با ما همراه باشید

اجتماعی

افتتاح سه خانه هلال در زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در ششمین روز از هفته دولت سه خانه هلال در سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی معدن و شرکت شهرک های صنعتی این استان توسط هلال احمر افتتاح شد.

منتشر شده

در

افتتاح سه خانه هلال در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در حاشیه آیین افتتاح خانه های هلال افزود: باید خانه های هلال تخصصی را راه اندازی و آموزش های تخصصی را ارائه دهیم چرا که با توجه به تعدد و افزایش معادن در سطح استان زنجان باید این مهم محقق شود تا این آموزش ها در حوزه معادن را نیز ارائه دهیم.

وی یادآوری کرد: هلال احمر آمادگی دارد برای کارکنان در 320 معدن استان و خانواده های آنان آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات را ارائه دهیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: راه اندازی خانه هلال در دستگاه های اجرایی بهانه ای برای نهادینه کردن فرهنگ خود امدادی، ایمنی و دیگر امدادی است.

موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هلال احمر بر اساس قانون وظیفه و مسئولیت آموزش همگانی را برعهده دارد توسعه خانه های هلال مصوبه هیات دولت بود که خوشبختانه از 2 سال گذشته این مجموعه با نیرو و تمرکز بیشتری وارد این مقوله شده است.

وی با بیان اینکه سومین خانه هلال زنجان همزمان با هفته دولت در شرکت شهرک های صنعتی راه اندازی می شود، ادامه داد: هدف از این اقدام افزایش تاب آوری مردم در سطح جامعه نسبت به حوادث و بلایاست.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان شهرک های صنعتی و بخش صنعت را یکی از حوزه های آسیب پذیر به لحاظ حوادث بیان کرد و گفت: علاوه بر این بخش حوزه معادن نیز با آسیب های خاصی مواجه است باید خانه های هلال را به سمت آموزش های تخصصی که مد نظر این حوزه هاست را پس از ارائه آموزش های عمومی سوق داده و تیم های آموزش را مستقر کنیم.

موسوی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی آموزش ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.
وی یادآوری کرد: باید در تلاش باشیم تا در سطح کشور با کیفیت ترین و مطلوب ترین آموزش ها در سطح استان زنجان ارایه شود.

زمان زیادی بود به دنبال دریافت آموزش های هلال احمر بودیم

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان نیز در ادامه این آیین افزود: مدت زمان زیادی بود که به دنبال دریافت آموزش های مورد نیاز کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بودیم.

محسن عباسی ادامه داد: قول می دهیم تا در شهرک های صنعتی یک پایگاه هلال احمر را راه اندازی کنیم تا آبرو و حیثیت شهرک صنعتی حفظ شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه ها مشکل داشتیم، اظهارداشت: تعدادی از این شهرک ها با توجه به سابقه احداث به سمت قدیمی شدن می روند که امسال توانستیم شهرک اشراق را بازسازی و امسال آتش نشانی را مستقر کنیم که در کنار این مهم راه اندازی خانه هلال نیز بسیار حائز اهمیت و مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در ادامه گفت: امید داریم راه اندازی خانه هلال در این سازمان مایه خیر و برکت باشد.

ناصر فغفوری اظهارداشت: بهره مندی از آموزش های هلال احمر موجب افزایش تاب آوری و توانمندی پرسنل این مجموعه در حوادث و بلایا خواهد شد.

دریافت آموزش های هلال احمر برای نیروهای فعال در حوزه معادن از دغدغه های سازمان مهندسی معدن بود

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان نیز در ادامه افزود: سه رشته تخصصی معدن، اکتشاف و متالوژی و سایر رشته های مرتبط با معدن با یکهزار و 235 عضو فعالیت داریم که از این تعداد 400 عضو از اعضای اصلی سازمان هستند.

امیراعلم طاهری یادآوری کرد: نظارت بر فعالیت ها و صنایع معدنی عمده ترین فعالیت سازمان نظام مهندسی استان به شمار می رود و با همکاری صمت توانسته ایم به اهداف خود برسیم و در تلاش برای رفع مشکلات فعالان معادن داریم.

وی با بیان اینکه 320معدن فعال در استان داریم، افزود: از حدود 10 سال گذشته مسائل مرتبط با ایمنی، بهداشت و محیط زیست را با فعالان فنی حوزه معادن آغاز کرده ایم.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: به طور معمول واحد های معدنی به لحاظ ایمنی حادثه خیز هستند و حوادثی از قبیل سیل و زلزله که اتفاق می افتد معادن درگیر این موضوع ها می شوند.

طاهری ادامه داد: با توجه به کمبود نیروها مسئولان فنی معادن را در بخش بهداشت و ایمنی مسئول کرده ایم و در حال فعالیت در حوزه ایمنی نیز هستند که مستلزم بهره مندی از آموزش های مورد نیاز نیز بودند.

وی اظهارداشت: دریافت آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای نیروهای فعال در حوزه معادن از دغدغه های ما بود که در حال حاضر با افتتاح خانه هلال در سازمان نظام مهندسی و ارائه این آموزش ها برای اعضایی که هرکدام در یک معدن مشغول به کار هستند این دغدغه را رفع می کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: می توانیم این آموزش ها را گسترش دهیم و هلال احمر را در رسیدن به اهداف می توانیم از طریق سازمان مهندسی کمک کنیم.

طاهری اظهار داشت: بهره مندی از آموزش نیروهای فنی معادن دغدغه ماست تا بتوانند کمک های لولیه فردی را فرابگیرند تا مشکلات ناشی از حوادث را کاهش دهیم.

گفتنی است، در آیین افتتاح خانه های هلال در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، سازمان نظام مهندسی معدن استان و شرکت شهرک های صنعتی حکم مسئول خانه هلال هر کدام از این دستگاه ها اهدا و لباس مخصوص داوطلبان هلال احمر نیز تقدیم این مسئول شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها