با ما همراه باشید

اجتماعی

بهره مندی بیش از 210 هزار نفر از خدمات آموزشی پیشگیری از اعتیاد بهزیستی زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از 210 هزار نفر از شهروندان در قالب طرح اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد از خدمات آموزشی بهره‌مند شده اند، گفت: طرح اجتماع محور بشکل سالیانه و مستمر در سطح استان و در محیط‌های شهری، روستائی، آموزشی و محیط‌های نظامی اجرا می‌شود.

منتشر شده

در

بهره مندی بیش از 210 هزار نفر از خدمات آموزشی پیشگیری از اعتیاد بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی با بیان اینکه در طرح پیشگیری اجتماع محور،برای یپیشگیری سطح اول اعتیاد از مشارکت افراد محلی نیز استفاده می‌شود ،اظهار داشت : افراد داوطلب از محله‌های شهری یا روستایی، محیط‌های کاری یا محیط‌های آموزشی هستند که با هدف پیشگیری از بروز اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی حاصل از آن‌ براساس نیازهای محله و تحت نظارت بهزیستی و با هدایت یک تسهیل‌گر محلی اجتماع‌محور در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد : تیم های تشکیل شده در محیط های تحت پوشش اداره کل بهزیستی 227 تیم شامل (135 تیم در محلات شهری، 67 تیم در محلات روستایی، 13 تیم در محیط آموزشی، 12 تیم در محیط کاری)می باشد.

مدیر کل بهزیستی تعداد محله های تحت پوشش برنامه اجتماع محور اداره کل بهزیستی را 187 محیط شامل (104 محیط شهری، 49 محیط روستایی،13 محیط آموزشی، 21 محیط کار) عنوان کرد و افزود : ارائه آموزش مهارت‌های زندگی، در قالب برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماع‌محور از گرایش افراد به سمت اعتیاد پیشگیری می‌کند.

وی تاکید کرد : نقش آموزش در پیشگیری از اعتیاد بسیار کلیدی است و در برنامه سلامت خانواده عنصر اصلی و تاثیر گذار است. همچنین باید توجه داشت که برای ترویج یک برنامه پیشگیرانه ابتدا باید آن را در درون خانواده‌ها نهادینه کرد چراکه واحد اصلی اجتماع ،خانواده به شمار می‌رودو در این راستا طرح کارزار رسانه ای با محوریت برنامه” مصون سازی خانواده محور کودکان در برابر اعتیاد در دی ماه سال جاری به صورت مجازی اجرا شد .

محمدی یادآور شد : بدلیل محدودیت های کرونایی کارزار رسانه برنامه پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار متمرکز بر سلامت روانی اجتماعی با محوریت سه موضوع مقابله با استرس شغلی ، اصلاح باورهای غلط مصرف مواد محیط کار و توسعه فرهنگ پیشگیری اولیه از مصرف مواد اعتیاد آور در محیط کار، همزمان با 14 استان در دی ماه با طراحی، چاپ و توزیع بنر در 13 محیط کاری منتخب و توزیع پوستر کنترل خشم در ادارات استان ، چاپ تراکت، پیام های تبلیغاتی، تهیه کلیپ در خصوص استرس شغلی به صورت مجازی اجرا گردید.

وی همچنین از فعالیت 26 مرکز در حوزه درمان و کاهش آسیب در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد یک مرکزگذری و سر پناه شبانه ، 10 مرکز درمانی به صورت سرپایی 15 مرکز بصورت اقامتیو یک تبصره 2ماده 16در استان برای نگهداری اجباری معتادان فعال است.

مدیرکل بهزیستی زنجان با بیان اینکه خط ملی اعتیاد 09628 پتانسیل مناسبی برای ارائه راهکارهای پیشگیری و درمان اعتیاد دارد . تاکید کرد : اطلاع از چگونگی رفتار با فرد معتاد ، کنترل شخص معتاد در مواقع بحرانی ، آگاهی از انواع مواد مخدر ناشناخته و غیره ، ارجاع افراد دارای اعتیاد به مراکز دارای مجوز و معرفی کمپ های معتبر از خدمات خط ملی اعتیاد است .

محمدی با اشاره به اهمیت ساماندهی افراد بی خانمان خاطر نشان کرد : گرچه جمع آوری و انتقال اینگونه افراد به مراکز و گرمخانه ها و همچنین تاسیس و اداره گرمخانه ها برعهده شهرداری است اما در حال حاضر مرکز سرپناه شبانه معتادیین(شلتر) در حال ارائه خدمت به افراد معتاد و بی خانمان نسبت به تهیه امکانات حداقلی ، غذای گرم ، اسکان شبانه ، استحمام و توزیع اقلام بهداشتی است 3 تیم سیار هم ضمن سرکشی به پاتوق های معتادین متجاهر در مناطق حاشیه ای شهر به ارائه پک های بهداشتی و بسته های غذایی و…اقدام می نماید

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها