اقتصاد

برزیل پنجمین بازار مصرف دنیا تا سال 2023

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: برزیل کشوری است که نهمین اقتصاد جهان با تولید ناخالص داخلی 2.4 تریلیون دلار است و تا سال 2023 پنجمین بازار مصرف دنیا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه‌فرد در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی استان زنجان و با حضور سفیر برزیل اظهار داشت:برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان با بیش از 200 میلیون نفر جمعیت و سومین کشور دارنده قدرت اقتصادی در نیمکره غربی است.

وی با بیان اینکه کشور برزیل با کشور ایران سابقه 120ساله روابط دیپلماتیک دارد؛تصریح کرد:برزیل نهمین اقتصاد جهان با تولید ناخالص داخلی 2.4 تریلون دلار است و تا سال 2023پنجمین بازار مصرف دنیا خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه مبادلات تجاری ایران با کشور برزیل 2.5 میلیارد دلار است که می‌تواند تا 10 میلیارد دلار افزایش پیدا کند؛ عنوان کرد: کشور برزیل از جایگاه ویژه‌ای در مبادلات تجاری جمهوری اسلامی قرار دارد و سیاست دولت نیز توسعه روابط تجاری با این کشور است.

وی افزود: ظرفیت گسترده کشور برزیل در زمینه کشاورزی، معدن، تولد، خدمات این کشور را در زمره اهداف توسعه تجاری استان قرار داده است و امیدوار هستیم بتوانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه امیدواریم با همکاری سفیر برزیل و زمینه‌های ایجاد شده در اتاق مشترک بین دو کشور به اهداف دست یابیم، گفت: با حضور استاندار تفاهم‌نامه‌‌ای بین اتاق ایران و برزیل امضا شد تا بتوانیم به اهداف تجاری بهتری دست یابیم و در حوزه‌های نمایشگاهی، مبادله اطلاعات تجار برزیل و ایران قدم‌های موثر برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا