با ما همراه باشید

اقتصاد

افتتاح ۴۵۰ پروژه با اعتبار یک‌هزارو ۷۴۸ میلیارد تومان در زنجان

استاندار زنجان گفت: تعداد پروژه‌های هفته دولت سال گذشته ۹۹۴ مورد بود که این تعداد به لحاظ کمی در سال جاری با کاهش ۵۲ درصدی ۴۵۰ پروژه است، اما میزان اعتبار پروژه‌ها در مقایسه با سال گذشته که یک‌هزار و ۳۴۸ میلیارد تومان بود با افزایش ۳۰ درصدی به یک‌هزارو ۷۴۸ میلیارد تومان رسیده است.

منتشر شده

در

افتتاح ۴۵۰ پروژه با اعتبار یک‌هزارو ۷۴۸ میلیارد تومان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی به مناسبت آغاز هفته دولت و دیدار مدیران دستگاههای اجرایی استان با امام جمعه زنجان، با اشاره به پروژهای هفته دولت امسال فرصت شغلی پروژه های افتتاح شده در هفته دولت پارسال را یک‌هزارو ۲۴۰ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد امسال به عدد یک‌هزار و ۵۸۱ نفر رسیده است که ۲۸ درصد افزایش نشان می دهد.

حقیقی با بیان اینکه ۷۱.۳ درصد پروژه های افتتاحی هفته دولت امسال زنجان را سرمایه گذاری بخش خصوصی تشکیل می دهد، اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد که زمینه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان نسبت به گذشته بهتر فراهم شده است که گواه این مهم در ارتباط با شاخص بهبود فضای کسب و کار، کسب رتبه سوم کشوری و رتبه ۲ در نرخ مشارکت اقتصادی استان بوده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از مجموع پروژه های هفته دولت سال جاری ۹۸ درصد آن افتتاحیه و فقط ۲ درصد کلنگ زنی است، تصریح کرد: این مهم در حوزه های متفاوت صنعتی، انرژی، آب، آموزش، ورزشی و فرهنگی را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اتفاقات خوب حوزه صنعت استان نیز گفت: بر این اساس رتبه این حوزه استان طی سال گذشته ۱۸ بود که اکنون به ۱۳ ارتقا یافته و این در حالی است که جابجا کردن این رتبه کار بسیار مشکلی بوده و با ایجاد زمینه های لازم این مهم حاصل شده است.

حقیقی افزود: استان همانند سال گذشته ۱۴ پروژه مختص واحدهای تولیدی را به مبلغ هشت هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح می‌کند که یکی از این پروژه ها با مبلغ حدود یک‌هزار میلیارد تومان افتتاح شد که ۵۰ درصد دیگر آن تا پایان مهر و مابقی تا انتهای سال افتتاح می شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات مهم استان کیفی سازی پروژه های مختلف بوده است، ادامه داد: تعداد پروژه های سال ۹۸، ۲ هزارو ۲۲۰ مورد بود که این تعداد در سال ۹۹ به یکهزار و ۷۸۵ پروژه رسید که ۲۰ درصد کاهش داشت.

وی با بیان اینکه شمار پروژه های عمرانی امسال نیز به ۷۰۲ پروژه تقلیل یافته است، اضافه کرد: میزان اعتبار پروژه ها به صورت معناداری افزایش یافته است، بطوریکه منابع در نظر گرفته شده پروژه های عمرانی سال ۹۸، یک‌هزارو ۶۵۶ میلیارد تومان بود، که این رقم سال گذشته به ۱۱ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان رسید، یعنی ۵۸۲ درصد افزایش داشته است.

حقیقی با اشاره به اینکه میزان اعتبار پروژه های عمرانی امسال با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲ هزار و ۷۸۵ میلیارد تومان رسیده است، گفت: تعداد فرصت شغلی پروژه های افتتاح شده در سال ۹۸، سه هزارو ۸۹ نفر و این رقم در سال گذشته پنج هزارو ۳۶۱ نفر بود که طبق پیش بینی ها این تعداد در سال جاری به هشت هزارو ۲۱۰ نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه استان خاطرنشان کرد: این مهم از سال ۹۹ در حوزه های مختلف مدیریتی استان استفاده شده که بالاترین هماهنگی و انسجام مدیریتی به ویژه در بین اعضای تامین ایجاد شده که اکنون این مهم نمود بیشتری یافته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

منتشر شده

در

توسط

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،از همشهریان زنجانی که واکسن آسترازنکای نوبت دوم خود را هنوز دریافت نکرده‌اند دعوت می‌گردد که از امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به یکی از ۳ پایگاه تجمیعی زیر مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.

این واکسن برای نوبت دوم موجود و تزریق می‌شود ولی برای نوبت اول و سوم موجود نیست و تزریق نمی‌شود.:

۱_پایگاه واکسن برق در خیابان اول شهرک
۲_ پایگاه واکسن پیام در بلوار ۲۲ بهمن
۳_پایگاه واکسن امام علی در سه‌راه امجدیه

درحال حاضر واکسن‌های موجود در پایگاه‌های تجمیعی واکسن به شرح ذیل است:

۱-آسترازنکا (تزریق فقط برای نوبت دوم )

۲-سینوفارم (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۳- برکت (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۴- پاستوکووک (تزریق نوبت‌های اول و دوم)

۵- پاستوکووک پلاس (تزریق نوبت سوم برای تکمیل دو نوبت واکسن تزریق شده از واکسن‌های پاستوکووک و اسپوتینیک و آسترازنکا)

۵-اسپایکوژن (تزریق نوبت‌های اول و دوم) و (تزریق نوبت سوم برای کلیه واکسن‌هایی که دو نوبت تزریق شده)

۶-اسپوتنیک (تزریق دوز ۱ ودوز۲ فقط در پایگاه‌های واکسن برق، پیام و پردیس علوم پزشکی موجود می‌باشد) و نوبت سوم اسپوتنیک ۱ برای تکمیل واکسن دونوبت اول دوم آسترازنکا).

ادامه مطلب

اقتصاد

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۵ دی ثبت نام کردند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ مهر‌ماه سال‌جاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان زنجان با احتساب مجردین بالای ۲۳ سال، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان زنجان بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۳۸ نفر در این شهرستان برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کردند.

وی همچنین از ثبت‌نام ۴ هزار نفر در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: مابقی ثبت‌نام‌ها هم مربوط به شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

کردلو با تاکید بر اینکه ثبت‌نام مجردین بالای ۲۳ سال به بالا هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز شده است، تاکید کرد: ثبت‌نام تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: طی یک یا دو ماه آینده پالایش تمام خواهد شد و برای تشکیل پرونده هم به متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می‌شود تا به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات برای برخی از پروژه‌ها در دست انعقاد قرار داد است و سقف تسهیلات برای مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای شهرستان ابهر و سایر شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

کردلو با اشاره به اینکه تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ درصد پی و فونداسیون، ۴۰ درصد پایان اسکلت و سقف ،۲۵ درصد پایان سفت‌کاری و ۲۵ درصد هم در مرحله پایان نازک‌کاری تسهیلات پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

منتشر شده

در

توسط

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به کالبد بافتهای باارزش روستایی، توجه به فرسودگی روزافزون آن است که امروزه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شوند و بدین سبب انجام اقدامات مناسب برای بهسازی و حفظ ذخایر کالبدی و ثروتهای فرهنگی روستاها به ویژه مناطقی که ازنظر زیست محیطی باارزش هستند، امری ضروری است، اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي به عنوان متولي توسعه کالبدي روستاهاي کشور با هدف حفاظت و احياي بافت کالبدي با ايده و راهکارهاي نوين و صيانت از اصالت فرهنگي، تاريخي و کالبدي-فضايي روستاها، شناسايي، مطالعه، طراحي و اجراي طرح بهسازي بافت باارزش گام های ویژه ای برداشته است.

وی، حفظ ارزشها و ساماندهی بافت های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و سبب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها شده است.

این مسئول به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7روستا در سطح استان اشاره کرد و افزود: 3روستای درسجین(ابهر) ، قلعه(زنجان) و قوزلو (ماهنشان)مصوب گردیده و روستای خورجهان (ماهنشان) و لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می باشد و روستاهای انجلین و جزیمق نیز مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی 75% در حال تکمیل می باشد و همچنین بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان نیز تهیه شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، تصریح کرد: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

ادامه مطلب

برترین ها