اجتماعی

بیش از 5 هزار زنجانی در صف وام ازدواج

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به تسهیلات ازدواج اعطا شده به متقاضیان، گفت: بیش از 11هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند که از این بین 5هزار و 599وام اعطا شده و 5 هزار 26نفر در صف انتظار هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازگان در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان به لزوم همکاری های بین بخشی برای پرداخت تسهیلات در استان اشاره و ابراز امیدواری کرد که با همکاری بانک های عامل میزان تسهیلات اعطایی افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت غنی سازی اوقات فراغت جوانان تصریح کرد: اوقات فراغت یکی از مهمترین بسترهای ایجاد هویت و درونی شدن ارزش‌های اسلامی و ایرانی در میان جوانان بشمار می رود چرا که این مهم عرصه خاصی از تجربه فردی و جمعی انسان است که می تواند مجالی برای ظهور خلاقیت و استعدادهای فردی و از سوی دیگر محلی برای بازتولید هویت اجتماعی فرد باشد.

وی با بیان اينکه در سال 1400به دلیل همه گیری ویروس کرونا شرایطی ایجاد شد که کمترین مشارکت را در غنی سازی اوقات فراغت داشتیم و برخی از رشته های ورزشی به تعطیلی کشیده شد، خاطر نشان کرد: در طول سال گذشته 992برنامه غنی سازی اوقات فراغت با حضور 11هزار 389نفر برگزار شد.

وی با بیان اينکه در سال گذشته بیش از 6 هزار دختر و بیش از 5 هزار پسر از برنامه های غنی سازی اوقات فراغت استفاده کردند، خاطر نشان کرد: در غنی سازی اوقات فراعت استان زنجان بیشتر از حجم ابلاغی برنامه اجرا کردیم و اگر هم‌افزایی دستگاه‌ها بیشتر بود دستاورد بیشتری داشتیم.

بازرگان با اشاره به تفاهمنامه امضا شده با جهاد دانشگاهی، ادامه داد: 16تیم در جهاد دانشگاهی در حوزه کار آفرینی فعالیت می‌کردند.

وی با اشاره به تسهیلات کارآفرینی اعطاشده برای سمن‌ها، افزود: از سال 96تا به امروز 82مورد تسهیلات برای اشتغالزایی توسط اداره کل ورزش و جوانان اهدا شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اينکه با معرفی کمیته 20درصد ظرفیت مراکز رفاهی سالن‌های ورزشی، اماکن فرهنگی، نهادهای دولتي و سالن های دانشگاه ها و فرهنگسراها باید برای برگزاری جشن ازدواج زوجین در اختیار آنها قرار گیرد، تاکید کرد: اگر دستگاهی ظرفیت خود را در اختیار قرار ندهد به کمیته رسیدگی به تخلفات دستگاه معرفی می شوند.

بازرگان با بیان اينکه بابت اجاره مکان هزینه ای از زوجین دریافت نمی شود، تصریح کرد: هزینه‌های نیروی انسانی و انرژی توسط کمیته تعیین می‌شود تا از زوجین اخذ شود و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و ..در اولویت هستند.

وی با اشاره به تسهیلات ازدواج اعطا شده یه متقاضیان، ادامه داد: بیش از 11هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند که از این بین 5599وام اعطا شده و 5هزار 26نفر در صف انتظار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا