با ما همراه باشید

اجتماعی

بازگشت ۶۰ واحد تولیدی زنجان طی سه سال گذشته به چرخه فعالیت

استاندار زنجان با اشاره به بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل شده به مدت چهار تا ۱۲ سال در این استان گفت: طی سه سال گذشته ۶۰ واحد تولیدی به چرخه فعالیت بازگشتند و در این راستا ۲ هزار فرصت شغلی احیا شد.

منتشر شده

در

بازگشت ۶۰ واحد تولیدی زنجان طی سه سال گذشته به چرخه فعالیت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه امسال نیز تلاش می شود، چهار واحد تولیدی راکد در استان به چرخه فعالیت بازگردند، افزود: با انجام این مهم یکهزار فرصت شغلی در این واحدها احیا می شود که از جمله این واحدها صنایع غذایی کیلوس زنجان است که از سال ۸۳ دچار مشکلاتی بود که اکنون به قابلیت افتتاح رسیده است.

وی در خصوص رفع مشکل واحدهای تولیدی مشکل دار نیز گفت: طی سال گذشته مشکل واحدهای تولیدی مهم استان برطرف شد که در غیر اینصورت، مشکل جدی در کشور بوجود می آمد و اکنون برای کشور نیز افتخار هستند.

استاندار زنجان ادامه داد: در زمان حاضر ایران ترانسفو زنجان جزو شرکت های موفق کشور محسوب می شود چرا که طی سال گذشته بصورت بومی ۸۲۰ نفر را استخدام کرد که طبق گزارش ها طی سال گذشته ۳۰ میلیون دلار حجم صادراتی آن ثبت شد و سود این شرکت نیز در شرایط کنونی کشور بالای ۱۵۰ درصد نسبت به سال ما قبل آن بوده است.

وی اظهار داشت: رفع مشکلات کارخانه نخ تایر استان نیز به فعالیت بهتر آن منجر شده است و در زمان حاضر این واحد تولیدی پارچه استخوان بندی لاستیک را تولید می کند که در واقع می توان گفت ۸۰ درصد نیاز لاستیک سازی کشور را تامین می کند.

استاندار زنجان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه معدن استان نیز گفت:یکی از مشخصه های معدن صدور بارنامه معدنی است که طی سال ۹۷، حدود ۱۲۰ بارنامه صادر شد که این رقم اکنون به ۲۵۰ بارنامه رسیده و علاوه بر آن طی ماههای آینده اتفاقات خوبی در این حوزه به وقوع خواهد پیوست.

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را از جمله اقدامات مهم استان عنوان کرد و گفت: این کار با مطالعه و بررسی در حال اقدام است و از طرفی شمار واحدهای دانش بنیان نیز از ۳۰ به ۷۰ واحد افزایش یافته و صادرات استان پارسال نیز با توجه به هدف گذاری انجام گرفته ۲۱۷ میلیون دلاری و مشکلات کرونا به ۲۷۰ میلیون دلار رسید که رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۹۸ ثبت شد.

حقیقی با بیان اینکه میزان واردات استان سال گذشته ۱۵۹ میلیون دلار بود، افزود: واردات استان در مقایسه با روند کاهشی کشوری، افزایش ۲۶ درصدی داشته که عمده اقلام آن، مربوط به تجهیزات و مواد اولیه خام است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط تحریم سال گذشته ۷۸ میلیون دلار واردات ورود موقت در استان انجام گرفت که موضوعی مهم محسوب می شود، اظهار داشت: در صورت تحقق هدف گذاری صادرات استان در سه ماهه دوم، این رقم به بالای ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.

استاندار زنجان ادامه داد: در صورتی که واردات استان همانند سه ماهه سال جاری باشد، حداقل ۲ و نیم برابر واردات مواد کامل خام در مقایسه با سال گذشته رخ خواهد داد و اگر ورود موقت نیز به همین ترتیب باشد، حداقل چهار برابر سال گذشته خواهد بود و که بستر این مهم نیز مهیا شده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات موجب شده استان به لحاظ نرخ مشارکت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار رتبه ۳ کشوری را کسب کند، اظهار داشت: افزایش بیمه های اجباری و اعطای تسهیلات استانی از جمله کارهایی بوده که در رونق اقتصادی استان تاثیر بسزایی داشته است.

حقیقی، با اشاره به اینکه خوشبختانه استان در زمینه حجم سرمایه گذاری صنعتی توسط بخش خصوصی در سال ۹۷، رتبه ۱۸ کشوری را کسب کرد، افزود: بر این اساس این رتبه طی سال گذشته با پنج واحد ارتقا به ۱۳ رسید که ارتقای سرمایه گذاری صنعت، بخش خصوصی به یک پله کار ارزشمندی است.

وی در خصوص افتتاحیه واحدهای تولیدی و صنعتی طی سال گذشته استان را یادآور شد و گفت: پارسال هفت واحد تولیدی در استان با حجم سرمایه گذاری ۹ هزار میلیارد تومان به تعداد پنج هزار و ۶۳۱ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم افتتاح شد.

استاندار زنجان با تاکید بر ارائه گزارش مدیران از عملکرد انجام گرفته در حوزه های گوناگون به مردم خاطرنشان کرد: متاسفانه این موضوع کمتر نمود دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها