اقتصاد

بانك ها موظف به تسریع در پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری هستند

رییس کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی گفت: در بحث قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نقش بانک ها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مصطفی طاهری در نشست با اعضای کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان در اداره کل امور اقتصادی و دارایی زنجاناظهار داشت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در ابتدای راه است و باید همه دستگاههای مرتبط با این قانون به تکالیف و وظایف قانونی خود بدرستی عمل کنند.

وی با بیان اینکه این قانون بند های حمایتی مختلفی هم چون شرط واگذاری خودرو به مادرانی که صاحب فرزند دوم هستند دارد افزود :بند های حمایتی دیگر نیز پیش بینی شده است تا هزینه های فرزندآوری برای خانواده ها کاهش یابد.

 طاهری نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این گلایه مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تاکید کرد: بانک ها موکلفند پس از تکمیل مدارک درخواست کننده تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در کمترین زمان تسهیلات را پرداخت کنند.

در ادامه جلسه سیده فائزه موسوی، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری با انتقاد از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج گفت: عمده مشکل درخواست کنندگان تسهیلات بحث تضامین است که نیازمند همکاری بیشتر بانکها است.

در پایان جلسه محمدرضا نادری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان نشست ماهانه اعضای کمیسیون هماهنگی بانک های استان را فرصت خوبی برای چاره اندیشی و حل مشکلات حوزه بانکی دانست و افزود: در این جلسه مقرر شد بانک های استان برای حل مشکل تضامین وام ازدواج و فرزند آوری بر اساس وحدت رویه راه کارهای خود را در کمترین زمان ارائه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا