سیاست

اصلی‌ترین و بلندترین ندای انقلاب اسلامی، آزادی و رهایی از وابستگی به نظام سلطه است

استاندار زنجان با اشاره به اینکه شعارهای دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، اصلا بر مبنای آزادی نیست و برعکس کاملاً بر مبنای وابستگی است،گفت: اصلی‌ترین و بلندترین ندای انقلاب اسلامی، آزادی و رهایی از وابستگی به نظام سلطه است، در حالیکه نسل جدید مبانی جمهوری اسلامی را نمی دانند و بنابراین باید برای آنها تشریح و تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در اولین جلسه ستاد برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب ها در دنیا یا خود جوش شکل می‌گیرند یا مردم آن را می‌سازند اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب خودجوش بود و توانست رژیم پهلوی را با آن عقبه بزرگ و بین المللی که از آن حمایت می‌کردند شکست دهند.

وی با بیان اینکه فراموش نکنیم که امسال به دلیل اتفاقاتی که در کشور افتاده است افزود: بر این اساس، حرکت  ما به ویژه در دهه فجر امسال، باید کمی متفاوت‌تر  و بر مبنای  تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه چرایی شکل گیری  انقلاب اسلامی باید به همه تبیین شود، گفت: مبانی اعتقادی نظام جمهوری اسلامی به شدت قوی است و بر مبنای ذهنیت و افکار علمی بزرگانی چون مقام معظم رهبری، شهید مطهری وشهید بهشتی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه بر مبنای اعتقادات، شعار استقلال آزادی، جمهوری اسلامی شکل گرفت، افزود: جای سوال دارد که مسئولان در خصوص آزادی واقعی چه کارهایی را انجام داده‌ و معنی و مفهوم آن را به نسل جوان شناسانده‌اند.

استاندار زنجان بیان کرد: آزادی که غرب آن را ترویج می‌کند در واقع آزادی نیست در حالی که چندین سال پیش شهید مطهری مطلبی را در رابطه با آزادی واقعی نوشته است و پیشنهاد می‌کنم این مطالب در مدارس برای دانش آموزان تبیین شود.

وی با بیان اینکه اصل مهم در دهه فجر، جهاد تبیین است ابراز داشت: نسل امروز از مبانی انقلاب اسلامی اطلاع ندارند و از آزادی کاذبی که دشمنان از آن دم می‌زنند اطلاع ندارند و در واقع وابستگی است و با آزادی واقعی فاصله زیاد دارد.

افشارچی گفت: در رابطه با آزادی و مسائل مختلف جامعه، اگر مردم را اغناء کنیم خودشان خود جوش پای کار می آیند و باید در دهه فجر امسال جهاد تبیین در خصوص مسائل مختلف استقلال و آزادی اتفاق بیفتد.
 
استاندار زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با وجود مشکلات داخلی، و تحریم‌ها و هجمه های دشمنان در طول 43 سال هنوز ایستاده است گفت: جمهوری اسلامی موانع اعتقادی قوی دارد و اصلی ترین شعار آن  استقلال است و باید این موضوعات را به نسل جوان تبیین کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا