با ما همراه باشید

اقتصاد

بهره برداری از پروژه پیامبر اعظم ۲ شهر قیدار در سالجاری

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری از پروژه پیامبر اعظم ۲ شهر قیدار بهره‌برداری خواهد شد.

منتشر شده

در

بهره برداری از پروژه پیامبر اعظم ۲ شهر قیدار در سالجاری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار داشت: اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در راستای ارتقای بهره‌وری موقوفات و رونق اقتصادی در دستور کار قرار دارد و یکی از این طرح‌ها، ادر شهر قیدار است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در محل موقوفه قیدار نبی(شهر قیدار) در حال ساخت است، افزود: این مجتمع در زیربنایی بالغ بر 2 هزار و 500 متر احداث می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه پروژه بزرگ پیامبر اعظم 2 با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان در دست احداث بوده، تصریح کرد: ساخت این پروژه صرفا از عواید موقوفه قیدار نبی (ع) تامین شده است.
وی با اشاره به پیش‌بینی درآمدزایی این پروژه به میزان 60 میلیون تومان به صورت ماهانه، ادامه داد: این پروژه شامل بخش‌هایی همچون ساختمان پزشکان، فروشگاه، ترمینال روستایی و … می‌باشد.

حجت‌الاسلام کرمی با تاکید بر اینکه عوائد پروژه پیامبر اعظم 2 صرف فقرا، عموم مردم و حرم مطهر قیدار نبی (ع) خواهد شد، خاطر نشان کرد: طبق پیش‌بینی‌های به عمل آمده، این پروژه تا پایان سال‌جاری تکمیل گشته و به افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

153 روستای زنجان روی گسل زلزله قرار دارد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۱۵۳ روستا در کل استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این تعداد ۱۸ هزار واحد مسکونی در این محدوده قرار گرفته و ۸ هزار واحد مقاوم سازی شده و ۱۰ هزار واحد باقی مانده نیازمند مقاوم‌سازی است.

منتشر شده

در

توسط

153 روستای زنجان روی گسل زلزله قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، رضا خواجه‌ای در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی روستای«لگاهی» که با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن انجام شد، اظهار داشت: ۵۱ هزارمین واحد مقاوم سازی شده در روستاهای استان زنجان امروز افتتاح شد و در تلاشیم تا ۴۵ درصد باقی‌مانده از واحد‌هایی که نیازمند مقاوم‌سازی‌اند را به شرط مشارکت مردم تا پایان سال ۱۴۱۰ مقاوم‌سازی کنیم و جشن پایان مقاوم سازی را در استان بگیریم.

وی افزود: ۱۵۳ روستا در کل استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این تعداد ۱۸ هزار واحد مسکونی در این محدوده قرار گرفته و ۸ هزار واحد مقاوم سازی شده و ۱۰ هزار واحد باقی مانده نیازمند مقاوم‌سازی است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد:در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی، روستا جابه‌جا نمی‌شود و تلاش بر نوسازی و مقاوم‌سازی آن است.

خواجه ای با بیان اینکه طبق برنامه ریزی امسال ۵ هزار واحد مقاوم‌سازی خواهد شد عنوان کرد: جا‌به‌جایی به دلیل قرارگرفتن روستا‌ها بر روی گسل وجود ندارد.

ادامه مطلب

اقتصاد

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است گفت: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد.

منتشر شده

در

توسط

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در سفر به استان زنجان در افتتاح پروژه های بنیاد مسکن در روستای لگاهی اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آبادی روستاها است.

وی با بیان اینکه چند فعالیت اساسی در رابطه با مناطق روستایی در دست اقدام است ؛ تصریح کرد:طرح هادی برای روستاها تهیه شده و پس از مطالعات علمی و مشخص شدن کالبد اصلی روستا، برای توسعه و کاربری اراضی آن محدوده طرح هادی مشخص می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با بیان اینکه تفاهمی با سازمان ثبت اسناد کشور در راستای ارزش‌افزوده پیدا کردن املاک روستایی انجام شده است،افزود: طبق این تفاهم سند را برای املاک روستاییان صادر می‌شود و امروز نیز در روستای «لگاهی» تعدادی از اسناد املاک روستایی به صاحبان آن تحویل داده شد.

روحانی نژاد با بیان اینکه هدف از اجرای طرح هادی اصلاح معابر و خیابان ، سنگفرش و گذرگاهها در قالب سنتی است،عنوان کرد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی و جلوگیری از بلایای طبیعی نیز تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

وی با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است خاطر نشان کرد: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد و ۵۵ درصد از خانه‌های روستایی استان زنجان نوسازی و مقاوم‌سازی شدند. امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌ها عمران و آبادی مناطق در نظر گرفته شده تا سال ۱۴۱۰ به اتمام برسد.

ادامه مطلب

اقتصاد

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

تیم سه گانه ی جوانان زنجان با اقتدار قهرمان مسابقات دواتلون ( دوگانه) اسپرینت قهرمانی کشور شد.

منتشر شده

در

توسط

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسابقات دواتلون قهرماني كشور آقايان ١٤٠١ صبح يكشنبه ١ خرداد ماه به ميزباني تبريز و در ورزشگاه يادگار امام اين شهر برگزار شد. که حاصل این مسابقات برای تیم زنجان کسب عنوان قهرمانی تیمی جوانان و عنوان سومی تیمی بزرگسالان و مقام دوم انفرادی رده ی جوانان بود.

‏‎اين مسابقات با شركت بيش از ٤٠ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ١٥ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده سني جوانان محمد ياسر سجاد از استان اصفهان به مقام قهرمانی رسید.

مهدي شافعيان ورزشکار آتیه دار زنجان در رده دوم کشور قرار گرفت .
فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري بر سكوي سوم ايستاد.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، زنجان به مقام قهرماني رسید ، پس از زنجان استان آذربايجان شرقي دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان غربي رسيد.

در بخش تيمي رده بزرگسالان اين مسابقات استان گلستان قهرمان شد و استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان نيز به ترتيب صاحب عناوين دوم و سوم شدند.

 

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

ادامه مطلب

برترین ها