اجتماعی

اهدای ۱۴ کمک هزینه تهیه جهیزیه به زوج‌های نیازمند در هفته ازدواج

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ۱۴ مورد کمک هزینه تهیه جهیزیه به همت موسسه آبشار عاطفه‌ها در هفته ازدواج به زوج‌های نیازمند اهدا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازرگان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ازدواج اظهار داشت: هفته ازدواج۱۰ الی ۱۶ تیرماه نامگذاری شده است که ۲۳ عنوان برنامه در طول این هفته برگزار می‌شود.

وی افزود : جشن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در زنجان با حضور مسئولان استانی و کشوری در زنجان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه پویش ازدواج آسان از دیگر برنامه های این هفته است، تصریح کرد: خیرینی که در حوزه های مختلف به ویژه در امر تهیه جهیزیه مشارکت دارند، می‌توانند در پیشبرد بهتر این کار یاریگر باشند که در این خصوص موسسه آبشار عاطفه ها ۱۴ مورد کمک هزینه ازدواج اعطا کرده است.

بازرگان با بیان اینکه جشنواره جوانمردی چهاردهم تیرماه در زنجان برگزار می‌شود، عنوان کرد: از ۲۰ ورزشکار و پیشکسوت ورزش در این جشنواره تجلیل می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به ازدواج‌های ثبت شده در استان خاطر نشان کرد: تعداد ازدواج‌های ثبت شده در سال گذشته ر ا ۸ هزار و ۶۷۸ مورد است که از این تعداد ۷ هزار و ۷۱۳ مورد شهری و ۹۶۵ مورد روستایی است.

این مقام مسئول  میانگین سن ازدواج کشوری در بین آقایان ۲۷.۸ سال و در بین خانم‌ها ۲۶.۶ سال است و این عدد در بین آقایان استان زنجان ۲۷.۴ سال و خانم‌ها ۲۲.۶ سال است.

بازرگان به تسهیلات ارائه شده در حوزه ازدواج اشاره کرد و عنوان کرد: سال گذشته ۲۳ هزار و ۳۴۶ مورد ثبت نام بود که ۱۶ هزار و ۵۱۲ مورد ثبت سامانه شده و به ۱۴ هزار و ۴ متقاضی تسهیلات پرداخت شده و ۲ هزار و ۵۰۸ نفر در صف هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۴ هزار و ۸۷۶ نفر در صف انتظار دریافت وام ازدواج هستند، افزود: فقط ۲۳ درصد وام های ازدواج در سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا