اجتماعی

بازسازی تاسیسات آبرسانی روستای تهم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با تلاش عوامل این شرکت تاسیسات آبرسانی روستای تهم بازسازی شده و آب سالم و پایدار برای اهالی این روستا در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: پیش از این به سبب خشکسالی و کمبود آب، شبکه توزیع آب در روستای تهم دچار افت فشار شده بود که با اجرای این عملیات مشکل افت فشار آب رفع شد.

وی افزود: برای اجرای این عملیات اعتباری افزون بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این عملیات شامل احداث قنات، کول گذاری و احداث کانال انحرافی رودخانه می باشد که برداشت آب آشامیدنی برای روستای تهم را به 5.5 لیتر بر ثانیه رسانده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت تامین آب سالم و پایدار در روستاهای استان و افزایش حجم تولید آب در این روستاها، بازسازی منابع تامین آب روستاهای تحت پوشش در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: روستائیان محترم با عدم استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری باغ و باغچه و گزارش انشعابات غیرمجاز به سامانه 122 مرکز ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، این شرکت را در ارائه خدمات پایدار یاری رسانند.

گفتنی است: هم اکنون بیش از 92 درصد جمعیت روستایی استان زنجان شامل 626 روستا با جمعیتی بالغ بر 333 هزار نفر، تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا