اقتصاد

برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد در زنجان

رئیس حوزه هنری استان زنجان از برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد در زنجان خبر داد و گفت: به زودی فراخوان آن در بین مسجدی ها منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر نعمتی در نشست هم اندیشی کانون های ویژه استان زنجان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد:  تئاتر بچه های مسجد یکی از اولویت های حوزه هنری به شمار می رود.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه تئاتر مساجد برای نخستین بار دردهه 60 در زنجان شکل گرفت ولی در طی سال ها توجهی به آن نشد تا اینکه در دور دوره یکی قبل از شیوع کرونا و یک دوره سال گذشته این جشنواره را با 12 گروه نمایشی و 47 اجرا در استان اجرا کردیم.

وی با یادآوری اینکه شناسایی و جذب نیروهای هنری به عهده کانون های مساجد قرار دادیم، تصریح کرد: تئاتر بچه های مسجد بیشتر جنبه تربیتی دارد و تئاتر صحنه ای نیست.

این مسئول با بیان اینکه مساله مندی و اجرای تئاتر با رویکرد محتواهایی «از مردم و برای مردم» بر پایه زیست بوم منطقه مورد تاکید است، گفت: نویسندگی، بازیگری و کارگردانی سرفصل آموزش های ما در جشنواره تئاتر بچه های مسجد است.

نعمتی با اشاره به اینکه محله محور بودن و تفکیک جنسیتی در این جشنواره مورد تاکید است، گفت: 180 متن نمایشی با ویژگی های اجرا در مساجد و مدارس منطبق بر زیست بوم استان در حوزه هنری تهیه شده است که در اختیار گروه های نمایشی قرار می گیرد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با اشاره به اینکه نمایش های کوتاه 15 تا 20 دقیقه ای در دستور کار قرار دارد، گفت: در مساجد زنجان استعدادهای هنری خوبی داریم در دوره قبل هر مسجد بیش از 5 اجرا داشت و کارهای قابل تامل و توجهی انجام شد.

نعمتی از برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد در زنجان خبر داد و گفت: به زودی فراخوان آن در بین مسجدی ها منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا