اقتصاد

ایجاد بازارهای موازی یکی از ابزارهای کنترل تورم است

استاندار زنجان گفت:ایجاد بازارهای موازی یکی از ابزارهای کنترل تورم محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در هشتمین جلسه کارگروه زیربنایی، با تاکید بر اینکه مسئله تورم را صرفاً نمی شود با نظارت ،  اعمال جریمه و امثال آن حل کرد اظهار داشت: باید دست در بازار زیاد شود تا با ایجاد رقابت، کنترل تورم اتفاق بیفتد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی، آن را میراث چندین ساله ماندگار عنوان و تصریح کرد: این طرح می‌تواند کارکردهای بسیاری برای استان داشته باشد.

استاندار زنجان افزود: مسئله مهم در این جلسات این است که مشکلات و نیازهای استان احصا و در کار‌گروه‌ها یا شورا حل و فصل شود.

افشارچی در خصوص پایانه صادراتی و مرکز پشتیبانی میوه و تره بار استان گفت: این موضوع چندین ساله استان بود که خوشبختانه مشکلات آن حل شده و همچنین توافقی نیز بین شهرداری و بخش خصوصی صورت گرفته است.

استاندار زنجان اظهار داشت: این بازار بزرگ، محلی برای عرضه میوه و تره بار، خشکبار و امثال آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای کنترل تورم ایجاد بازارهای موازی است گفت: صرفاً تورم با نظارت و جریمه حل نمی‌شود و باید در بازار رقابت ایجاد کرد تا تورم کنترل شود.

افشارچی با بیان اینکه به نظر می‌رسد اتفاق های بسیار مثبتی را از محل این طرح رقم بزنیم اظهار داشت: امیدواریم این طرح خروجی بسیار خجسته ای برای استان داشته باشد.

وی گفت:  قطعاً  کارکرد درست آن، تا یک سال آینده دستاوردهای خوبی برای استان در پی خواهد داشت.

استاندار زنجان اظهار امیدواری کرد:  طرح گاوازنگ نیز مانند این پایانه، به سرانجام مطلوب برسد تا مردم از عایدی آن برخوردار شوند.

گفتنی است ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و خشکبار در زنجان، از جمله مهمترین طرح های مطرح شده در هشتمین جلسه کارگروه زیربنایی شهری و روستایی استان بود که بنابر اظهارات مسئولان ذیربط،  بررسی و تبادل نظر در خصوص آن نزدیک به چهار سال به طول انجامید.

اما امروز با همه جزئیاتی که نیاز بود در آن دیده شود، مطرح و به تصویب کارگروه زیربنایی استان رسید

بر اساس گزارش ارائه شده در این کارگروه،  پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و خشکبار ، مرکز پشتیبانی میوه و تره‌بار و مرکز پیوند و پشتیبانی اقتصادی از بخش کشاورزی استان خواهد بود که سالن خشکبار و فراوری محصولات کشاورزی، هتل و غرفه عرضه میوه و تره بار، از جمله امکانات آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا