سیاست

ایران در جایگاه 10کشور هسته‌ای جهان قرار دارد

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: ایران در جایگاه ۱۰ کشور هسته‌ای جهان قرار دارد و دشمنان از آمادگی ما می‌ترسند و بازدارندگی ایران در بالاترین سطح قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج و دوازدهمین سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای کشور مراسمی با حضور محمد‌رضا آقا میری، ریاست دانشگاه شهید بهشتی تهران، استاندار زنجان و دیگر مسئولان استانی در سالن همایش دانشگاه پیام نور زنجان برگزار شد.

در این مراسم محمد‌رضا آقا میری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: از جمله برکات انقلاب اسلامی ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور است و در این میان جوانان موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری هستند که علم و فناوری عامل قدرت و اقتدار کشور است.

وی افزود: در بخش هسته‌ای نگرانی‌ها از زمان حمله آمریکا به کشور ژاپن شروع شد که ۲۰۰ هزار نفر طی سه روز از بین رفتند و هنوز آثار آن کاملا مشهود است و در حال حاضر نیز ژاپن به عنوان برده آمریکا زندگی می‌کند و هنوز نتوانسته‌ سر بلند کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: آمریکا می‌داند اگر این ابزار دست هر کشوری باشد آن کشور قدرتمند خواهد بود بنابراین به جزء چند کشور که اجازه داده سلاح هسته‌ای آن هم زیر نظر آمریکا داشته باشند به بقیه کشورها این اجازه را نداده است.

وی بیان‌کرد: قبل از پیروزی انقلاب قرار بود با کنترل آمریکا کشور ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشتن آن را برای ایران کاملا ممنوع کردند.

آقا میری عنوان کرد: ساخت نیروگاه بوشهر که قبل از انقلاب شروع شده بود از سال ۵۷ تا ۶۱ به دلیل کارشکنی شرکت‌های خارجی کاملا تعطیل و حتی بمباران شد، زیرا از نظر دشمنان قرار نبود ایران چیزی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ایران دارای قدرت، بازدارنده است گفت: دشمنان اجازه نمی‌دهند در بحث هسته‌ای چیزی در ایران شکل بگیرد، اما نظام به این نتیجه رسیده بود که باید قدرت داشته باشد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران ابراز داشت: دانشمندان ایرانی، مخصوصا شهید مجید شهریاری ستاره‌ای در کشور شد و در حال حاضر بالغ بر دو هزار نفر فارغ‌التحصیل در شاخه‌های مختلف هسته‌ای در کشور داریم.

وی تصریح کرد: تلاش دانشمندان این بود که دشمن را سر جای خود بنشانند و در موضوع هسته‌ای امروزه نزدیک به سه هزار مقاله در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

آقامیری با اشاره به شخصیت شهید شهریاری عنوان کرد: این شهید نمونه برجسته در اخلاق، علم ، تقوا بودند و تربیت نیروهای انسانی نابغه و تولیدات تجهیزات را مدیون ایشان هستیم.

وی تصریح کرد: کشوری که در حال حاضر، دانش فناوری و مدیریت هسته‌ای چرخه سوخت برای خودش باشد فقط ایران است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: امروز کشور ایران به برکت خون شهیدان هسته‌ای در جایگاه ۱۰ کشور هسته‌ای جهان قرار دارد.

وی گفت: طبق فرمایشات رهبری ما اجازه ساخت بمب اتم نداریم اما اگر رهبری اجازه ساخت دهند قدرت ساخت آن را داریم.

آقا میری عنوان کرد: دشمنان از آمادگی ما می‌ترسند و امروزه بازدارندگی ایران در بالاترین سطح قرار دارد.

وی به اغتشاشات اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر فرزندان بدون محدودیت وارد فضای مجازی شدند که امروز اثرات مخرب آن را شاهد هستیم و اغتشاشات که دشمنان راه اندازی کرده‌اند برای این است که در جاهای دیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند به همین دلیل قصد داشتند ما را دچار درگیری داخلی کنند که شکست خوردند.

خبرنگار:فاطمه عسگری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا