اجتماعی

ایجاد 1168 فرصت شغلی برای مددجویان زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان،در جلسه ویدئو کنفرانسی حوزه اشتغال با ریاست امداد ، با تبریک هفته دفاع مقدس گفت : این نهاد علاوه بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی ، کارآفرینی و حرفه‌آموزی به دانش آموزان عزیز نیز اقدامات خوبی انجام می‌دهد و نظارت بر طرح‌های اجراشده باهدف پایداری طرح‌ها ازجمله این اقدامات است .

وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه سال جاری هزار و168 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجادشده است ، افزود : برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال ایجادشده در استان زنجان در 6 ماهه نخست سال جاری 31 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است .

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت : اکثریت مشاغل ایجادشده در حوزه خودکفایی و اشتغال در قالب طرح‌های خدماتی ، دامداری ، صنایع‌دستی ، کشاورزی ، پرورش ماهی ، فعالیت‌های صنعتی و معدنی است که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از دو هزار و 320 نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش‌های مهارتی ، مقدماتی و پایدارسازی بهره‌مند شده‌اند .

صفری افزود : در 6 ماهه نخست سال جاری برای 167 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از طریق دفاتر کاریابی شغل ایجادشده است .

وی با اشاره به اینکه کانون خیرین اشتغال ، راهبران شغلی ، نظارت ، آموزش و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از بازوهای توانمند ایجاد اشتغال مددجویان می‌باشند افزود : یکی از راه‌های مهم توانمندسازی و خودکفایی مددجویان مرسیدن آنان به استقلال مالی و اقتصادی و خروج از چرخه حمایتی ، ایجاد اشتغال پایدار است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا