اقتصاد

برگزاری بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت مرحله استانی در زنجان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت مرحله استانی با حضور 40 شرکت کننده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا انصاری اظهار داشت: مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی همه ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می شود.

انصاری با اشاره به اینکه رقابت‌های ملی مهارت زمینه‌ای برای تبادل اطلاعات و تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه‌های اقتصادی است خاطرنشان کرد: برگزاری این رقابت‌ها موجب نمایان شدن نخبگان مهارتی این استان می شود.

وی اظهار داشت: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می‌شود و پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: در مرحله شهرستانی تعداد 177 نفر در مسابقات شرکت داشتند و در مرحله استانی 40 نفر در 16 رشته به رقابت پرداختند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مرحله استانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در روزهای دهم و یازدهم آبان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهید مفتح، شهریاری و مرکز خواهران الزهرا (س) زنجان، و در مرکز شهید چمران ابهر با حضور مربیان و داوران برگزار شد.

وی گفت: نتیجه مرحله استانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت زنجان از میان 13 رشته تعداد 8 نفر به مرحله کشوری راه یافته‌اند و قابل ذکر است رقابت در رشته‌های مکاترونیک، تراشCNC، آرایشگر مردانه متعاقبا انجام خواهد شد.

انصاری ادامه داد: حداکثر سن برای حضور در این مسابقات 21 سال است

وی افرود: دختر 13 ساله‌ای در رشته شیرینی پزی کوچکترین شرکت کننده در این رقابت‌ها بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: نفرات اول به مسابقات کشور اعزام می شوند و در صورت موفقیت برای مسابقات جهانی انتخاب می شوند.

وی در پایان اظهار کرد: مسابقات ملی مهارت هر ساله برگزار می‌شود و هدف آن ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، معرفی ظرفیت‌های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای کشور تا سطح مهارت‌های جهانی، شناسایی نقاط ضعف و برنامه ریزی برای رفع چالش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، فراهم ساختن فرصت مناسب برای رقابت سالم بین جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان، شکوفایی مهارت‌ها و انگیزش در جوانان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا