هزار و ۵۰۳ نفر و تعداد درخواست های اخذ شده تاکنون را ۸۰۲ هزارو ۵۳۶ نفر عنوان کرد.

ادامه مطلب

اجتماعی

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش۲۶ درصدی مصرف گاز در استان از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه نیروهای امدادی و عملیاتی گاز زنجان برای حفظ پایداری جریان گاز؛ افزود: مجموعه این تلاش ها با کمک و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز طبیعی نتیجه بخش بوده و زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین مستمر جریان گاز در اقصی نقاط کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۴ هزار و ۳۸۸ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز داشت: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

احمدلو با بیان اینکه حفظ پایداری گاز طبیعی، اساسی ترین مسئولیت شرکت گاز و استفاده ایمن و بهینه از این نعمت الهی توسط مشترکین، مهم ترین همکاری ایشان، علی الخصوص در فصول سرد سال است؛ اظهار داشت: تمامی الزامات در حوزه تجهیز و آماده سازی تأسیسات گازرسانی طبق برنامه های پیش بینی شده، انجام گرفته و هم اکنون زمان همراهی و همیاری مشترکین عزیز در به ثمر رسیدن تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گاز، در بهره مندی همه مشترکین از مزایای رفاهی و اقتصادی نعمت گاز طبیعی با توجه جدّی به استانداردهای فنی و رعایت نکات ایمنی و البته مدیریت مصرف گاز است.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در کشور فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از کلیه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف اعم از مشترکین خانگی، تجاری، تولیدی و صنایع جزء و عمده خواست تا با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

منتشر شده

در

توسط

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید شاهین فر به نظارت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت:روند نظارت مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد مسکونی در شمال و شرق زنجان پیمان سپاری شده است،گفت: حدود ۷ هزار واحد مسکونی هم در غرب زنجان در حال پیمان سپاری است و درمجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه نظارت مقیم پروژه های اجرا شده بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: نظارت عالیه این پروژه ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که در راستای کیفیت افزایی پروژه‌ها، نظارت عالیه برون سپاری شده و از ظرفیت مشاورین ذی صلاح و با سابقه برای نظارت عالیه استفاده می شود.

شاهین فر تاکید کرد: برای پروژه های شروع شده در استان زنجان مشکلی از بابت نظارت، اجرا و ارجاع نظارت تاکنون نداشتیم و از ظرفیت مشاورین حقوقی موجود در سطح استان استفاده شده است و پروژه ها ناظر مقیم دارند و کارها را با قوت بیشتری نظارت می کنند.

وی با بیان این مطلب که در طراحی پروژه ها هم مشکل نداریم، متذکر شد: مشاورین حقوقی که در حال حاضر با آنها کار می شود ظرفیت طراحی را دارا بوده تا پاسخی برای دغدغه طراحی باکیفیت این پروژه‌ها باشد.

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، افزود: خلاء مشاورین حقوقی شاید برای تقاضای مسکن با توجه به ثبت نام‌ها برای چهار سال آینده خود را نشان دهد که در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان، با ظرفیت بیش از ۶ هزار مهندس که در این بین حدود ۳ هزار و ۸۰۰ مهندس دارای پروانه ساخت هستند، باید نظارت از پروژه ها را تقویت کنند.

شاهین فر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ۱۳ مشاور حقوقی در سطح استان داریم،ادامه داد: با این تعداد قرار داد بسته شده و کار نظارت و طراحی را انجام می دهند.

ادامه مطلب

برترین ها