اجتماعی

امر به معروف و نهی از منکر به روش نادرست موجب ایجاد تنفر عمومی و آسیب دیدن اصل آن می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در رابطه با اهمیت شیوه اجرا و روش مناسب اجرای امر به معروف و نهی از منکر گفت:با داشتن قانون مناسب، کامل و جامع هم، ما نیازمند داشتن شیوه درست در اجرای آن هستیم که متاسفانه بعضاً شاهد اجرای این فریضه به روش نادرست بوده که نتیجه آن ایجاد تنفر عمومی و آسیب دیدن اصل امر به معروف و نهی از منکر می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام والمسلمین سعید احمدی در نشست شورای امر به معروف ونهی از منکر اظهار داشت : اساس کار نهاد تبلیغات اسلامی امر به معروف و نهی از منکر بوده و همه برنامه ها و اقدامات این نهاد بر این دو فریضه استوار است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود : مساله امر به معروف و نهی از منکر عرصه فعالیتهای فرهنگی و ایجابی بوده که می بایست از سوی آحاد مردم و مسئولین به صورت متقابل صورت پذیرد.  امر به معروف و نهی از منکر یکی از فعالیت‌های فرهنگی موثر و عامل اصلی در عرصه کاهش مفاسد و آسیب ها اجتماعی و ارتقای سطح کارآمدی مدیران می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی گفت: در رابطه با فعالیت های فرهنگی و ایجابی در ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، ابزار هنر و رسانه، تولیدات مناسب البسه و پوشاک، گفت و گو و کرسی های آزاد اندیشی در سیمای جمهوری اسلامی، از مهمترین عناصر تاثیرگذار در جامعه در موضوع گسترش امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

وی در رابطه با اهمیت شیوه اجرا و روش مناسب اجرای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: حتی با داشتن قانون مناسب، کامل و جامع هم، ما نیازمند داشتن شیوه درست در اجرای آن هستیم که متاسفانه بعضاً شاهد اجرای این فریضه به روش نادرست بوده که نتیجه آن ایجاد تنفر عمومی و آسیب دیدن اصل امر به معروف و نهی از منکر می شود.

حجت الاسلام  احمدی تصریح کرد : شناخت مصادیق معروف و منکر و پرهیز از برخوردهای نامناسب و سلیقه ای در توسعه و ترویج فرهنگ احیای امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

ترویج امر به معروف و نهی از منکر اساس نظام اسلامی است

در ادامه نشست حجت الاسلام سجاد ناصر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان  نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از عظیم ترین و پر برکت ترین فرایض، فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ترویج امر به معروف و نهی از منکر اساس و پایه نظام اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان وظیفه کارگزاران نظام در زمینه احیای امر به معروف را بسیار مهم دانست و افزود:‌ وظیفه مسئولان در خصوص احیاء‌ و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیار ضروری و حساس است و یکی از وظایف شرعی مسلمانان است.

وی بیان کرد:‌ هم اندیشی و تعامل مسئولان در همه زمینه ها به ویژه مقابله با تهاجم فرهنگی با ابزارهای گوناگون به ویژه فریضه واجبه امر به معروف و نهی از منکر را بسیار مهم است.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان زنجان یادآور شد:  ترویج ارزش های دینی و انقلابی و ارتقاء‌ آگاهی های دینی و معنوی را از جمله اقداماتی است که به‌ ویژه می تواند مورد توجه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و سازمان های دولتی قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا