اقتصاد

افتتاح نیروگاه مقدمات توسعه غرب زنجان را فراهم می‌کند

استاندار زنجان با بیان اینکه این نیروگاه در غرب زنجان است و این منطقه ازنظر توسعه نسبت به سایر بخش‌های زنجان عقب‌تر است، گفت: برای جنوب استان برنامه‌هایی را داریم و خوشبختانه امسال هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از جنوب استان زنجان گندم خریداری کردیم و این امر بر ضریب جینی استان تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در مراسم افتتاح نیروگاه آرین زنجان اظهار داشت: این پروژه جهادی به نتیجه رسید و قبل از پیک انرژی وارد مدار شد و پیگیری وزیر نیرو موجب شد که این سریع انجام شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ما به لحاظ شاخص توسعه یافتگی در این منطقه عقب هستیم یعنی وقتی از تهران می‌آییم در مرز شرقی به لحاظ زیر ساخت توسعه به خاطر حاصلخیزی خاک و مسائل دیگر وضعیت خوبی داریم، گفت: در شمال استان نیز اوضاع کشاورزی خوب است اما در غرب زنجان نیازمند توجه بیشتر هستیم چون ۱۲.۵ درصد مساحت استان را شامل می‌شود ولی فقط ۳ درصد جمعیت در آن ساکن هستند.

وی گفت: شهرک صنعتی شهید شهریاری به میزان ۷۰۰ هکتار با اشتغالزایی 2 هزار و ۷۰۰ نفر در اینجا وجود دارد و امسال ۱۵ تا ۲۰ میلیون متر مکعب پساب به صنعت خواهیم داد، اما مهمترین مشکل ما در اینجا آب است.

افشارچی گفت: با مساعدت وزیر نیرو اتفاق میمونی در زنجان رخ داده و همه موارد مورد نیاز در حوزه آب در یک پک گنجانده خواهد شد تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه امروز در یک جنگ تمدنی قرار داریم و هر قدر در این حوزه تلاش کنیم، خوب خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا