اجتماعی

بیش از 68 هزار فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی صادر شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون تعداد 68707 فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و 7470 فقره صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در سطح استان صادر شده است.

وی تصریح کرد: میانگین صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی به میزان ۷۴/۱درصد در استان بوده و این میانگین در سطح کشور ۶۳/۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه ای به کسب رتبه برتر در زمینه صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری طی چندین سال متولی اشاره کرد و تصریح کرد: در راستاي اجراي قانون الحاق و حمايت از ساماندهي مسكن، از سال 97 تا زمان حاضر، حدود8 هزار و 49 سند مالكيت برای واحد هاي مسكوني شهری و روستایی در اين استان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، هدف اصلي صدور سند مالكيت روستاييان را ثبت مالكيت روستاييان با هدف ارائه دقيق آمار و نيز حل اختلاف هاي ملكي روستاييان بر شمرد و گفت: صدور اسناد مالکیت پشتوانه‌ای محکم برای گرفتن تسهیلات بانکی و ضمانتی برای راه‌اندازی مشاغل پایدار ، توسعه اشتغال و تولید هستند که ایجاد این مشاغل سبب جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا