با ما همراه باشید

اجتماعی

افزایش ۹۳ درصدی ثبت‌نام در انتخابات شورای‌های اسلامی شهرها در استان زنجان

استاندار زنجان گفت: ثبت‌نام در انتخابات شورای‌های اسلامی شهرهای استان زنجان ۹۳ درصد افزایش یافت.

منتشر شده

در

افزایش ۹۳ درصدی ثبت‌نام در انتخابات شورای‌های اسلامی شهرها در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای اداری، با بیان اینکه علیرغم همه توطئه‌ها و برنامه‌ریزی دشمنان، همه اهداف آنان خنثی شده است، افزود: سال گذشته هم برای مردم دنیا و هم ایران سال دشوار و پرچالشی بود و وجود تحریم‌های ظالمانه نیز این دشواری‌ها را برای مردم کشور مضاعف کرد، لذا تنها راه چاره مقابله با دشمنان، استفاده از ظرفیت‌هاست و باید سیاست‌ها با همدلی، هم‌زبانی و وحدت هوشمندانه اجرایی شود.

وی عنوان کرد: طی سال گذشته طرح‌های خوبی در استان زنجان اجرا شد که ۹۰۰۰ میلیارد تومان تولید در استان زنجان را در پی داشت؛ با حل مشکلات واحدهای تولیدی، بیمه اجباری افزایش و بیمه بیکاری کاهش یافته و واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و صادرات نیز ۲۴ درصد افزایش یافت.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: اکنون کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، پیشگام‌ترین کارگروه در استان به شمار می آید که از کارگروه‌های موفق کشوری بوده و اقدامات عملی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

مقام عالی اجرایی استان بر ضرورت تحقق شعار سال با عنوان “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” تاکید کرد و به ارائه راهبردهای مهم در راستای تحقق این شعار پرداخت و افزود: باید قوانین مرتبط با تولید را احصا و مانع‌ها شناسایی و فرآیندها تسهیل شود و مباحث حوزه صادرات، واردات، مسائل مالیاتی، گمرکی، محیط زیستی و منابع‌طبیعی مورد توجه قرار گیرد. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب نباید رویه سال‌های گذشته را دنبال کنیم، بلکه باید با رویکردهای جدید برای اهداف تعیین شده برنامه‌ریزی شود.

این مسئول با اشاره به اینکه کارگروه تسهیل باید در پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی برنامه منسجم و هدفمند داشته باشد، تصریح کرد: باید پشتیبانی‌ها به نحوی باشد که رغبت سرمایه‌گذار برای حضور و سرمایه‌گذاری در استان افزایش یابد. همچنین مانع‌های بخشی و اولویت‌دار باید از طرف همه دستگاه‌های مرتبط برطرف شود و همه در عمل، همکاری داشته و یکدیگر را تکمیل کنند.

حقیقی به برگزاری جلسات منظم، موثر و هدفمند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد و گفت: هر دستور جلسه باید یک مانع را برطرف کند و برای آن طرح تدوین شود. همچنین همه پرونده‌های اجرایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی و تعیین تکلیف و هر مانعی که به کارگروه می‌آید، برطرف شود.

وی تاکید کرد: کارگروه موظف است تمهیداتی بیندیشد که مصوبات به طور کامل اجرایی شود و یک گروه ناظر بر اجرای زمان طرح‌ها و مصوبات باشد. نباید هیچ بانکی مانع‌تراشی کند، از بین رفتن انگیزه سرمایه‌گذار قابل پذیرش نیست. قوه قضاییه تاکنون مداخلات خوبی در رفع موانع تولید داشته و این کارگروه نیز باید زمینه تعامل مطلوب را فراهم کند.

استاندار زنجان با تاکید بر پایش مستمر مصوبات و عملیاتی شدن آن، عنوان کرد: ستاد مرکزی سامانه‌ای را طراحی کرده که مصوبات عملیاتی و پایش شود. باید رویه‌های مزاحم در قوانین شناسایی و از سرمایه‌گذار و تولیدکننده حمایت شود.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ هم اشاره کرد و افزود: ثبت‌نام شوراهای اسلامی شهر در استان زنجان نسبت به دوره قبل ۹۳ درصد افزایش یافته است. از همه مردم، نخبگان و آحاد مختلف انتظار داریم در انتخابات تماشاچی نباشند؛ چراکه انتخابات متعلق به همه است. ارتقای منافع ملی، امنیت ملی و مقوم‌های وحدت با حضور باشکوه و حداکثری مردم محقق می‌شود.

حقیقی با اشاره به وضعیت کشور و استان درخصوص ویروس کرونا، تصریح کرد: در هفته دوم فروردین‌ماه نسبت به هفته نخست با افزایش معنادار مبتلایان به کرونا و شمار بستری‌ها مواجه شدیم و این در حالی است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کاهش یافته و امروز ارتفاع پیک چهارم از پیک سوم خیلی بالاتر است. متاسفانه افراد دارای تست PCR مثبت نیز نه تنها قرنطینه را رعایت نکرده، بلکه به سفر هم رفته‌اند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها