با ما همراه باشید

اجتماعی

انتقال زندان زنجان به خارج از شهر

سرپرست اداره کل زندان‌های استان زنجان گفت: زندان زنجان به خارج از شهر منتقل می شود.

منتشر شده

در

انتقال زندان زنجان به خارج از شهر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام حسین بنیادی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:زنجان استانی است که جمعیت کیفری و جرائم در آن خیلی بالا نیست و دستگاه قضا تلاش کرده که ورودی زندان‌ها را کاهش دهد.

 وی با بیان اینکه نخستین فراوانی جرائم در استان موادمخدر و دومین آن سرقت است تصریح کرد: کمتر از ۵۰ نفر زندانی خانم در زندان‌های استان هستند که جرائم آن‌ها شامل قتل، سرقت، موادمخدر و محکومیت‌های مالی است.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان زنجان با اشاره به انتقال زندان به خارج از شهر خاطر نشان کرد: قانون این است که زندان باید خارج از شهر باشد، اما در مرکز استان باید یک بازداشتگاه عمومی و اردوگاه و کانون اصلاح و تربیت داشته باشیم.

بنیادی با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری درباره انتقال زندان انجام شده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم که این موضوع را پیگیری کنیم تا محقق شود که امیدواریم در چند سال آینده این مشکل حل شود.

وی با اشاره به اینکه ورودی پرونده‌ها به شوراهای صلح و سازش ۳۳۸ پرونده بوده است که از این تعداد ۱۷۴ مورد به صلح و سازش منجر و مختومه شده و ۱۶۴ فقره نیز تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است، اضافه کرد: صلح و سازش در درون زندان‌ها از اولویت سازمان‌ زندان‌هاست و تسریع فرآیندها، حفظ کرامت انسانی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از مزایای آن به‌ شمار می‌رود.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان زنجان اقدامات روان‌شناختی و روان‌درمانی را از رویکردهای اداره‌کل امور زندان‌ها برشمرد و افزود: در این اداره مرکز خدمات اجتماعی فعالیت می‌کند که هدف آن تکمیل چرخه اصلاح و حرفه‌آموزی است. در سه ماهه نخست امسال ۷۴۵ نفر در ۲۶ رشته آموزشی ثبت‌نام کردند و از مهم‌ترین این رشته‌ها می‌توان به کشاورزی، دامپروری، پرورش گل، پرورش ماهی، سیم‌کشی ساختمان، عیب‌یابی خودرو، کفاشی، نانوایی سنتی و قلم‌زنی روی مس اشاره کرد و این مرکز وام خوداشتغالی به آموزش‌دیدگان اعطا می‌کند و زندانیان می‌توانند برای خود درآمد داشته باشند.

این مسئول ادامه داد: از طریق انجمن حمایت از زندانیان، ماهیانه کمک‌ها و بسته‌های حمایتی به خانواده زندانیان تعلق می‌گیرد. همچنین ۷۲۷ خانواده زیر پوشش مرکز اجتماعی قرار داشته و موضوع توانمندسازی خانواده‌ زندانیان نیز در دستور کار است که در همین راستا هر هفته به دو تا سه خانواده سرکشی می‌کنیم.

بنیادی به راه‌اندازی دادرسی الکترونیکی اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد اعزام مراجع قضایی زندان‌های استان از طریق دادرسی الکترونیکی انجام شده و ۱۳۱ نفر هم‌اکنون از طریق پابند الکترونیکی تحت نظارت هستند که جرائم معین امکان استفاده از پابند دارند و محدوده تردد آن‌ها مشخص است و زنجان در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.

این مقام مسئول به کاهش ۱۴ درصدی ورودی زندانیان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر تعداد زندانیان مهریه در زنجان به صفر رسیده است.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان زنجان درباره اشتغال زندانیان نیز گفت: تاکنون اشتغال زندانیان به ۷۲ درصد رسیده است و طی سال گذشته ۱۸ نفر از قصاص رهایی یافته و امسال نیز دو نفر رهایی پیدا کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها