با ما همراه باشید

اجتماعی

افتتاح سه خانه هلال در زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در ششمین روز از هفته دولت سه خانه هلال در سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی معدن و شرکت شهرک های صنعتی این استان توسط هلال احمر افتتاح شد.

منتشر شده

در

افتتاح سه خانه هلال در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در حاشیه آیین افتتاح خانه های هلال افزود: باید خانه های هلال تخصصی را راه اندازی و آموزش های تخصصی را ارائه دهیم چرا که با توجه به تعدد و افزایش معادن در سطح استان زنجان باید این مهم محقق شود تا این آموزش ها در حوزه معادن را نیز ارائه دهیم.

وی یادآوری کرد: هلال احمر آمادگی دارد برای کارکنان در 320 معدن استان و خانواده های آنان آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات را ارائه دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: راه اندازی خانه هلال در دستگاه های اجرایی بهانه ای برای نهادینه کردن فرهنگ خود امدادی، ایمنی و دیگر امدادی است.

موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هلال احمر بر اساس قانون وظیفه و مسئولیت آموزش همگانی را برعهده دارد توسعه خانه های هلال مصوبه هیات دولت بود که خوشبختانه از 2 سال گذشته این مجموعه با نیرو و تمرکز بیشتری وارد این مقوله شده است.

وی با بیان اینکه سومین خانه هلال زنجان همزمان با هفته دولت در شرکت شهرک های صنعتی راه اندازی می شود، ادامه داد: هدف از این اقدام افزایش تاب آوری مردم در سطح جامعه نسبت به حوادث و بلایاست.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان شهرک های صنعتی و بخش صنعت را یکی از حوزه های آسیب پذیر به لحاظ حوادث بیان کرد و گفت: علاوه بر این بخش حوزه معادن نیز با آسیب های خاصی مواجه است باید خانه های هلال را به سمت آموزش های تخصصی که مد نظر این حوزه هاست را پس از ارائه آموزش های عمومی سوق داده و تیم های آموزش را مستقر کنیم.

موسوی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی آموزش ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.
وی یادآوری کرد: باید در تلاش باشیم تا در سطح کشور با کیفیت ترین و مطلوب ترین آموزش ها در سطح استان زنجان ارایه شود.

زمان زیادی بود به دنبال دریافت آموزش های هلال احمر بودیم

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان نیز در ادامه این آیین افزود: مدت زمان زیادی بود که به دنبال دریافت آموزش های مورد نیاز کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بودیم.

محسن عباسی ادامه داد: قول می دهیم تا در شهرک های صنعتی یک پایگاه هلال احمر را راه اندازی کنیم تا آبرو و حیثیت شهرک صنعتی حفظ شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه ها مشکل داشتیم، اظهارداشت: تعدادی از این شهرک ها با توجه به سابقه احداث به سمت قدیمی شدن می روند که امسال توانستیم شهرک اشراق را بازسازی و امسال آتش نشانی را مستقر کنیم که در کنار این مهم راه اندازی خانه هلال نیز بسیار حائز اهمیت و مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در ادامه گفت: امید داریم راه اندازی خانه هلال در این سازمان مایه خیر و برکت باشد.

ناصر فغفوری اظهارداشت: بهره مندی از آموزش های هلال احمر موجب افزایش تاب آوری و توانمندی پرسنل این مجموعه در حوادث و بلایا خواهد شد.

دریافت آموزش های هلال احمر برای نیروهای فعال در حوزه معادن از دغدغه های سازمان مهندسی معدن بود

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان نیز در ادامه افزود: سه رشته تخصصی معدن، اکتشاف و متالوژی و سایر رشته های مرتبط با معدن با یکهزار و 235 عضو فعالیت داریم که از این تعداد 400 عضو از اعضای اصلی سازمان هستند.

امیراعلم طاهری یادآوری کرد: نظارت بر فعالیت ها و صنایع معدنی عمده ترین فعالیت سازمان نظام مهندسی استان به شمار می رود و با همکاری صمت توانسته ایم به اهداف خود برسیم و در تلاش برای رفع مشکلات فعالان معادن داریم.

وی با بیان اینکه 320معدن فعال در استان داریم، افزود: از حدود 10 سال گذشته مسائل مرتبط با ایمنی، بهداشت و محیط زیست را با فعالان فنی حوزه معادن آغاز کرده ایم.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: به طور معمول واحد های معدنی به لحاظ ایمنی حادثه خیز هستند و حوادثی از قبیل سیل و زلزله که اتفاق می افتد معادن درگیر این موضوع ها می شوند.

طاهری ادامه داد: با توجه به کمبود نیروها مسئولان فنی معادن را در بخش بهداشت و ایمنی مسئول کرده ایم و در حال فعالیت در حوزه ایمنی نیز هستند که مستلزم بهره مندی از آموزش های مورد نیاز نیز بودند.

وی اظهارداشت: دریافت آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای نیروهای فعال در حوزه معادن از دغدغه های ما بود که در حال حاضر با افتتاح خانه هلال در سازمان نظام مهندسی و ارائه این آموزش ها برای اعضایی که هرکدام در یک معدن مشغول به کار هستند این دغدغه را رفع می کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: می توانیم این آموزش ها را گسترش دهیم و هلال احمر را در رسیدن به اهداف می توانیم از طریق سازمان مهندسی کمک کنیم.

طاهری اظهار داشت: بهره مندی از آموزش نیروهای فنی معادن دغدغه ماست تا بتوانند کمک های لولیه فردی را فرابگیرند تا مشکلات ناشی از حوادث را کاهش دهیم.

گفتنی است، در آیین افتتاح خانه های هلال در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، سازمان نظام مهندسی معدن استان و شرکت شهرک های صنعتی حکم مسئول خانه هلال هر کدام از این دستگاه ها اهدا و لباس مخصوص داوطلبان هلال احمر نیز تقدیم این مسئول شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف طی ۲ روز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار و نفرات برگزیده آن معرفی شدند.

منتشر شده

در

توسط

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در مرحله استانی مسابقات قرآنی در استان زنجان در مجموع ۱۲۰ نفر برگزیده مرحله شهرستانی بالای ۱۸ سال حضور داشتند که ۵۷ نفر از آنان برادر و ۶۳ نفر خواهر بودند.

مرحله شهرستانی مسابقات اوقاف زنجان در ماه های تیر و مرداد سال جاری در شهرستانهای مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

مقام نخست  را در بخش بانوان و رشته حفظ کل رقیه مرادلو کسب نمود، زینب غنی‌لو به رتبه دوم دست یافت و ثریا آقامحمدی سوم شد.

در رشته حفظ ۵ جزء شهلا نصیری، مریم عزتی‌فرد و آرزو قاضی‌لو به ترتیب نفرات اول و سوم شناخته شدند و هیئت داوران خدیجه شهبازی، معصومه زلفخانی و مینا عظیمی را به عنوان نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۲۰ جزء معرفی کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز نرگس سپهری موفق به کسب مقام اول شد و لیلی عبدی جایگاه دوم را تصاحب کرد و معصومه پیرمحمدی عنوان سوم را به دست آورد.

در رشته قرائت تحقیق معصومه کاج، معصومه دانایی و فاطمه رحیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. در رشته قرائت ترتیل نیز مریم فضلی، رقیه حسنلو و نسیبه علیمحمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش آقایان علی غلام‌آزاد، محمدامین نجفی و مصطفی محمدی توانستند در رشته حفظ کل عناوین اول تا سوم را از آن خود کنند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء حمید جهانشاهلو اول و داود حسین‌پناه دوم شدند و فردی در این بخش حائز مقام سوم نشد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، داوران مهدی نوری، علیرضا زینعلی و مسعود محمودآبادی را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیدند.

در رشته حفظ ۵ جزء نیز همزه‌علی فرهادی رتبه اول را کسب کرد و محمد میزائی‌خانی به مقام دومی دست یافت اما رتبه سوم از آن کسی نشد.

در رشته قرائت تحقیق مهدی کرمی جایگاه نخست را به دست آورد، علیرضا عتیق‌زاده دوم شد و یوسف قنبری مقام سوم را کسب کرد. در رشته قرائت ترتیل علی قنبری رتبه اول را از آن خود کرد و رتبه‌های دوم و سوم به سعید دویران و سید مهدی موسوی رسید. در رشته اذان نیز حسین قبادی، یحیی داداشی و سجاد ملکی به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است بیشترین تعداد شرکت کننده در رشته های دعاخوانی و تحقیق و ترتیل و در رتبه های بعد در رشته های حفظ قرآن کریم بود. 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برخی از آثار تولیدی این کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره را معرفی و تشریح کرد.

منتشر شده

در

توسط

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا نوری اظهار کرد: مسئولیت کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گذاشته شده و کانون نیز در این راستا با برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها اقدام به تولیدات مختلف کرده است.

وی با اشاره به چاپ و نشر 9 عنوان کتاب که مجموعه آثار و تالیفات اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون استان برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است، خاطرنشان کرد: این کتاب‌ها با همکاری نویسندگانی از اعضای انجمن ادبی سپیدار شامل خانم‌ها مریم بیات‌تبار، فاطمه قشمی و معصومه اکبری در بخش داستان و لیلا عبدی و فاطمه سلیمانی در بخش شعر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: عناوین این کتاب‌ها نیز شامل پاورچین، اتاق آخر، نذری، یک راز سخت، عکس 2 نفره، محله آشتی‌کنان، به وقت خوشه‌های سمی، درخت پرتغال و این سایه عزیز است.

نوری، مستند بلندپرچین را از دیگر تولیدات کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بیان کرد و گفت: بلندپرچین، روستای شهیدپرور شهرستان ماهنشان است که بیشترین شهید را در بین روستاهای استان، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار کرد: علیرضا نوری به عنوان کارگردان و تصویربردار و داریوش نوروزی‌زاده نیز تدوین و صداگذار این مستند هستند.

نوری با اشاره به نماهنگ دفاع مقدس با عنوان «مروارید» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون خاطرنشان کرد: این نماهنگ به یاد شهدای غواص دریادل به عنوان مرغابیان سرخ امام زمان(عج) تولید شده است.
وی افزود: علیرضا نوری به عنوان کارگردان، تصویربردار و خواننده، عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز و محمدرضا چراغعلی نیز به عنوان آهنگساز و داریوش نوروزی‌زاده نیز به عنوان تدوینگر در این اثر، ایفای نقش کرده‌اند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: تراک موسیقی «شهر عشق» نیز از دیگر تولیدات کانون برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است که عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز، امیرقدیانی به عنوان آهنگ و تنظیم و علیرضا نوری نیز به عنوان خواننده این اثر هستند.

نوری خاطرنشان کرد: مجری طرح و مدیر تولید هر 3 اثر مستند بلندپرچین، نماهنگ مروارید و تراک موسیقی شعر عشق به ترتیب سید شمس‌الدین موسوی و عبداله جعفری هستند.

وی با اشاره به تراک موسیقی «فردای روشن» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون اظهار کرد: ترانه این اثر بر عهده رضا نیکوکار، آهنگساز و تنظیم سعید پورعلی به همراه اجرای گروه سرود کرال آفرینش کانون بوده و مجری طرح نیز علیرضا نوری است.

این مسئول یادآور شد: مجموعه قصه‌های برگزیده با عنوان «ستاره‌های بی‌غروب» نیز از دیگر تولیدات کانون به مناسبت گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان در قالب فراخوان مسابقه قصه‌گویی مجازی زندگی شهدا و فرماندهان شهید استان زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از کشف و ضبط اشیاء تاریخی در شهرستان خدابنده خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسینعلی فضلی اظهار داشتت: در راستای حراست از میراث‌فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، با رصد اطلاعاتی و امنیتی مأموران آگاهی شهرستان خدابنده پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و قاچاق آثار و اشیاء باستانی توسط خودرویی در مسیر جاده همدان به قیدار با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، خودرو را شناسایی و در عملیاتی منسجم و ضربتی آن را متوقف و اشیای تاریخی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل 15 کیلوگرم سنگ یاقوت سبز و قرمز، یک پیه‌سوز سفالی مایل به سرخ، یک قطعه سکه به رنگ طلائی، یک قطعه سکه نقره‌ای‌رنگ و 43 قطعه دانه تسبیح در ماشی کشف شد؛ که به‌زودی کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی آنها را تعیین قدمت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه بلافاصله سرنشین خودرو دستگیر شد و پرونده خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی تحویل داده شد.

فضلی خاطرنشان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، برای متخلفان مجازات حبس و جریمه نقدی به همراه دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها