با ما همراه باشید

اجتماعی

برگزاری مانور زلزله در 209 خانه هلال زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همزمان با سراسر کشور مانور زلزله، پناه گیری و خروج اضطراری در 209 خانه هلال استان با شعار”ایران آماده” در سالروز زلزله بم برگزار شد.

منتشر شده

در

برگزاری مانور زلزله در 209 خانه هلال زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در مراسم برگزاری مانور زلزله در سالن مدیریت بحران شهرداری زنجان اظهار داشت: به توجه به اینکه پنجم دی ماه به نام “روز ایمنی در برابر زلزله و هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی ” نامگذاری شده تا حساسیت موضوع برای مسئولان سیاستگذاران، تصمیم گیران کشور و همه هموطنان تبیین شود.

وی تاکید کرد: بر همین اساس می توانیم مردم را به درجه ای از حساسیت و آمادگی در برابر حوادث و بلایا برسانیم تا آسیب ها و خسارت های جانی و مالی ناشی از آن کاهش یابد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هر چه مسئولان و افراد تاثیرگذار و تصمیم ساز در کشور با عوارض حوادث مطلع شوند و در تصویب قوانین مرتبط و ضمانت اجرایی آن گام های موثری بردارند تا بتوانیم برای حوادیث که امکان پیشگیری دارد پیشگیری و برای حوادث غیرقابل پیشگیری نیز خسارت های حداقلی را داشته باشیم.

موسوی ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز تلاش گسترده ای در آموزش همگانی که رسالت اصلی هلال احمر است، انجام می دهد.

وی اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت خانه های هلال، مدارس، مراکز آموزشی، دستگاه های و نهادهای اجرایی در استان همه آموزش ها در همه سطوح پایه و تخصصی ارائه می دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاقمندان به دریافت این آموزش ها می توانند با مراجعه به خانه های هلال و شعب هلال احمر استان از این آموزش ها به صورت رایگان بهره مند شوند.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز همزمان با سالگرد زلزله بم به هدف آشنایی مردم با آمادگی، تمرین پناه گیری و خروج اضطراری در همه خانه های هلال استان زنجان با حضور اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان برگزار شد.

وی بر توجه مردم به آمادگی در برابر زلزله تاکید کرد و افزود: زلزله عامل طبیعی است که وقوع آن مشخص نیست و سازه های غیر استاندارد و خانه های غیر مقاوم موجب کشته و مصدوم شدن هموطنان می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:چنانچه از ساخت وساز در کنار گسل ها پیشگیری و این مهم مطابق با آیین نامه های مهندسی انجام شود موجب کاهش قابل توجه خسارت های جانی و مالی می شود.

موسوی تاکید کرد: هموطنان می توانند با مراجعه به سایتhttps://khadem.ir از آموزش های مورد نیاز بهره مند شوند.

هلال احمر استان زنجان در ارائه آموزش پیشتاز است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان در ادامه این مانور گفت: جمعیت هلال احمر استان در آموزش به منظور پیشگیری از حوادث و ارائه خدمات امداد و نجات پیشتاز است.

صفی اله کرامتی افزود: پنجم دی ماه مصادف با زلزله وحشتناک بم است که بیش از 26 هزار نفر کشته و 32 هزار نفر دیگر نیز مجروح و پنج هزار و 200 نفر از کودکان بی سرپرست شدند.

وی تاکید کرد: ضروری است تا تمهیدات جدی را اعمال کنیم تا در صورت وقوع زلزله و سایر بلایا شاهد کشته، مجروح شدن و بی سرپرست شدن هموطنان و کودکان سرزمینمان نباشیم.

وی تاکید کرد: به همین منظور جمعیت هلال احمر در سطح استان زنجان با ایجاد تیم های امدادی، خانه های هلال و تشریک مساعی با سایر دستگاه های اجرایی نسبت به آموزش عموم مردم در تلاش است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: انتظار داریم همه مردم در این خصوص هلال احمر را یاری کنند و از آموزش های رایگان این مجموعه بهره مند شوند.

کرامتی اظهارداشت: نیاز است تا همه مردم برای مواقع اضطراری نحوه امداد و نجات و روش صحیح پناه گیری را آموزش ببینند و در خانواده ها و محل کار هموطنان مانورهای پناه گیری و خروچ اضطراری برگزار شود.

وی ادامه داد: با بهره گیری از آموزش ها خونسردی خود را حفظ کرده و به حتم تصمیم گیری درستی می کنیم و آسیب های کمتری متوجه ما می شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: در کنار این موضوع نیز مقام معظم رهبری و دولت تاکید زیادی بر مقاوم سازی، بازسازی و نوسازی منازل مسکونی روستایی دارند.

به گفته کرامتی، در سطح استان زنجان میانگین 52 درصد خانه های روستایی مقاوم سازی شده که در شهرستان خدابنده این مهم 62 درصد است.

وی یادآوری کرد: با این اقدام حداقل خسارت های جانی را در حوادث و زلزله ها شاهد نخواهیم بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: باید بافت فرسوده شهرها نیز با همراهی مردم بازسازی و نوسازی شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها