اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به 980 حادثه دیده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در 6 ماهه نخست سالجاری نجاتگران جمعیت هلال احمر این استان به 980 نفر حادثه دیده متاثر از سوانح جاده‌ای، کوهستان، شهری و دیگر موارد امداد رسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در مدت بیان شده 409 حادثه در استان زنجان اتفاق افتاده که از این تعداد بیشترین مورد سانحه جاده ای با 335 مورد ثبت شده است.

وی تاکید کرد: در 409 حادثه اتفاق افتاده، 2 هزار و 658 نفر آسیب دیده، 880 نفر مصدوم و 59 نفر نیز در صحنه حادثه و یا حین انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 46 نفر از مصدومان توسط عوامل امدادی هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و 43 نفر به صورت سرپایی درمان و 47 نفر نیز اسکان داده شده است.

موسوی اظهارداشت: در این امدادرسانی ها 759 تیم عملیاتی با 2 هزار و 56 نفر نجاتگر خدمات امدادی را شبانه روزی برای هموطنان متاثر از حوادث ارائه داده اند.

وی یادآوری کرد: برای ارائه خدمات به حادثه دیدگان در 409 حادثه استان زنجان 328 دستگاه خودروی نجات، 370 دستگاه آمبولانس و 29 خودروی کمک دار بکارگیری شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پایگاه های امداد و نجات جاده ای هلال احمر در مسیرهای ارتباطی این استان برای ارائه خدمات امدادی شبانه روزی فعالیت دارند.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا