اجتماعی

تغییر دیدگاه به سرمایه گذاری ،سرمایه گذاران را مشتاق تر خواهد کرد

استاندار زنجان گفت: وقتی نگاه به سرمایه گذاری عوض شود و گفتمان و فرهنگ کشور در راستای حمایت از سرمایه گذاران و فعالین بخش خصوصی باشد، سرمایه گذاران نیز مشتاق تر خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

محسن افشارچی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور معاون وزارت صمت در استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ اقتصادی کشور متحول شده است، اظهار داشت: امروزه دیگر توسعه دولت محور و توسعه مبتنی بر صرفا فروش نفت مطرح نیست بلکه بیشترین ارزش گذاری ها برای حمایت از سرمایه گذاری ها و فعالیت بخش خصوصی در تولید و صنعت انجام می شود و این گفتمان از دولت به مراجع پایین تر در سطح استان ها نیز سرایت کرده است.

استاندار زنجان گفت: وقتی نگاه به سرمایه گذاری عوض شود و گفتمان و فرهنگ کشور در راستای حمایت از سرمایه گذاران و فعالین بخش خصوصی باشد، سرمایه گذاران نیز مشتاق تر خواهند شد.

وی با اشاره مشکلات موجود در حوزه صنعت کشور، گفت: متاسفانه در بسیاری از صنایع، در انتهای چرخه تولید قرار داریم، درحالیکه می دانیم ارزش افزوده ساخت دستگاه ها و ارزش افزوده دانش تولید، بسیار بیشتر از ارزش صرفا تولید محصول نهایی است لذا باید به سمت دستیابی به دانش تولید و ساخت ماشین آلات پیش برویم.

مقام عالی استان در حضور معاون وزیر صمت، برقراری معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلاتی که نمونه ساخت داخلی ندارند را خواستار شد و گفت: تا زمان دستیابی به دانش تولید این ماشین آلات و خودکفایی کامل، می توان با برقراری معافیت های مالیاتی در واردات این ماشین آلات، حتی بصورت پلکانی، مشکلات صنایع و چرخه تولید را برطرف کرد.

وی همچنین تسریع در پاسخگویی به نیازها و مطالبات استان ها در مرکز را مورد تاکید قرار داد و افزود: اکنون که کشور در حال تدوین و اجرای استراتژی های مقابله با تحریم های اقتصادی است باید مسائل را بصورت جامع نگاه کنیم و در تصمیم گیری ها و پاسخگویی ها به مشکلات حوزه اقتصاد چابک تر عمل نماییم.

استاندار زنجان به اتفاقات مثبتی هم که با برگزاری مستمر جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان زنجان روی داده است اشاره کرد و تصریح داشت: با برگزاری منظم و مستمر جلسات ستاد و رفع پیگیرانه مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان، ضمن تسهیل و رفع موانع حوزه تولید شاهد تسریع در اجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان هم هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا