اقتصاد

بازآفرینی شهری صرفاً به بافت‌های فرسوده اطلاق نمی‌شود

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه بازآفرینی شهری صرفاً به بافت‌های فرسوده اطلاق نمی‌شود بلکه بافت‌های ناکارآمد شهری را هم شامل می شود، گفت: بافت ناکارآمد، گاهی فقط یک ساختمان نیست بلکه یک بافت ناکارآمد است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در اولین جلسه بازآفرینی شهری، با بیان اینکه کار درست همیشه به سختی انجام می گیرد و رهایی از بلند مرتبه سازی آسان نیست اظهار داشت: اما باید گام‌های بزرگتری برداشته شود تا شهر از حالت توسعه عمودی خارج و به سمت توسعه افقی پیش رود.

وی با تاکید بر اینکه بازآفرینی شهری صرفاً به بافت‌های فرسوده اطلاق نمی‌شود بلکه بافت‌های ناکارآمد شهری را هم شامل می شود، تصریح کرد: بافت ناکارآمد، گاهی فقط یک ساختمان نیست بلکه یک بافت ناکارآمد است.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه همه کارهایی که انجام شده است قابل تامل است، گفت : به‌ویژه در یک سال گذشته با اقداماتی که انجام شده است مردم کم کم احساس می کنند که اتفاق‌های خوبی در حال رخ دادن است.

افشارچی با اشاره به اینکه به عنوان نمونه در یک محله قدیمی  که فقط 20 خانوار داشت، چندین آپارتمان با همان زیرساخت‌های  مربوط به  20خانوار ساخته می‌شود، افزود: این موضوع حداقل از نظر سیما منظر ناکارآمد است و از نظر اجتماعی هم قطعاً اینگونه خواهد بود.

افشارچی با تاکید بر اینکه  مرکز شهر به لحاظ تراکم جمعیت، ترافیک و مسائل دیگر، مشکلاتی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: در زمان طراحی باید به این موضوع فکر می شد و متاسفانه به جای بازآفرینی شهری بازنیافرینی شهری داریم.

وی تاکید کرد: در توسعه جدید شهر مناطقی مانند لیل‌آباد، باید به گونه ای جذاب شود که مردم رغبت زیادی برای زندگی در آن مناطق داشته باشند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا