اجتماعی

افزایش 8 درصدی آمار تلفات جاده‌ای در زنجان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به افزایش 8درصدی آمار تلفات در جاده های استان، گفت: 130 کیلومتر از بزرگراههای استان روشنایی فعال دارد، روشنایی استاندارد در جاده ها در حد 5درصدی است و محورهای استان با توجه به اعتبارات در این خصوص اقدام به ایجاد و نصب تجهیزات روشنایی دارد و نصب روشنایی در نقاط مه گیر الزامی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جعفر قزوینیان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته حمل و نقل با بیان اینکه نگهداری راه های استان زنجان از وظایف اصلی این اداره است؛اظهار داشت: 75 هزار کیلومتر راه در استان لکه گیری شده است و 511 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های راهداری پیش بینی شده که 250 میلیارد تخصیص یافته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان به آغاز اورهال کردن تجهیرات راهداری از آبان‌ماه اشاره کرد و افزود: اجرای عملی طرح زمستانی از اول آذرماه آغاز شده است.

قزوینیان به کوهستانی بودن محور تهم_ چورزق اشاره کرد و گفت: با توجه به فرعی بودن این محور اورهال کردن آن توجیه اقتصادی و ترافیکی را ندارد، چرا که الگوی راه احداث شده با توجه به نیازسنجی انجام شده، صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بسته شدن جاده‌ها به هنگام وقوع شرایط ویژه جوی از وظایف پلیس است، عنوان کرد: در این مورد با هماهنگی‌های انجام شده مسوولیت قانونی وقوع حوادث برای اتوبوس‌ها بر عهده شرکت‌ها خواهد بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه مسیر قره پشتلو از جمله محورهای پرترافیک زنجان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: شکل هندسی این مسیر قوس های قائمی دارد که منطبق بر استاندارد نیست و در سفر رییس جمهوری نیز مصوب شد تا اقداماتی برای اصلاح آن انجام شود.

قزوینیان با بیان اینکه احداث راه جدید بر عهده راه وشهرسازی است، اضافه کرد: این اداره کل احداث راه اصلی در این مسیر را در دستور کار خود قرار داده است که به دلیل نبود ردیف بودجه ملی، کار متوقف شده بود.

وی با اشاره به اینکه پیگیری می شود تا مجوز ماده 23 از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ شود، اظهار داشت: در صورت تحقق این امر مهم، همه ساله بودجه ای از محل ردیف ملی اختصاص یافته و این راه فرعی، به راه اصلی تبدیل می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه برای این طرح اعتبار مصوب شده بسیار ناچیز است، ادامه داد: در این خصوص قراردادی منعقد شده و تعریض آب‌روهای موجود در آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به‌ بازگشایی و روسازی 48کیلومتر راه روستایی، عنوان کرد: بیش از 25کیلومتر راه روستایی نیز آسفالت‌ریزی شده است.

قزوینیان با اشاره به ثبت بیش بیش 12میلیون تردد در استان، خاطر نشان کرد: میزان تردد خودروها در خروجی‌های استان نیز بیش از 11میلیون و 402هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

خبرنگار:نرگس رسولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا