اجتماعی

افتتاح سومین مرکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی بیماران مزمن روان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از افتتاح سومین مرکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی بیماران مزمن روان (شفا) در هفته بهزیستی وبا ظرفیت اسمی ۸۰ نفر در ۵ کیلومتری جاده بیجار خبر داد و گفت: بیماران روانی مزمن با تشخیص کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت و در محدوده ی سنی ۱۵ تا ۶۰ سال مجاز به پذیرش در این مرکز هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلمان حسینی در حاشیه افتتاح ا مرکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی بیماران مزمن روان اظهار داشت: خدمات مراقبتی توانبخشی، ویزیت پزشک و روانپزشک، خدمات کاردرمانی، خدمات پرستاری، خدمات روانشناسی، خدمات مددکاری، خدمات حرفه آموزی به بیماران ارائه می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۱۵۵ بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی هستند و ۳ مرکز شبانه روزی نگهداری بیماران روانی مزمن در استان فعالیت می کنند و ۳۱۰ نفر شامل ۱۱۸ زن و ۱۹۲ مرد از خدمات شبانه روزی این مراکز بهره مند هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان اضافه کرد: بیماران روانی مزمن دارای بیماری عفونی و مسری، پس از طی دوره ی سرایت بخشی با تاییدیه پزشک شرایط پذیرش را خواهند داشت و دستیابی بیماران به سطح عملکرد روانی اجتماعی نسبتا مطلوب، استقلال و خودکفایی نسبی و یا آمادگی برای ورود به جامعه و عدم تمایل فرد و یا خانواده به دریافت خدمات از مرکز را از شرایط ترخیص این بیماران عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا