با ما همراه باشید

اجتماعی

ایفای نقش هلال احمر برای رشد و توسعه جامعه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: جمعیت هلال احمر از درد و درمان تا سازندگی، بهسازی و مهیا کردن زمینه های رشد و توسعه انسانها ایفای نقش می کند.

منتشر شده

در

ایفای نقش هلال احمر برای رشد و توسعه جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: محور و  راهبرد در  دنیای امروز همه دولت ها و کشورها تحقق توسعه پایدار مساله ای آرمانی است که  هم همه برای این مهم تلاش می کنند.

وی تاکید کرد: یکی از حوزه هایی که می تواند در این زمینه اثر گذار باشد جلب و جذب مشارکت های مردمی و ایفای نقش مردمی  برای تحقق توسعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت:  جاهایی که سازمان های گسترده تر با بهره گیری از بضاعت مردمی دارند توفیقات بسیار بیشتر داشته و دارند.

مرادی نافچی با بیان اینکه هلال احمر با دو رویکرد داوطلبانه بودن و برنامه ریزی برای مشارکت مردمی یکی از نهادهای  بزرگ مردمی است در این حوزه از گذشته دور ایفای نقش کرده و می کند.

وی رویکرد جمعیت هلال احمر را کاهش الام بشری دانست و اظهارداشت: این مجموعه  بستر سازی و ایجاد آرامش در جامعه را فراهم می کند تا انسان از توسعه یافتگی و کمال جویی خودش و پیوند با خدای خود بتواند جامعه ای توسعه یافته در همه حوزه ها محقق شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: اگر به ماموریت های هلال احمر توجه کنیم می بینیم جایی که شهروند دردمند تنهایی هست نقش این مجموعه هویدا می شود تا جایی که نگاه ها و زیرساخت هایی را برای توسعه فراهم می کنیم.

مرادی نافچی یادآوری کرد: هلال احمر از درد و درمان تا سازندگی و بهسازی و مهیا کردن زمینه های رشد و توسعه انسانها ایفای نقش می کند.

وی ضمن قدردانی از هلال احمری ها در سطح استان، شهرستان ها و داوطلبان اظهار داشت: مدیریت مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر استان زنجان بسیار دغدغه مند، سختکوش، با برنامه و اهل تعامل بود و در کمبود بودجه فعلی اثار و برکات خوبی را در مجموعه هلال احمر برجا گذاشتند.

 مرادی نافچی تصریح کرد:مدیر عامل فعلی جمعیت هلال احمر استان زنجان با تلاش ها و پیگیرهای هیات مدیره این مجموعه و با تایید رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران این مجموعه با رویکرد توجه به نیروهای درون هلال احمر بود، انتخاب شد.

وی ادامه داد: بر اساس شناختی که از دکتر موسوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بود و با توجه به اینکه نسبت به ماموریت ها و مسئولیت های این مجموعه آشنایی و تسلط دارند، و این مهم ضرورتی است که هر مدیر در آغاز حضور مسئولیت باید این مهم را دشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: هر مدیری که این ویژگی ها در ابتدای مسوولیت خود نداشته باشد به حتم ما فرصت ها را از دست خواهیم داد.

مرادی نافچی ضمن تبریک انتصاب دکتر موسوی به سمت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: ما در ماموریت های هلال احمر در خدمت این مجموعه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی قرار داریم و هلال احمر نیز در این خصوص اقدامات قابل ت.جهی انجام داده و آثار و برکاتی برجا گذاشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت:  باید خود و دیگران را به رعایت پروتکل های بهداشتی معطوف کنیم.

مرادی نافچی با بیان اینکه در آستانه انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری قرار داریم، اظهارداشت: کسانی که توان و بضاعتی در خود می بینند برای داوطلب شدن در انتخابات شوراهای اسلامی نسبت ثبت نام اقدام کنند.

وی، انتخابات را یکی از مقوم های اصلی موثر در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و شهروندان را به مشارکت حداکثری در این انتخابات دعوت کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها