فرهنگی

برگزاری دومین جشنواره بین المللی پانتومیم به میزبانی زنجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از برگزاری دومین جشنواره بین المللی پانتومیم در زنجان خبر داد و گفت: کتاب تخصصی پانتومیم همزمان با این جشنواره رونمایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امراله حسنی در نشست هماهنگی برگزاری دومین جشنواره بین المللی پانتومیم با اشاره به اینکه مردمی بودن این هنر اصیل موجب شد تا این جشنواره را در زنجان اجرا کنیم، اظهار داشت: سال آینده نیز دومین دوره جشنواره در قالب ملی و بین المللی اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه امیدواریم با همراهی متولیان هنرهای نمایشی در وزارتخانه متبوع این جشنواره را در سطح بین الملل اجرا کنیم،گفت: مقدمات اولیه این جشنواره در قالب رایزنی با استاندار و شهردار زنجان انجام شده است.

وی با یادآوری اینکه کتاب تخصصی پانتومیم در استان تهیه و در دومین جشنواره رونمایی خواهد شد، گفت: برنامه های جانبی از جمله برگزاری ورک شاپ های تخصصی در این جشنواره پیش بینی شده است.

افتتاح خانه ملی پانتومیم در زنجان

دبیر جشنواره پانتومیم در زنجان نیز با تشریح کمیت و کیفیت نخستین جشنواره ملی پانتومیم در زنجان، راه اندازی این جشنواره را مایه افتخار این استان خواند و افزود: همراهی مسئولان وزارتخانه در برگزاری این جشنواره مایه دلگرمی هنرمندان این هنر بود.

ساسان قجر با اشاره به اینکه بیش از 40 اثر در نخستین دوره این جشنواره به دبیرخانه ارسال شد و گفت: استقبال خوبی از هنرمندان خارج کشور شاهد بودیم ولی به دلیل کمبود وقت نتوانستیم این آثار را بازبینی کنیم.

این هنرمند زنجانی با اشاره به اینکه کیفیت آثار بیشتر از کمیت برای دبیرخانه این جشنواره مورد توجه بود، گفت: در حاشیه این جشنواره ورک شاپ هایی با حضور هنرمندان مطرح کشوری برگزار شد.

وی به افتتاح خانه ملی پانتومیم در زنجان در نخستین دوره جشنواره پانتومیم اشاره کرد و گفت: خانه پانتومیم زنجان آمادگی برگزاری دوره های تخصصی و آموزشی در دیگر استان ها را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا