ورزش

برگزاری دوره های علمی موجب توانمندسازی خانواده ورزش است

مدیر کل ورزش و جوانان زنجان گفت:با بیان اینکه امروز ورزش علمی موفق تر عمل می کند تصریح کرد: وقتی ورزشکاران دوره‌های آموزشی علمی دیده باشند بازده کار آنها چند برابر می شود و کمتر آسیب می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجمع سالیانه هیات پزشکی ورزشی استان به ریاست دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون و با حضور جواد بازرگان مدیر کل ورزش و جوانان و دیگر اعضای مجمع  در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان زنجان در این مجمع اظهار داشت: یکی از مباحثی که در راستای اهداف و سیاست های کلان ورزشی قابل توجه می باشد مبحث پزشکی ورزشی است و هر چه جلوتر می رویم مباحث علمی در ورزش اهمیت بیشتری پیدا می کند که این موضوع بر دوش هیات پزشکی ورزشی است که امیدواریم با تربیت مربیان توانمند شاهد رونق ورزش علمی باشیم.

وی با بیان اینکه امروز ورزش علمی موفق تر عمل می کند و برگزاری دوره های علمی موجب توانمندسازی خانواده ورزش است تصریح کرد: وقتی ورزشکاران دوره‌های آموزشی علمی دیده باشند بازده کار آنها چند برابر می شود و کمتر آسیب می‌بینند.

بازرگان با اشاره به این مطلب که درست است هیات پزشکی ورزشی مدالی کسب نمی کند، اما در کسب مدال ورزشکاران رشته های مختلف سهیم است،افراد متخصص در حوزه های تغذیه، روان شناسی، آسیب، حرکات اصلاحی و … همگی در رشد و پیشرفت عملکرد ورزشکاران موثر هستند.

وی در ادامه افزود:اگر شهرستانها همپای استانها تقویت شوند و بتوانند در استان خود خدمات مورد نیاز ورزشکاران را ارائه دهند از حجم کار فدراسیون کاسته شده ومی توان در درمان ورزشکاران حرفه ای گامهای موثری برداشت.

مدیر کل ورزش و جوانان به ظرفیت خیرین اشاره کردو گفت: با بهره گیری هیات پزشکی ورزشی استان از ظرفیت خیرین ورزشیار می توان به توسعه مباحث پزشکی ودرمانی کمک قابل ملاحظه‌ای را کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا